Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu, którą dziś świętujemy, otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę. Ostatnia okazja do spowiedzi w naszym kościele od poniedziałku do środy, przed poranną Mszą Świętą roratnią od 6:15 oraz od 17:00 do 18:00. W czasie świąt spowiedzi nie będzie.

W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz… niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. A może to będzie początek jakiś już niesymbolicznych działań?

Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterkami w noc wigilijną o 22:00 i 24:00. W Pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy o 7:00, natomiast pozostałe zostaną odprawione w porządku niedzielnym (Msza Święta z udzieleniem sakramentu chrztu o 13:00). Warto pamiętać, że ten kto przyjął Komunię świętą na Pasterce może to uczynić po raz kolejny w czasie dnia. Drugiego dnia obchodzimy święto Św. Szczepana – Msze Święte odbędą się w porządku niedzielnym. Planując, jak spędzimy świąteczne dni, pomyślmy także o chwili ciszy i adoracji Bożego żłóbka.