Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2392554


okolica__003.JPG
 
Styczniowa Patronka naszej Nowenny Utwórz PDF Drukuj
dodano: 14.01.2017 r.Maria Karłowska urodziła się 4 września 1865 r. we Słupówce w Wielkopolsce jako jedenaste dziecko rodziny ziemiańskiej. Wychowywała się w atmosferze głębokiej pobożności, karności i szczerego patriotyzmu. Dzieciństwo i młodość spędziła w Poznaniu, gdzie w roku 1882, mając 17 lat, na ręce swego spowiednika złożyła ślub dozgonnej czystości. Po śmierci obojga rodziców w 1882 r. Maria odbyła kurs kroju i szycia w Berlinie i podjęła pracę w prowadzonej przez swą siostrę pracowni haftu i szycia jako instruktorka zatrudnionych tam dziewcząt. Oddawała się też z zapałem działalności dobroczynnej wśród chorych, ubogich i potrzebujących, wśród wielodzietnych rodzin i rozbitych małżeństw w najnędzniejszych dzielnicach miasta.
Czytaj całość
 
Boże Narodzeenie 2016 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 24.12.2016 r.

"Panie Jezu, niech radość z Twojego przybycia podniesie na duchu wszystkich, którzy pokładają nadzieję w Twojej łaskawości."

Pan Jezus przychodzi - życzymy Wam i Waszym Bliskim ufności w Bożą Opatrzność, a dzięki temu podniesienia ducha z poziomu naszych kłopotów i smutków na poziom nadprzyrodzonej radości.
Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego, błogosławieństwa Dzieciątka Jezus, opieki Maryi i św. Józefa w Nowym 2017 Roku!
Życzą duszpasterze parafii św. Maksymiliana Kolbego
 
Czwarty miesiąc nowenny przed czterdziestoleciem istnienia parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego Utwórz PDF Drukuj
dodano: 10.12.2016 r.


W adwentowe czuwanie na przyjście Pana wpisuje się nasza modlitwa, czyli nowenna przed czterdziestoleciem istnienie Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku. W tym miesiącu  przyzywamy orędownictwa św. Brata Alberta Chmielowskiego, o którym św. Jan Paweł II powiedział: Brat Albert głęboko rozumiał tę prawdę, która jest właściwością i własnością samego Chrystusa; trzeba być ubogim, ażeby innych ubogacać. Trzeba nie mieć, nie posiadać, ażeby innych obdarzać.
Czytaj całość
 
Trzeci miesiąc nowenny przed czterdziestoleciem istnienia parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego Utwórz PDF Drukuj
dodano: 16.11.2016 r.

Trwamy na nowennie  miesięcy przed 40. rocznicą powstania naszej parafii. W tym miesiącu naszym modlitwom towarzyszy św. Ks. Zygmunt Gorazdowski. Ten Święty Kapłan urodził się w Sanoku 1 listopada 1845 roku. Od dzieciństwa ciężko chorował na nieuleczalną wówczas gruźlicę. Po ukończeniu gimnazjum w Przemyślu podjął studia prawnicze na Uniwersytecie we Lwowie, które przerwał na drugim roku wstępując do Seminarium Duchownego we Lwowie. Po ukończeniu teologii, ze względu na gwałtowne nasilenie się choroby płuc i niebezpieczeństwo utraty życia, dopiero po 2-letnim intensywnym leczeniu otrzymał święcenia kapłańskie dnia 25 lipca 1871 roku w Katedrze Lwowskiej.
Czytaj całość
 
Zapal we mnie ogień jak zapłonął w świetych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 24.10.2016 r.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 547