Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2392521


okolica__025.JPG
 
Jezus równa się życie! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 22.09.2014 r.

Tradycyjnie w przeddzień głównego odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu odbyło się doroczne spotkanie młodzieży z naszej diecezji pod hasłem: „Jezus = życie”.
„Ile razy dzisiaj, w tym namiocie, w sanktuarium, w konfesjonałach padły słowa o tym, jak Bóg nas kocha? Bez tej miłości nie mamy siły. W ostateczności to miłość decyduje o tym, czy możemy coś zmienić w swoim życiu! - powiedział bp. Edward Dajczak do pięciu tysięcy młodych - (…) Tyle mówimy o cywilizacji, rozwoju, technologii, a tak niewiele o tym, jak być człowiekiem dla drugiego człowieka. To, co nazywamy naszą tożsamością, bierze się z głosu Jezusa. Życie bierze się z Jego słowa”. Słowa pasterza diecezji trafiały do serc młodych ludzi. Wśród nich była siedemdziesięcioosobowa grupa z naszej parafii, która do Skrzatusza pojechała wraz z ks. Robertem, s. Christellą, s. Małgorzatą oraz s. Moniką. 
Czytaj całość
 
Patron wytrwałego bronienia wartości Utwórz PDF Drukuj
dodano: 18.09.2014 r.


Podczas ostatniej audiencji generalnej papież Franciszek w słowie skierowanym do Polaków nawiązał do postaci św. Stanisława Kostki, Patrona polskiej młodzieży. Mówił: „Jego zdecydowane pójście w młodym wieku za głosem powołania, pragnienie świętości i wierności ideałom są wymownym znakiem także dla młodych naszego czasu. Niech będzie on dla was wszystkich, a zwłaszcza dla młodzieży, szczególnym wzorem, byście w swoim życiu z odwagą bronili najwyższych wartości (Rzym,17.06.2014.r.).
„Prawda fundamentem wychowania” – pod takim hasłem przeżywamy już IV Tydzień Wychowania. Przytoczona wypowiedź Ojca Świętego doskonale wpisuje się w jego przeżywanie, bowiem przykład świętych nas pobudza do życia według wartości, a ich bratnia modlitwa w tym wspomaga. Prawda jest najwyższą wartością i jej należy uparcie szukać, jej uparcie służyć - tego uczy nas św. Stanisław Kostka.
Warto może z tej okazji przybliżyć postać Świętego.

Czytaj całość
 
Nowy duszpasterz Utwórz PDF Drukuj
dodano: 06.09.2014 r.
Decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka od 25 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej cieszymy się posługą duszpasterską ks. Roberta Stwory. Otoczmy nowego Duszpasterza swoją modlitwą, by podołał zadaniom, które dobry Bóg stawia przed nim na nowym etapie życia.
 
Nowe siostry w naszej wspólnocie parafilanej Utwórz PDF Drukuj
dodano: 06.09.2014 r.


 

W słupskiej wspólnocie Sióstr Nazaretanek pojawiły się dwie nowe twarze: s. Michalina Gierlach (z prawej), która od pierwszego września podjęła pracę w Szkole Podstawnej nr 3, a także będzie animatorką ERM działającego przy naszej Parafii,  oraz s. Gabriela Pater, która podjęła pracę duszpastersko – katechetyczną na terenie parafii św. Faustyny.

Czytaj całość
 
To już trzydzieści lat posługi w naszej wspólnocie parafialnej Utwórz PDF Drukuj
dodano: 06.09.2014 r.

 

4 września, we wspomnienie Błogosławionych Męczenniczek z Nowogródka, sióstr Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu, w domu parafialnym przy ulicy Chrobrego miała miejsce skromna uroczystość związana z trzydziestoleciem obecności Sióstr Nazaretanek w naszej Parafii.Wdzięczni Bogu za Ich obecność wśród nas otoczmy Je swoją modlitwą, prosząc zwłaszcza o nowe powołania do zakonnej wspólnoty.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 547