W najbliższą niedzielę (23. 10.) przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny – tzw. Niedziela Misyjna. Obchody tego dnia przypadają zawsze na przedostatnią niedzielę października.


Na tegoroczną Niedzielę Misyjną papież Benedykt XVI wystosował orędzie pod tytułem: Zglobalizowany świat pilnie potrzebuje ewangelizacji.

Niedziela Misyjna jest wyjątkową okazją, by nie tylko modlić się za misje, ale również wesprzeć materialnie pracę misjonarzy. Tego dnia taca zabierana w naszym kościele będzie przeznaczona na fundusz Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Do takiej właśnie pomocy zachęcił nas papież Benedykt XVI w zakończeniu swojego orędzia na Światowy Dzień Misyjny w 2008 r.:

Drodzy Bracia i Siostry, niech obchody Światowego Dnia Misyjnego zachęcą Was wszystkich do ponownego uświadomienia sobie pilnej potrzeby głoszenia Ewangelii. Z wielką satysfakcją chciałbym podkreślić udział Papieskich Dzieł Misyjnych w dziele ewangelizacji Kościoła. Dziękuję im za wsparcie, jakie ofiarują wszystkim wspólnotom, a zwłaszcza najmłodszym spośród nich. Stanowią one ważne narzędzie dla animacji i formacji ludu Bożego w duchu misyjnym i ożywiają komunię osób i dóbr pomiędzy różnymi częściami Mistycznego Ciała Chrystusa. Niech taca zbierana we wszystkich parafiach podczas Niedzieli Misyjnej będzie znakiem komunii i wzajemnej troski pomiędzy Kościołami.

Modlitwa za misje

Najukochańszy Panie nasz, Jezu Chryste, Który nas odkupiłeś cena przenajświętszej Krwi swojej, ogarnij miłosiernym wzrokiem biedna ludzkość, któ­ra w znacznej części jest jeszcze pogrążona w mro­kach niewiary. Spraw, by cala ludzkość zajaśniała światłem prawdy. Poślij Panie apostołów Twojej Ewangelii, wspomagaj ich żarliwość, aby nie znający Chrystusa dostrzegli Jego miłość i za ich pośrednictwem weszli do Chrystusowej owczarni. Wspomagaj wysiłki wszystkich misjonarzy i misjonarek, niech ta służba prowadzi do prawdy i miłości. Oświeć błądzących i sprowadź ich do przystani prawdy i jedności. Przyspiesz, o Najukochańszy Zbawco zapowiedziane przez Ciebie Królestwo.

Darz misjonarzy zdrowiem, optymizmem i wiarą, w sens poświęcenia i ofiary. Upadającym pod ciężarem krzyża daj moc do ochotnej i wielkodusznej służby. Pomagaj wszystkim pracownikom. Niech wielkim wysiłkiem kapłanów i Świeckich rośnie Twój Kościół, wielki świadek Twego Odkupienia. Amen.