Chrześcijanka Asia Bibi jest pierwszą Pakistanką skazaną na śmierć za bluźnierstwo. Po niedawnym apelu w „Gościu Niedzielnym” wzrosła liczba osób, które stanęły w jej obronie, nadal jednak brakuje kilkaset tysięcy podpisów, aby uratować bohaterską matkę pięciorga dzieci, która dała odważne świadectwo wiary w Jezusa Chrystusa.

Dwa lata temu Asia Bibi, kiedy była natarczywie nakłaniana przez swe koleżanki do przejścia na islam, odpowiedziała: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzechy świata. Nie zrobił tego dla was Mahomet”. Zaraz po wypowiedzeniu tych słów została dotkliwie pobita wraz ze swym trzema córkami. Następnie trafiła przed sąd, który skazał ją na śmierć przez powieszenie, „za bluźnierstwo przeciw Mahometowi”. Od 2009 r. Asia Bibi siedzi w celi bez okna, o szerokości mniejszej niż objętość jej ramion. Organizacja Głos Prześladowanych Chrześcijan zamierza zebrać milion podpisów w jej obronie, aby wywrzeć nacisk na władze Islamskiej Republiki Pakistanu. Mimo akcji prowadzonej na całym świecie nadal ich jednak bardzo wiele brakuje.

Petycję można podpisać na anglojęzycznej stronie: http://www.callformercy.com. Na polskiej stronie www.gpch.pl/index.php/akcje/48-akcje-wsparcia/575-pomoz-uwolnic-asie-bibi można też znaleźć instrukcję w języku polskim, która może ułatwić złożenie tego podpisu.

Źródło KAI