Drodzy Diecezjanie!

W kolejnych miejscach naszego kraju ogłaszane są stany pogotowia przeciwpowodziowego. Kataklizm bezlitośnie zabiera wszystko co spotka na swojej drodze. Są to olbrzymie tragedie w wymiarze ludzkim i społecznym. Całe rodziny pozostają bez dachu nad głową, w ciągu kilku chwil tracą wszystko, na co niejednokrotnie pracowali przez całe życie. Z dnia na dzień muszą wszystko zaczynać od nowa. Nie poradzą sobie bez naszej pomocy!
Apeluję do Was byście obejmowali ich cierpienie i tych wszystkich, którzy niosą im pomoc, szczerą modlitwą.
W ich imieniu proszę Was także o pomoc rzeczową i finansową.
W niedzielę 30 maja we wszystkich kościołach naszej diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka na pomoc powodzianom. Dzięki tym pieniądzom pomożemy konkretnym rodzinom powrócić do normalnego życia.
Możemy także pomóc poprzez wysłanie SMS-a na numer 72052 z treścią „Pomagam powodzianom”.
Pilnie potrzebna jest także żywność, koce, środki czystości i materiały budowlane. Wszystkie te rzeczy będzie przyjmowała i przekazywała potrzebującym „Caritas” diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej ( Koszalin ul. Ks. bpa Czesława Domina 8).
My, chrześcijanie jesteśmy szczególnie zobowiązani Ewangelią miłości do otaczania pomocą ludzi będących w potrzebie . W imię chrześcijańskiej miłości bliźniego, proszę więc Was Bracia i Siostry o tę pomoc!

+ Edward Dajczak Biskup Koszalińsko – Kołobrzeski