Kancelaria

Księża

Siostry Nazaretanki

Liturgia

MSZA ŚWIĘTA

Niedziele:
7:00, 8:30, 10:00 (młodzież), 11:30 (dzieci), 13:00, 17:00, 19:00

Dni Powszednie:
6:45, 7:30, 18:00
W okresie adwentu jest sprawowana tylko jedna Msza św. poranna o 6:30

ADORACJA Najświętszego Sakramentu

od poniedziałku do soboty od 17:00 do 18:00; w niedzielę pomiędzy Mszą o godz. 17.00, a Mszą o godz.19.00

SAKRAMENT POJEDNANIA

Podczas Eucharystii oraz w czasie codziennej adoracji od godziny 17.00

NABOŻEŃSTWA

Dni powszednie: godzina 17:30; Niedziele: godzina 18:00

Wtorek – Nabożeństwo do św. Maksymiliana Kolbego
Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

Maj – Litania Loretańska do NMP
Czerwiec – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
Wielki Post:
– Gorzkie Żale – niedziele, 18:00
– Droga Krzyżowa – piątki – dzieci o 16:30, dorośli po wieczornej Mszy Świętej
Październik
– Różaniec
Listopad – Wypominki za zmarłych (17:15)

Intencje mszalne

18 lutego 2018 r.
1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.00 1) ++ Helena i Bronisław MALONA, + Agnieszka WYDŻEL
8:30 1) W int. rodzin Ruchu Szensztackiego – o Boże łaski
2) + Weronika KRAKOWSKA (1 r. śm.), ++ Franciszek, Eleonora, Wiktor SZCZUCCY
3) ++ Longin i Adolf VALULIS, ++ rodzice: Stanisław i Aniela
10:00 1) + Edmund ŁUKASZEWICZ (10 r. śm.), + Andrzej WILMONT (11 r. śm.) oraz ++ z rodziny
2) + Michał KOTYK (21 r. śm.), + Józef, + Anastazja oraz ++ z rodziny
3) ++ Józefa (k) i Tadeusz GWINCZEWSCY, + Kazimierz MRÓZ (2 r. śm.)
11:30 1) Dziękczynno-błagalna z okazji 60 urodzin Krzysztofa MOSAKOWSKIEGO
2) ++ Tadeusz (35 r. śm.) i Helena SUCHOROWSCY, ++ Marianna, Wawrzyniec, Jan SMUTEK, + Janusz SUCHOROWSKI
3) O Boże błogosławieństwo dla Bogusławy PELOWSKIEJ, o dary Ducha Świętego i opiekę Maryi z okazji 60 urodzin (int. od męża i rodziny)
13:00
1) JUBILEUSZE
17:00 1) + Helena HUBISZ
19:00 1) ++ Maria, Władysław, Czesław, Katarzyna, Adam, Maria, Urszula, Albin

 

Intencje na najbliższy tydzień

Intencje mszalne: 19 lutego – 24 lutego 2018 r.

PONIEDZIAŁEK 19 lutego
1 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
6.45 1) + ks. Jerzy LIER, + Tomasz GROBLEWSKI
7.30 1) + Zygmunt CHOJNOWSKI
2) ++ Kazimierz, Stanisława(k), Franciszek, Janina ROMANOWSCY
18.00 1) + Bolesław HORBACZ (10 r. śm.)
2) + Jan ZAWIŚLAK
3) ++ Olga (75 r. śm.), Władysław, Szczepan, Wiktoria, Tadeusz

 

WTOREK 20 lutego
1 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
6.45 1) + Zdzisław GRUBA (int. od kolegi Zbyszka)
7.30 1) + Bolesław DYŚ
2) + Henryk KOBA (13 r. śm.)
18.00 1) + Stanisław BONAR
2) ++ Aleksander, Jerzy WŁODARCZYK, + Albin LIPIŃSKI
3) W intencji Roberta – z okazji urodzin
4) + Bożena NOWIK ( w 30 dzień po śmierci) (int. od męża i rodziny)

 

ŚRODA 21 lutego
1 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
6.45 1) + Leszek KURKIEREWICZ (2 r. śm.)
7.30 1) ++ Zofia, Henryk
2) ++ z rodziny KAWECKICH: Józef, Antonina, Jadwiga, Władysław, br. Bronisław, s. Wacława, + Bronisław WIECHOWSKI
18.00 1) + Rozalia SZMUC
2) + Jan ZELGA, ++ Tadeusz, Franciszka(k), Tadeusz, Leszek DZIWISZ
3) + Maria, + Edmund (przy okazji dnia urodzin)
4) O dobre przeżycie Wielkiego Postu i wzrost – dla członków A.M.

