6 NIEDZIELA WIELKANOCY
22 maja 2022 roku

1. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odbywają się w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 18. Od piątku po nabożeństwie będziemy odprawiali nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

2. Dzisiaj o godz. 11, a w przyszłą niedzielę o godz. 11 i 13 w naszej Parafii odbywają się Pierwsze Komunie. W związku z tym, nie ma Mszy o godz. 11:30, a Msza o godz. 10 rozpoczyna się 15 minut wcześniej, czyli o 9:45.

3. Dzisiaj:

 • Odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci”. Rozpocznie się w naszej świątyni Mszą o godz. 13 pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego, a zakończy festynem na placu przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym Marszu.

4. W poniedziałek:

 • W związku z Dniami modlitw o urodzaje, Msza o obfitość tegorocznych plonów o godz. 18.

5. We wtorek:

 • Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

6. W środę:

 • Po Mszy wieczornej Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają na modlitwę przy figurze Matki Bożej w intencji zaadoptowanych duchowo dzieci poczętych.

7. W czwartek:

 • Wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana, oraz Dzień Matki.

8. W piątek:

 • 22. rocznica święceń kapłańskich Księdza Proboszcza.

9. W sobotę:

 • Wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który 45 lat temu poświęcił kamień węgielny pod budowę naszej świątyni.
 • Msza w intencji Zmarłych w ostatnim miesiącu o godz. 18.
 • Spotkanie dla poszukujących wsparcia żon i mężów porzuconych przez swoich małżonków o godz. 18 w domu parafialnym.

10. W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • Rozpoczną się zapisy na wyjazd do Koszalina na obchody 50-lecia naszej diecezji, które odbędą się w sobotę, 25 czerwca.

11. W sobotę, 4 czerwca odbędzie się pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej do sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Zapisy wraz z wpłatą 25 zł u Opiekunek kręgów.

12. Dzisiaj kończy się zbiórka darów dla Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, a Rycerzom św. Jana Pawła II – za zorganizowanie tej zbiórki.

13. Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii – także w formie wpłat na konto – i za wsparcie pomocy potrzebującym kwotą 1 500 zł.

14. Polecamy tygodnik „Gość Niedzielny”, a w nim artykuł o Szkolnym Kole Caritas w Zespole Szkół Agrotechnicznych, którym opiekuje się ks. Patryk.

15. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Maciej Młyński, lat 24; Wanda Nikitiuk, lat 78; Tadeusz Dyś, lat 71.

16. Na kolejny tydzień codziennych spraw i obowiązków życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, wypraszanego szczególnie przez Matkę Najświętszą.