Doskonale wiemy co oznacza słowo adwent (z łac. adventus). Kolejny moment oczekiwania. Na co? Na kogo? To też proste! Na Boże Narodzenie.
Jednak czy adwent, te cztery kolejne niedziele, to tylko chwile odmierzające czas na: sprzątanie, gruntowne porządki, robienie przedświątecznych zakupów – do tego w promocji, słuchanie tak ukradkiem kolęd, lampionstrojenie domów w girlandy, choinki, różnego rodzaju ozdoby i migoczące światełka…
Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, w pierwszym etapie (do 16 grudnia), będzie moim przygotowaniem na spotkanie z Panem na końcu czasów; natomiast ostatni tydzień (17-24 grudnia) wprowadzi mnie w czas wyczekiwania Bożego Narodzenia.
Zaplanuj czas na promocyjne zakupy, sprzątanie i krzątanie oraz przyozdabianie domu, aby przygotować się na spotkanie z Jezusem. To kolejny adwent w Twoim życiu i adwent Twojego życia – Pan jest blisko, oczekuj Go!
Niech pomocą w dobrym przeżyciu czasu oczekiwania będą Msze Święte Roratnie, dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30; Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Przyjdź z radością, razem będziemy czuwać, Marana-tha , przyjdź Panie Jezu!