Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2438968


okolica__024.JPG
 
Pamiętaj w modlitwie o swoich zmarłych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 01.11.2014 r.Św. Monika, umierając, powiedziała do swoich synów: To nieważne, gdzie złożycie moje ciało. Zupełnie się o to nie martwcie! Tylko o jedno was proszę, żebyście – gdziekolwiek będziecie – wspominali o mnie przed Ołtarzem Pańskim. Wspominajcie o mnie przy Ołtarzu Pańskim…

Św. Monika (IV w.) w młodym wieku została wydana za mąż za pogańskiego urzędnika rzymskiego, człowieka popędliwego i niewiernego. Dzięki modlitwom żony, jej dobroci i cierpliwości pod koniec swego życia nawrócił się i przyjął chrzest. Podobnie życie jednego z jej synów, Augustyna, było dla matki udręką. Augustyn wiódł życie próżniacze i oddawał się rozpuście, wiele lat żył z kobietą bez ślubu, został członkiem jednej z sekt religijnych. Św. Monika przez długie lata cierpliwie i wytrwale modliła się za swego zbłąkanego syna, błagając o jego nawrócenie. I  tak się też stało. Augustyn został biskupem, osiągając świętość. W swojej duchowej autobiografii napisał: „Matka płakała nade mną bardziej, niż płaczą matki nad grobami swych dzieci" - łzom i modlitwom matki przypisywał swoje nawrócenie.


Czytaj całość
 
Szczegolny czas dla małżeństw! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 04.10.2014 r.


Ogólnopolski Ruch Spotkań Małżeńskich
ZAPRASZA NA WEEKEND DLA MAŁŻEŃSTW
Jeśli nachodzą Cię refleksje:

- że dawno nie mieliście czasu dla siebie…
- że Twoje małżeństwo jest chyba nieudane…...
- że Twój współmałżonek/ka nie jest Ci tak bliski jak przed laty w dniu ślubu?
- jeśli chcesz przeżyć ten jesienny weekend, aby pogłębić i umocnić Waszą więź ZAPRASZAMY!!!
Czytaj całość
 
Modlitwa w rodzinach naszej parafii Utwórz PDF Drukuj
dodano: 27.09.2014 r.

Podczas diecezjalnej pielgrzymki do Skrzatusza w ręce delegatów parafii diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przekazano ikonę "Salus Populi Romani" wraz z różańcem. Również Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego otrzymała tę ikonę, która - jak już informowaliśmy - będzie peregrynowała przez cały październik po rodzinach naszej parafii, a jej obecność wśród nas będzie zachętą i wezwaniem do modlitwy za młodzież, szczególnie z naszej diecezji, która przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy i przyjęcia ikony. Zapisy w zakrystii i u ks. Tomasza Kędzierskiego.
 
Modlitwa za rodziny i w intencji synodu Utwórz PDF Drukuj
dodano: 27.09.2014 r.

W Rzymie 5 października rozpocznie się III Zgromadzenie Nadzwyczajne Synodu Biskupów, którego tematem będą Wyzwania duszpasterskie związane z rodziną w kontekście ewangelizacji.  Papież i biskupi podzielą się swymi doświadczeniami duszpasterskimi  i scharakteryzują sytuację rodziny w poszczególnych krajach. W 2015 roku, na kolejnym zgromadzeniu, zostaną przyjęte wnioski i propozycje dla duszpasterstwa rodzin.
Zanim to jednak nastąpi, wierni, szczególnie w rodzinach, mogą łączyć się w modlitwie osobistej w dniach poprzedzających oraz w czasie trwania synodu. Szczególnym dniem modlitwy będzie 28 września bieżącego roku. Zachęca się do odmawiania w tym dniu napisanej przez Papieża Franciszka
Czytaj całość
 
W odwiedzinach u Matki! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 22.09.2014 r.

Grupa 100 osób z naszej Parafii dołączyła do ośmiu tysięcy pielgrzymów, którzy przybyli na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.
Po raz kolejny było to niesamowite wydarzenie wiary. Sanktuarium skrzatuskie nie było w stanie pomieścić takiej rzeszy wiernych. Spotkanie przebiegało w ustawionym obok świątyni namiocie.  Rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego o pomorskich sanktuariach maryjnych. Każde z nich, począwszy od Swarzewa, poprzez Smołdzino, Górę Chełmską, Domacyno po Skrzatusz, zaprezentowano na krótkim filmie. Centralnym momentem była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia. Podczas adoracji kapłan z monstrancją przechodził między ludźmi zgromadzonymi w namiocie, w tym czasie bp Edward Dajczak modlił się za diecezję koszalińsko-kołobrzeską: - Jezu, Synu Dawida ulituj się nad naszą diecezją! Tylu, których znasz po imieniu od momentu chrztu, zapomniało już o Tobie. Tylu o Tobie nie pamięta. Ulituj się, Panie, nad nimi! Otwórz im oczy! Niech przejrzą! Otwórz im serca, pokaż im drogi, po których się chodzi jak pielgrzym, wiedząc, dokąd się idzie! Spraw, by nie byli już włóczęgami niewiedzącymi, skąd są i dokąd zmierzają i po co żyją! Uzdrawiaj, Panie, lud tej diecezji! Tu jest miejsce, z którego wołamy do Ciebie. Ulituj się Panie, ufamy Ci, bo Ty jesteś miłością. Bądź uwielbiony!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 552