OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
PARAFIA PW. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO – 28 II-7 III 2021 r.

 1. Dziękujemy Ks. Jackowi za misyjne świadectwo. Przy wyjściach z kościoła będzie można wesprzeć ofiarą dzieło misji. Za każde wsparcie – duchowe i materialne – bardzo dziękujemy! Bóg zapłać!

 2. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dziś i w każdą niedzielę Postu o godz. 1800. Dzisiejsze nabożeństwo będzie połączone z modlitwą ekspijacyjną za zabijanie nienarodzonych. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na dekorację Grobu Pańskiego.

 3. Przy wyjściu z kościoła wciąż można pobrać skarbonki Caritas na jałmużnę wielkopostną

PONIEDZIAŁEK

 • Adoracja w intencji rodzin naszej parafii od 1700 – prowadzą Siostry Nazaretanki.

I CZWARTEK MIESIĄCA – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA

 • Modlitwa różańcowa w intencji ks. Proboszcza z modlitwą o powołania o godz. 1730.

 • Spotkanie Rodziców Ministrantów po Mszy świętej wieczornej w kościele.

I PIĄTEK MIESIĄCA

 • Adoracja i okazja do spowiedzi od godz. 1500. Msze popołudniowe o godz. 1600 i 1800.. Dzieci, które podejmują nabożeństwo pierwszy piątków zapraszamy na Mszę św., a po Mszy na Drogę Krzyżową

 • DROGA KRZYŻOWA

  • dla dzieci o 1630. Po Drodze Krzyżowej (godz. 1700) błogosławieństwo medalików i książeczek do modlitwy dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 10.

  • dla dorosłych i młodzieży o 1715.

I SOBOTA MIESIĄCA

 • I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1000, a Msza święta o godz. 1100.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 830.

 • Zebranie rodziców i kandydatów z klas pierwszych szkół średnich przed bierzmowaniem oraz możliwość zapisu osób dorosłych po Mszy świętej o godz. 1000.

 • O godz. 1130 Msza w intencji urodzonych w marcu – przyjmujemy zgłoszenia.

 1. W ubiegłą niedzielę na chleb św. Antoniego ofiarowaliście 979,86 zł. Bóg zapłać!

 2. Zachęcamy do podjęcia i zapisania się w księdze wielkopostnej abstynencji. Intencja abstynencji na II tydzień wielkiego postu – za nieuleczalnie chore dzieci.

 3. Od Środy Popielcowej rozpoczął się wynikający z przykazań kościelnych czas Komunii Wielkanocnej – zobowiązanie do przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. Okres ten trwa do Niedzieli Trójcy Świętej – w tym roku do 30 maja.

 4. Wciąż można wspierać rehabilitację wpłacając pieniądze na konto Caritas Diecezjalnej, koniecznie z tytułem wpłaty PROBOSZCZ LUCJAN – numer konta dostępny w gablocie oraz na stronie parafialnej (60 1020 2791 0000 7002 0234 4976). Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i za modlitwę w intencji Ks. Proboszcza!

 5. Caritas parafialna służy pomocą w rozliczeniu PITów w zamian za przekazanie 1% na działalność Caritas oraz oferuje wypożyczenie łózek rehabilitacyjnych.

 6. 19 marca odbędzie się Słupska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 2000
  w kościele NSPJ. Po Mszy 44 km do przebycia w ciszy, skupieniu i samotności. Grupy maks. do 10 osób. Do drogi należy się właściwie przygotować. Szczegóły na stronie
  www.edk.org.pl oraz facebooku EDK SŁUPSK.

 7. Dziękujemy za wypełnianie zaleceń sanitarnych w czasie modlitwy w kościele i prosimy o dalsze ich zachowywanie w duchu troski o siebie nawzajem. Dziękujemy także za wszelkie przejawy Waszej życzliwości i troski o parafię i o księży!

Zmarli w tygodniu:

Helena Sibila, l. 97
Zofia Warczak, l. 93
Janina Zdrojewska, l. 91
Józef Lewicki, l. 76
Helena Stasiewska, l. 95

 

– wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…