Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2319525


okolica__003.JPG
 
Trzeci miesiąc nowenny przed czterdziestoleciem istnienia parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego Utwórz PDF Drukuj
dodano: 16.11.2016 r.

Trwamy na nowennie  miesięcy przed 40. rocznicą powstania naszej parafii. W tym miesiącu naszym modlitwom towarzyszy św. Ks. Zygmunt Gorazdowski. Ten Święty Kapłan urodził się w Sanoku 1 listopada 1845 roku. Od dzieciństwa ciężko chorował na nieuleczalną wówczas gruźlicę. Po ukończeniu gimnazjum w Przemyślu podjął studia prawnicze na Uniwersytecie we Lwowie, które przerwał na drugim roku wstępując do Seminarium Duchownego we Lwowie. Po ukończeniu teologii, ze względu na gwałtowne nasilenie się choroby płuc i niebezpieczeństwo utraty życia, dopiero po 2-letnim intensywnym leczeniu otrzymał święcenia kapłańskie dnia 25 lipca 1871 roku w Katedrze Lwowskiej.
Czytaj całość
 
Zapal we mnie ogień jak zapłonął w świetych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 24.10.2016 r.
 
Drugi miesiąc nowenny przed czterdziestoleciem istnienia parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego Utwórz PDF Drukuj
dodano: 08.10.2016 r.

Jezu, posłuszni wezwaniu Twojego Sługi, papieża Franciszka klękamy dziś przed Tobą, Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Znając dzieje zbawienia wiemy, że Ty możesz wszystko. Dlatego wołamy do Ciebie za osobami poranionymi, skrzywdzonymi, nieporadnymi, spychanymi na margines życia, podlegającymi różnym formom terroru oraz uchodźcami. Oddajemy ich Tobie nie tylko dzisiaj, ale przez kolejne osiem miesięcy naszej nowenny. Pragniemy, by ta modlitwa była wołaniem do Ciebie oraz szkołą otwartości na potrzeby innych.
Czytaj całość
 
XVI Dzień Papieski pod hasłem Bądźcie świadkami Miłosierdzia Utwórz PDF Drukuj
dodano: 08.10.2016 r. 
Nowenna miesięcy przed czterdziestą rocznicą powstania naszej Parafii. Utwórz PDF Drukuj
dodano: 01.10.2016 r.

Trwając  na nowennie miesięcy przed czterdziestą rocznicą ogłoszenia istnienia naszej parafii przedstawiamy tekst modlitwy, która jest odmawiana po Eucharystii o godzinie 17.00, na rozpoczęcie adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 544