Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w tym roku od 7 do 8 listopada. Mogą w niej uczestniczyć także inne grupy zawodowe. KAI informuje, że spodziewany jest minister transportu oraz goście: kolejarze Białorusi, Francji, Słowacji i Węgier. Kolejarze – jak przystało – przyjadą do Częstochowy pociągami.

Informacji o zapisach na pielgrzymkę udziela ks. Piotr Zieliński, który będzie twarzyszył słupskiej grupie pielgrzymów.

Pielgrzymka rozpocznie się konferencją pt. Kapłan nie żyje dla siebie, żyje dla was”, którą w sobotę wieczorem 7 listopada wygłosi ks. dr Andrzej Krasowski z Lublina. Po niej, na Wałach Jasnogórskich odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przy zapalonych pochodniach. O godz. 21 Apel Jasnogórski poprowadzi ks. Leonard Poloch z archidiecezji poznańskiej, następnie rozpocznie się Pasterka maryjna. Kolejarze przez całą noc do godzin porannych będą czuwali na modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Niedzielny program pielgrzymki rozpocznie się od spotkania duszpasterzy kolejarzy, rodzin kolejarskich, pracowników kolei, związków zawodowych z ministrem transportu. Na godz. 11 planowana jest uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa zamojsko-lubaczowskiego Wacława Depo. Na zakończenie krajowy duszpasterz kolejarzy dokona Aktu zawierzenia Matce Bożej kolejarskich rodzin.