Drodzy Diecezjanie,
Tradycyjnie 15 sierpnia, pielgrzymujemy do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Chcemy być , jak głosi hasło tegorocznej pielgrzymki „świadkami miłości małżeńskiej”.

Zapraszam Was na tę coroczną pielgrzymkę małżeństw i rodzin w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której punktem centralnym będzie Eucharystia o godz. 12.00.

Bóg z całą pewnością nie jest obojętny na nasze problemy, z których składa się nasze życie. Nie jest mu obojętne to, iż wiele rodzin żyje w ubóstwie. Nie jest Mu obojętne, że bezrobocie i upadek wielu zakładów pracy stało się przyczyną emigracji za granice wielu naszych Braci i Sióstr. Nie jest obojętny na nasze choroby, ale i na najdrobniejsze trudności, które mamy w naszych rodzinach. Wszystkie je wysłuchuje.

Zachęcam więc Was byście nie zapomnieli o tym jakże skutecznym sposobie wypraszania łask u naszego Pana Jezusa Chrystusa za wstawiennictwem Jego Matki. Szczegółowy program, który znajduje się na plakacie zostanie dostarczony do każdej parafii. Księży dziekanów proszę o zorganizowanie przynajmniej jednego autokaru z dekanatu. Wybierzmy się całymi rodzinami! Niech nikogo nie zabraknie! Wszystkich jeszcze raz gorąco zapraszam, wszystkim błogosławię, a szczególnie tym, którzy podejmą trud pielgrzymowania.

+ Edward Dajczak Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski