W niedzielę 27 maja 2012  o 14.30 już po raz drugi wyjdzie spod naszej parafii ulicami Słupska  Marsz dla Życia.

Cały poprzedzający go tydzień będzie ŚWIĘTEM ŻYCIA i zostanie wypełniony wydarzeniami, które z pewnością zainteresują wszystkich mieszkańców Słupska i okolicznych miejscowości.

– Marsz dla Życia chcemy organizować zawsze w dniu Zesłania Ducha Świętego, jako wyraz radości, która płynie z tego święta – mówi ks. Piotr Domaros, inicjator słupskiego Marszu. Wszystkie grupy, ruchy religijne i wspólnoty słupskiego Kościoła spotkają się na wieczorne czuwanie, które zwieńczy Eucharystia tak, jak niegdyś pierwsi chrześcijanie w Wieczerniku oczekiwali na zesłanie Ducha Świętego. Podobnie sam Marsz dla Życia, który rozpocznie się w kościele św. Kolbego modlitwą – koronką do Miłosierdzia Bożego, zakończy się Mszą św. w kościele Mariackim.

• ŚWIĘTO ŻYCIA rozpoczną trzydniowe rekolekcje, które wygłosi w kościele św. Kolbego – o. Karol Meissner, benedyktyn.

• Życie przejawia się na wiele sposobów i dlatego już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych Naprotechnologią – lekarzy, pielęgniarki, położne, doradców rodzinnych a przede wszystkim małżeństwa, które zmagają się z problemem niepłodności.

• Młodzież słupskich szkół chcemy zaangażować do konkursu plastycznego na najciekawsze projekty flag i chorągwi, oczywiście z przesłaniem: Życie – dar Pana Boga dla nas.

• Przez trzy dni 25-27 maja trwać będą warsztaty muzyczne adresowane do wszystkich muzykujących i amatorów dobrej muzyki – które poprowadzą profesjonalni muzycy z Krakowa.

• Prawdziwą ucztą wieńczącą ŚWIĘTO ZYCIA będzie spektakl uliczny w stylu rock-opery w wykonaniu profesjonalnych aktorów Teatru A z Gliwic Pt. DAWID oparty o biblijną historię Dawida.

Wszystkie te działania zrodziły się w ludziach, którzy angażują się w projekt jako wolontariusze, ale są też odpowiedzią na pragnienia, by w taki właśnie sposób akcentować afirmację ŻYCIA. Mamy bowiem świadomość, że ŻYCIE jest darem Pana Boga dla nas i w takiej formie chcemy za niego dziękować.

Organizacja wydarzeń łączy się też z ofiarnością ludzi, dlatego zapraszamy do wspierania Marszu dla Życia w różnej postaci – rzeczowej, organizacyjnej ale i finansowej. To ma być nasze wspólne ŚWIĘTO ŻYCIA!

Jeśli chcesz być PRZYJACIELEM ŻYCIA i włączyć się w organizację Marszu – możesz przekazać na konto Caritas parafii św. Kolbego w Słupsku kwotę, która jest na miarę możliwości. Ale liczy się każda złotówką.

PKO BP I O/Słupsk 60 1020 4649 0000 7602 0054 5566

Zapraszamy też do śledzenia www.przyjacielezycia.pl/

Przygotowała: Ewa Sielicka

( ewa@przyjacielezycia.pl 609 573 503)

KALENDARIUM WYDARZEŃ

• 21-23 maja SPOTKANIA z o. Karolem Meissnerem,

• 23 – 24 maja I KONFERENCJA „Naprotechnologia – szansa leczenia niepłodności”

• 25 – 26 maja WARSZTATY MUZYCZNE

• 25 maja Finał KONKURSU PLASTYCZNEGO „Żyj życiem!”

• 26 maja CZUWANIE PRZED ŚWIĘTEM ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

• 27 maja Marsz dla Życia oraz SPEKTAKL „DAWID”