W najbliższą środę, 6 stycznia, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras, języków. Pokłon należny królowi oddali Mu przedstawiciele narodów pogańskich. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B+2010, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom (Christus mantionem benedicat). Przez wieki istniał w Kościele zwyczaj, kultywowany także w naszej parafii, że tego dnia, po odczytaniu Ewangelii, uroczyście ogłasza się datę Wielkanocy i innych świąt ruchomych.

Porządek Mszy Świętych w naszym kościele: 6:45, 7:30, 9:00, 16:30 (dla dzieci) 18:00, 20:00. Kadzidło i kreda, którą oznaczymy drzwi naszych domów zostały przygotowane przez Wspólnotę osób niepełnosprawnych Wiara i Światło. Będzie można je nabyć po każdej Mszy. Dobrowolne ofiary są przeznaczone na cele tej właśnie wspólnoty.

Tego dnia, po Ewangelii usłyszymy ogłoszenie dnia Wielkanocy i innych „świąt ruchomych”:

Drodzy Bracia i Siostry,
chwała Pana objawiła się wśród nas i będzie się objawiała zawsze, aż do Jego powtórnego przyjścia.

W zmiennych kolejach naszego życia wspominamy wciąż na nowo i przeżywamy tajemnice naszego Zbawienia. Centrum całego Roku liturgicznego jest Święte Triduum Paschalne męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, które w tym roku swój szczyt osiągnie w Niedzielę Wielkanocną, 4 kwietnia.

W każdą niedzielę, która jest cotygodniowym przeżywaniem Wielkanocy, Kościół uobecnia to wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć.

Z Wydarzenia Wielkanocy biorą swój początek wszystkie dni świąteczne.
Środa Popielcowa, a więc początek Wielkiego Postu, wypadnie w tym roku 17 lutego.
Wniebowstąpienie Pana Jezusa, 16 maja.
Pięćdziesiątnica, a więc Zesłanie Ducha Świętego, 23 maja.
Pierwsza Niedziela Adwentu, 28 listopada.

Również w święta Matki Bożej, Apostołów i świętych, a także we Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi ogłasza paschalne zwycięstwo Pana Jezusa. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, cześć i chwała na wieki wieków. Amen