UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
26 listopada 2023 roku

1. Jeszcze tylko dzisiaj można wkładać do skrzynki w kościele wypisane kartki wypominkowe, które będą odczytywane do czwartku włącznie podczas nabożeństw za zmarłych o godz. 17. Dzisiaj o godz. 18 będziemy się modlili za wszystkich Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, a o godz. 19 zostanie odprawiona Msza w ich intencji. Dziękujemy za ofiary złożone wraz z kartkami wypominkowymi.

2. Dzisiaj:

 • Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi o godz. 18:40.
 • Po Mszach o godz. 10 i 11:30 rodzice dzieci tworzących naszą parafialną scholę „Maksymilianki” zapraszają do nabywania ciasta w przedsionku dolnego kościoła. Zebrane ofiary będą przeznaczone na ich wspólny wyjazd.

4. W czwartek:

 • Święto św. Andrzeja, apostoła.
 • Msza w intencji ks. Andrzeja z okazji jego imienin o godz. 18.

5. W piątek:

 • Pierwszy piątek miesiąca.
 • Dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 16 i Msza o godz. 16:30.
 • Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:40.

6. W sobotę:

 • Pierwsza sobota miesiąca.
 • Kontynuujemy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i okazja do spowiedzi od godz. 9:15, a Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 10.
 • O godz. 17 zapraszamy na modlitwę Nieszporami, którą rozpoczniemy Adwent i nowy rok liturgiczny. W związku z tym nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. W przyszłą niedzielę:

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 8:30 w dolnym kościele.
 • Msza o godz. 11:30 w intencji osób obchodzących w grudniu rocznice urodzin. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

8. W przyszłą niedzielę będą już do nabycia opłatki i sianko oraz małe i duże świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9. Z kosza obok prezbiterium można wziąć torbę miłosierdzia, którą trzeba tam umieścić z powrotem po wypełnieniu artykułami spożywczymi i chemicznymi. Parafialny Zespół Caritas rozda je na święta potrzebującym Parafianom.

10. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, Wilna, Trok i Sokółki od 1 do 4 maja przyszłego roku. Koszt 1 400 zł. Szczegółowy program TUTAJ. Zapisy do połowy grudnia wraz z wpłatą 500 zł zaliczki w kancelarii w godzinach jej otwarcia.

11. TUTAJ znajdują się informacje o dniu skupienia dla mężczyzn, który rozpocznie się w sobotę o godz. 8:30 w kościele pw. św. Józefa.

12. W ramach przygotowania do obchodów 900-lecia misji św. Ottona na Pomorzu, Siostry Klaryski zapraszają we wtorek na Mszę o godz. 18, a po niej na nabożeństwo do św. Ottona.

13. Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc, za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz za wsparcie pomocy potrzebującym kwotą 2 200 zł.

14. Polecamy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci i tygodnik „Gość Niedzielny”, w którym m.in. kalendarz ścienny na nowy rok.

15. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Władysława Magiera, lat 84; Helena Szyszka, lat 102; Krystyna Kruczyk, lat 77; Marianna Kosowicz, lat 95; Krystyna Kalandyk, lat 77. 

16. Na kolejny tydzień codziennych spraw i obowiązków życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask.