Logo

Odwiedzających: 2521635


okolica__019.JPG
 
Nowy rok duszpasterski Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.11.2014 r."Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – tak brzmi hasło roku duszpasterskiego, który rozpoczyna się wraz z pierwszą niedzielą Adwentu, tj. 30 listopada 2014 roku. Głównym zadaniem duszpasterzy będzie ukazanie wiernym wartości  sakramentu pokuty i pojednania, a także pomoc tym ochrzczonym, którzy go zaniedbali, by odkryli w nim źródło Bożego Miłosierdzia.
Czytaj całość
 
W wolnej Polsce! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 15.11.2014 r.


11 listopada 1918 roku nie od razu Polska mogła cieszyć się odzyskaniem niepodległości. Kształtowanie granic, powstania, wojna z bolszewikami, podstawowe reformy gospodarcze – budowanie państwowości nie było sprawą łatwą. Euforia pierwszych dni wolności ustępowała pod ciężarem zadań niełatwych do zrealizowania. Od początku jednak podkreślano wagę właśnie chrześcijańskiego charakteru naszej tożsamości.

Czytaj całość
 
Piękna Pani Utwórz PDF Drukuj
dodano: 02.11.2014 r.
Zrodzone w modlitwie, natchnione miłością
                  - serdecznie polecam i zapraszam na koncert u św. Maksymiliana..

                                   ks. Lucjan Huszczonek
Piękna Pani
- to tytuł premierowego koncertu pieśni pielgrzymkowych i modlitewnych, na który zapraszamy:

8 listopada godz. 18.40 do kościoła pw.  św.Maksymiliana M. Kolbego

Czytaj całość
 
Pamiętaj w modlitwie o swoich zmarłych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 01.11.2014 r.Św. Monika, umierając, powiedziała do swoich synów: To nieważne, gdzie złożycie moje ciało. Zupełnie się o to nie martwcie! Tylko o jedno was proszę, żebyście – gdziekolwiek będziecie – wspominali o mnie przed Ołtarzem Pańskim. Wspominajcie o mnie przy Ołtarzu Pańskim…

Św. Monika (IV w.) w młodym wieku została wydana za mąż za pogańskiego urzędnika rzymskiego, człowieka popędliwego i niewiernego. Dzięki modlitwom żony, jej dobroci i cierpliwości pod koniec swego życia nawrócił się i przyjął chrzest. Podobnie życie jednego z jej synów, Augustyna, było dla matki udręką. Augustyn wiódł życie próżniacze i oddawał się rozpuście, wiele lat żył z kobietą bez ślubu, został członkiem jednej z sekt religijnych. Św. Monika przez długie lata cierpliwie i wytrwale modliła się za swego zbłąkanego syna, błagając o jego nawrócenie. I  tak się też stało. Augustyn został biskupem, osiągając świętość. W swojej duchowej autobiografii napisał: „Matka płakała nade mną bardziej, niż płaczą matki nad grobami swych dzieci" - łzom i modlitwom matki przypisywał swoje nawrócenie.


Czytaj całość
 
Szczegolny czas dla małżeństw! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 04.10.2014 r.


Ogólnopolski Ruch Spotkań Małżeńskich
ZAPRASZA NA WEEKEND DLA MAŁŻEŃSTW
Jeśli nachodzą Cię refleksje:

- że dawno nie mieliście czasu dla siebie…
- że Twoje małżeństwo jest chyba nieudane…...
- że Twój współmałżonek/ka nie jest Ci tak bliski jak przed laty w dniu ślubu?
- jeśli chcesz przeżyć ten jesienny weekend, aby pogłębić i umocnić Waszą więź ZAPRASZAMY!!!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 555