Parafia pw. Maksymiliana Kolbego w Słupsku organizuje samolotowo – autokarową pielgrzymkę dziękczynną do Włoch za kanonizację Jana Pawła II w dniach 17.05. – 25.05.2014. W programie między innymi udział w uroczystościach z okazji 70 rocznicy bitwy pod Monte Cassino.

PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA DO WŁOCH
za kanonizację Jana Pawła II,
z okazji 70 rocznicy bitwy pod Monte Cassino

Monte Cassino – Castel Gandolfo – Tivoli – Rzym – Asyż – Siena – San Gimignano – Florencja – Lukka – Altotting

DZIEŃ 1: BERLIN – RZYM
Msza Święta. Wyjazd ze Słupska o godz. 12:00. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Odprawa i o godz. 20:15 wylot z Berlina. Przylot do Rzymu o godz. 22:20. Nocleg.

DZIEŃ 2: MONTE CASSINO – CASTEL GANDOLFO
Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino – zwiedzanie cmentarza i opactwa. Udział w głównych uroczystościach z okazji 70 rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Przejazd do Castel Gandolfo. Spacer po malowniczym miasteczku leżącego na kraterze wygasłego wulkanu Lacjum nad jeziorem Albano gdzie znajduje się letnia rezydencja Ojca Świętego. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: TIVOLI – RZYM
Śniadanie. Przejazd do Tivoli. Zobaczymy willę rodu d’Este – pónorenesansowe arcydzieło architektury i bajkowe ogrody a w nim ponad 51 fontan, 220 zbiorników wodnych, 875 metrów kanałów i łańcuchów wodnych z niezliczonymi fontannami w bogatej oprawie rzeźb.Przejazd na przedmieścia Rzymu. Popołudnie spędzimy w Katakumbach św. Kaliksta – miejscu spotkań i pochówku pierwszych chrześcijan. Msza święta w jednej z podziemnych sal. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: RZYM
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. W programie: Watykan – Muzea Watykańskie z kaplicą Sykstyńską, Bazylika Św. Piotra (Grób Św. Jana Pawła II). Msza Święta. Po południu zwiedzanie Rzymu antycznego – Forum Romanum, Coloseum (z zewnątrz). Spacer po Rzymie barokowym: Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: RZYM
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Audiencja Generalna z Ojcem Świętym – Franciszkiem (pod warunkiem, że Ojciec Święty jest w Watykanie), podczas której można podziwiać Jego spontaniczność wśród tłumu pielgrzymów i turystów. Czas na zakupy. Następne punkty programu to: Bazylika Santa Maria Maggiore i San Giovanni Laterano z tajemniczymi Świętymi Schodami, po których szedł Jezus oraz baptysterium z czasów Konstantyna. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: ASYŻ
Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie miasta: Bazyliki Św. Klary, Bazyliki Św. Franciszka, Bazyliki Santa Maria degli Angeli – Porcjunkula. Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: SIENA – SAN GIMIGNANO (TOSKANIA)
Śniadanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie: katedra i plac Del Campo, gdzie odbywa się coroczne Palio. Msza Święta. Przejazd do San Gimignano – spacer po bajkowej, jednej z najpiękniejszej miejscowości w Toskanii, zwanego miastem „pięknych wież”. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, ulica San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby.
Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: FLORENCJA – LUKKA (TOSKANIA)
Śniadanie. Przejazd do Florencji – w programie: Plac Michała Anioła, Ponte Vecchio – Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria z fontanną Neptuna i wierną kopią Dawida – rzeźby Michała Anioła. Przejazd do kolejnego toskańskiego miasteczka – Lukka. Do miasta przyciągają piękne średniowieczne kościółki z największym z nich – Duomo, czyli katedrą. W niej kryje się Volto Santo, czyli Święte Oblicze – według tradycji wyrzeźbione przez Nikodema. Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: ALTOTTING
Śniadanie. Przejazd przez Austrię, Niemcy do Altotting. Znajduje się tutaj największe niemieckie sanktuarium. Cudowna figura Matki Bożej z Altötting liczy 65 cm wysokości i przedstawia Maryję z Dzieciątkiem Jezus na rękach. W kaplicy znajdują się również 24 urny z sercami władców bawarskich, którzy zapisali w testamencie swe serca Maryi jako dowód wielkiej czci do Niej. Msza Święta. Przejazd do Polski. Przyjazd do Słupska w godzinach nocnych. Zakończenie Pielgrzymki.

TERMIN: 17.05. – 25.05.2014
CENA: 1.500 zł + 250 €

ŚWIADCZENIA:
przelot samolotem rejsowym: Berlin – Rzym;
przejazd autokarem zachodnim (klimatyzacja, toaleta, video, cafe bar);
noclegi w hotelach **/*** pokoje 2, 3 os. z łazienkami;
śniadania i obiadokolacje według programu;
ubezpieczenie KL i NNW;
opieka pilota.

DODATKOWO NA WYDATKI PROGRAMOWE TRZEBA PRZEZNACZYĆ 90 €:
opłaty wjazdowe do włoskich miast;
bilety wstępu;
przewodnik po Muzeach Watykańskich;
słuchawki w Muzeach Watykańskich i Bazylice Św. Piotra;

ZAPISY
Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku
Ks. Lucjan Huszczonek (Proboszcz)