W dniu 20 października 2012 roku Diakonia Uwielbienia Pana Boga Tańcem w ramach obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej przeprowadziła I warsztaty taneczne dla wszystkich chcących rozsmakować się w radości chwalenia Pana Boga tańcem.

Na spotkanie z tańcem przybyły kobiety w różnym wieku, pracujące w różnych miejscach, o różnych zainteresowaniach, ich powody przybycia też były różne. Jednak nas wszystkie, bez względu na to co na początku warsztatów nas dzieliło, połączył taniec dla Ducha Świętego, którego dało nam się odczuć w każdym kroku, takcie muzyki. Atmosfera serdeczności, bliskości sprawiła, iż miałyśmy wrażenie, że znamy się dużo dłużej niż te kilka godzin.

Połączył nas też trud nauki tańców, które dla uczestników często były pierwszym doświadczeniem z tańcem izraelskim. Dzięki błogosławieństwu Księdza Piotra Domarosa, który jest opiekunem duchowym diakonii nauka kroczków szła nam naprawdę sprawnie i gładko.  Jednak nie zapominałyśmy, iż głównym bohaterem naszych warsztatów był Duch Święty.

Na zakończenie każda z nas dawała krótkie świadectwo, tyle było różnych świadectw ile nas przybyło. Wiele z nas chciało w tańcu odnaleźć Pana Boga, modlić się tańcem, wychwalać, uwielbiać, prosić jak najlepiej umiemy. Nie wszystkie od razu poczułyśmy Pana Boga w tańcu. Jednak, ponieważ Pan Bóg ma poczucie humoru, w swej ogromnej łaskawości obdarzył jedną z uczestniczek spoczynkiem w Duchu Świętym. Niezwykłym darem unaocznił swoją obecność, potwierdził, iż taniec jest wspaniałą formą wychwalania Pana.

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do diakonii tańca zapraszamy w każdą środę po wieczornej Mszy Św. (ok.18.45) do Parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego w Słupsku, natomiast kolejne jednodniowe warsztaty odbędą się już w karnawale.  Odbędą się również warsztaty dwudniowe w ramach Dni Święta Życia.

Wszystkich zachęcamy do przyjęcia zaproszenia przez Pana Boga ………… do tańca.

Wioletta