Zbliża się diecezjalny odpust w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Autokarowa pielgrzymka z naszej Parafii, połączona z nawiedzeniem sanktuarium w Górce Klasztornej, wyruszy 13.09 o 6:30.

Słowa zaproszenia na skrzatuskie uroczystości skierował do diecezjan biskup Edward Dajczak.

Siostry i Bracia! Bóg od zawsze wybierał miejsca, w których w sposób szczególny ludzie Go doświadczali i czcili. W naszej diecezji takim świętym miejscem jest sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu. Od lat, z nadzieją i ufnością w sercach, pielgrzymują do tego sanktuarium kolejne pokolenia żyjących tutaj ludzi, pogłębiając tam swoją wiarę w Boga i powracając pocieszonym i umocnionym do swojej codzienności. Diecezjalne sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej jest dla nas miejscem, gdzie świadectwo wierności Maryi, aż po uczestnictwo w męce i śmierci krzyżowej Jezusa, skłania do zamyślenia nad naszą wiernością. Tam również, poprzez doświadczenie wielkiej miłości do nas Syna Bożego i Boskiej Matki odzyskujemy konieczną do życia nadzieję. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w 21 rocznicę koronacji cudownego wizerunku Matki Boskiej Bolesnej.

Jak co roku, będziemy się modlić w intencjach, które przyniesiemy w naszych sercach, a w rozpoczętym właśnie Roku Kapłańskim proszę Was bardzo o modlitwę w intencji kapłanów pracujących w naszej diecezji.

Będziemy również, jako wspólnota diecezjalna, dziękować Panu Bogu za zebrane plony ziemi i owoce pracy na roli, polecać Bogu rolników i ich sprawy, i prosić o błogosławieństwo dla nich!

Zapraszam Was serdecznie, Siostry i Bracia, na tegoroczną pielgrzymkę!

Rozpoczniemy ją czuwaniem młodzieży naszej diecezji w sobotę 12 września, od godz. 15.00.

W niedzielę 13 września 2009 r. od godz. 10.00 będziemy się przygotowywać w czuwaniu modlitewnym do uroczystej Eucharystii, która rozpocznie się o godz. 11.00. Słowo Boże wygłosi biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Jędraszewski.

Wszystkim diecezjanom, a szczególnie wybierającym się w drogę pielgrzymom, z serca błogosławię.

Szczęść Boże!

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski