3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
3 marca 2024 roku

1. Dzisiaj:

 • Po Mszach o godz. 10 i 11:30 rodzice dzieci tworzących naszą parafialną scholę „Maksymilianki” zapraszają do nabywania ciasta w przedsionku dolnego kościoła. Zebrane ofiary będą przeznaczone na ich wspólny wyjazd.
 • Msza w intencji osób obchodzących w marcu rocznice urodzin o godz. 11:30. Zgłoszenia w zakrystii.
 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18. Podczas nich zbiórka ofiar na kwiaty i wystrój kościoła podczas Triduum Paschalnego

2. W poniedziałek:

 • Święto św. Kazimierza, królewicza.
 • Siostry Nazaretanki zapraszają na modlitwę różańcową w intencji małżeństw i rodzin o godz. 17.

3. We wtorek:

 • Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej o godz. 17.

4. W czwartek:

 • Pierwszy czwartek miesiąca.
 • Litania do Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17:40.

5. W piątek:

 • Droga krzyżowa dla dorosłych o godz. 16:30 i 18:45, a dla dzieci w dolnym kościele o godz. 16:30.
 • Czuwanie wielkopostne dla młodzieży o godz. 19 w kościele mariackim. Do udziału zachęcamy przede wszystkim kandydatów do bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę:

 • Ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace podejmowane w naszej Parafii.
 • Po Mszach o godz. 8:30, 10 i 11:30 bardzo serdecznie zapraszamy na kawę i coś słodkiego do domu parafialnego.

7. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców wszystkich dzieci pierwszokomunij-nych we wtorek o godz. 19 w dolnym kościele. Natomiast w przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11:30 błogosławieństwo modlitewników dla tych dzieci.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je ks. dr Piotr Skiba – ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym. W poniedziałek i wtorek nauki podczas Mszy o godz. 9:30 i 18.

9. Z kosza obok prezbiterium można wziąć torbę miłosierdzia, którą trzeba tam umieścić z powrotem po wypełnieniu artykułami spożywczymi i chemicznymi.

10. Parafialny Zespół Caritas rozlicza PIT-y w celu pozyskania 1,5% wyłącznie na rzecz Caritasu. Potrzebne dokumenty należy przynosić do salki Caritasu od poniedziałku do soboty w godz. 8-9 i w czwartki w godz. 16-17.

11. Trwają zapisy do pierwszej klasy w naszej Katolickiej Szkole Podstawowej. Szczegółowe informacje TUTAJ. Dzień otwarty w sobotę w godz. 11-13.

12. Organizujemy pokaz filmu „Powołany 2” w sobotę, 16 marca o godz. 16 w Multikinie. Zapisy z wpłatą 15 zł w zakrystii. Informacje o filmie TUTAJ.

13. Ksiądz Andrzej organizuje pielgrzymkę samolotowo-pieszą do Hiszpanii w dniach 10-24 lipca. Szczegółowe informacje i zapisy TUTAJ.

14. Koncert organowy „Siedem słów z krzyża” w wykonaniu Jerzego Kukli w sobotę o godz. 19 w kościele mariackim. Wstęp bezpłatny.

15. Ekstremalna Droga Krzyżowa w piątek, 15 marca. Szczegóły TUTAJ.

16. Prosimy o modlitwę za księdza Andrzeja, który do czwartku prowadzi rekolekcje w Parafii Sławsko.

17. Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc, za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz za wsparcie Krajowego Funduszu Misyjnego kwotą 2 300 zł.

18. Polecamy „L’Osservatore Romano” i „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o zmianach w nauczaniu historii i na listach lektur szkolnych.

19. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Franciszka Chuchla, lat 83; Mirosława Zakrzewska, lat 90; Maria Łyjak, lat 84; Janusz Hornik, lat 77; Jerzy Huzarski, lat 84; Marianna Poskrobko, lat 90.

20. Na kolejny tydzień Wielkiego Postu oraz codziennych spraw i obowiązków życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa.