Od 9 – 12 grudnia w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Prowadzącym był p. Leszek Dokowicz.

W tym roku uczestnictwo w rekolekcjach było nie lada wyzwaniem, konferencje bowiem trwały ok. trzech godzin. Warto było jednak poświęcić ten czas.

„Na początku byłem bardzo negatywnie nastawiony – tyle czasu…, ale już po pierwszej konferencji zmieniłem zdanie. Cieszę się, że mogłem brać udział w tych rekolekcjach” – stwierdził p. Tomasz, nasz parafianin.

Pierwszego dnia wysłuchaliśmy świadectwa nawrócenia p. Dokowicza, drugiego poznaliśmy mechanizmy działania środków masowego przekazu na różne sfery naszego życia. Na zakończenie poznaliśmy moc działania Ducha Świętego w życiu każdego człowieka.

Pan Leszek Dokowicz w latach 1986-88 pracował jako oświetleniowiec w Bawarskiej Operze i Teatrze Narodowym w Monachium. W 1988 założył i do 1990 prowadził grupę teatralną Anton-Fingerle-Zentrum w Monachium. W latach 1991-94 był asystentem Chrisa Karpa, szwajcarskiego operatora filmowego. Od 1995 pracuje jako niezależny producent oraz operator filmowy. Produkował dla niemal wszystkich niemieckich stacji telewizyjnych: ARD, ZDF, PRO 7, BR, SAT 1, VIVA. Filmy dokumentalne, reportaże, seriale TV, (Wahre Wunder, Bully Hitparade, Comedy Factory, Sprechstunde bei dr. Frankenstein…). W 1999-2001 Chefoperator Media AG. Od 2001 produkcja filmów dokumentalnych dla polskiej telewizji Polsat a od 2006 produkcja i realizacja filmów dla TVP1 oraz TVP2.

Jako operator i producent filmowy współtworzył niemiecką scenę techno. Porzucił działalność po tym, jak – według jego relacji – odkrył związki elity środowiska z praktykami okultystycznymi i satanistycznymi oraz ich podświadomym propagowaniem wśród uczestników imprez*.

*źródło: wikipedia.org