 

CZWARTEK 22 lutego
ŚWIĘTO KATEDRY św. PIOTRA APOSTOŁA
6.45 1) O zdrowie dla Haliny, Andrzeja KAPAŁKA, Krystyny KUPIEC i Heleny KOSIŃSKIEJ
7.30 1) + Czesław PIATCZYC (27 r. śm.) oraz ++ z rodziny PIATCZYC, ŻULPO i FIODOROW
2) + Wacława(k) MYŚLIŃSKA (8 r. śm.)
18.00 1) ++ Zofia (2 r. śm.) i Michał SUSCY, + Janusz SZWAITZER (6 r. śm.)
2) + Cecylia
3) + Józef GRAŻYŃSKI (10 r. śm.)
4) [ss. Nazaretanki]

 

PIĄTEK 23 lutego
1 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
6.45 1) + Czesław SZWEDA (17 r. śm.), + Zdzisław MOSIEWICZ (2 r. śm.)
2) + Stanisław KOSIŃSKI (26 r. śm.)
7.30 1) + Bohdan MICHNIEWICZ (55 r. śm.) (przy okazji dnia urodzin)
2) + Stefan KUKLIŃSKI (20 r. śm.)
18.00 1) zbiorowa za zmarłych
2) + Wacław LEWANDOWSKI (7 r. śm.)
3) + Kazimiera DĄBROWSKA (1 r. śm.)

 

SOBOTA 24 lutego
1 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
6.45 1) ++ Antoni i Helena RODZIEWICZ, ++ Anna i Michał JANCEWICZ
7.30 1) O zdrowie dla Agnieszki, Remigiusza, Daniela, Klaudii i babci Danuty
2) + Irena oraz ++ z rodziny: GUDZIŃSKICH, SURGIEL i BARABASZ
18.00 1) + Zofia PLUTO (23 r. śm.)
2) + Wincenty DESKIEWICZ, ++ Kazimierz, Stanisław ARENT
3) + ks. Jan ABRAMSKI

 

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
PARAFIA PW. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO
SŁUPSK  18 – 25 II 2018r.

 

1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu; * na Mszy św. o godz. 8.30 gromadzą się Rodziny Szensztackie i Kręgi Maryi Pielgrzymującej; * w czasie Mszy św. o godz. 11.30 nastąpi poświęcenie medalików dla dzieci z klas III, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do spowiedzi i Komunii św.; * Msza św. w intencji małżonków śluby składających w lutym o godz. 13.00; * Gorzkie Żale o godz. 18.00; * po Mszy zbiórka ofiar na Chleb św. Antoniego; * w kościele św. Ottona renowacja Misji Świętych ze Szkołą Nowej Ewangelizacji – szczegóły na plakacie;

PONIEDZIAŁEK: spotkania: katechetyczne i kapłańskie oraz Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy św.

WTOREK: w Mszy św. o godz. 18.00 uczestniczyć będzie wspólnota Rycerstwa Niepokalanej i chóru parafialnego – po Mszy spotkanie; * od godz. 19.00 w dolnym kościele adoracja Pana Jezusa ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym, serdecznie wszystkich zapraszamy;

ŚRODA: spotkanie wspólnoty Apostolstwa Modlitwy po Mszy wieczornej – zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem życia duchowego;

CZWARTEK: Święto Katedry św. Piotra Apostoła; * po Mszy wieczornej spotkanie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego i wszystkich, którzy przyjmują relikwie św. Wincentego Pallotiego;

PIĄTEK: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16.30, z udziałem młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00; * w okresie Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żalów możemy uzyskać odpust zupełny;

SOBOTA: o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych;

NIEDZIELA: niedziela synodalna – słowo głosił będzie ks. Tomasz Tomaszewski, Sekretarz Synodu; * obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 10.00 – uroczystość bierzmowania odbędzie się w środę, 11 kwietnia; * po Mszy św. o godz. 11.30 rodzice dzieci z klas II złożą deklaracje dotyczące I Komunii św. ich dzieci w roku 2019; * po Mszy zbiórka ofiar na Krajowy Fundusz Misyjny; * Gorzkie Żale o godz. 18.00 w intencji ekspiacji za tych którzy promują aborcję i zabijają nienarodzone dzieci;

2. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek, które można wziąć z pulpitów przy wyjściu z kościoła; * bardzo prosimy o 1% na Caritas – szczegóły na ulotkach; * w dniach 29 IV – 3 V organizujemy pielgrzymkę m.in. do Wilna, Sokółki, Gietrzwałdu – informacje i zapisy w zakrystii i u ks. Jacka; * od 25 lutego parafia pw. Świętej Rodziny zaprasza młodzież i dorosłych do wspólnoty neokatechumenalnej – spotkania w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.15;

3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii – serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i wspólną modlitwę;

Zmarli w tygodniu:
+ Józef Byczkowski l. 86;
+ Janusz Maruszak l. 49;
+ Jan Ceremus l. 73;
+ Sabina Wilmont l. 90;
+ Benedykt Studziński l. 94;

 

– wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…
proboszcz, ks. Lucjan Huszczonek