29 czerwca celebrujemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Stanowią oni dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół rzymskokatolicki: święty Piotr jest wyznaczonym przez Chrystusa gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz święty Paweł, który poniósł Kościół między pogan. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców świętego Piotra, zwłaszcza ostatnich współczesnych papieży: Sługi Bożego Jana Pawła II i Benedykta XVI. Bądźmy wierni ich słowom, ich nauczaniu. Niech staną się dla nas drogowskazem na drodze wierności Bogu. Dziś warto też głębiej zastanowić się nad tym, co znaczą słowa: „Wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół…”? Pamiętajmy, że trwając w jedności z Papieżem i Biskupem lokalnym, dochowujemy wierności Kościołowi Chrystusowemu. W dzisiejszą uroczystość wierni, którzy posiadają dewocjonalia pobłogosławione przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, po złożeniu Wyznania wiary.

Dokładnie dzisiaj kończy się ROK ŚW. PAWŁA, który ogłosił Ojciec Święty Benedykt XVI dla uczczenia 2000. rocznicy urodzin Apostoła Narodów.

W naszym kościele dodatkowa Msza Święta o 9:00. Swoje imieniny obchodzą ks. Piotr Flis, ks. Piotr Zieliński oraz ks. Paweł. W szczególny sposób będziemy się za nich modlili w czasie Mszy o 18:00. Tacę z dzisiejszych Mszy Św. przeznaczamy na potrzeby Stolicy Świętej, tak zwane Świętopietrze.