21 sierpnia 1984 r. do Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku przybyły Siostry Nazaretanki. Mija zatem 25 lat ich posługi w naszej wspólnocie.

W niedzielę, 18 października, w czasie Mszy Św. o 8:30 będziemy dziękowali Panu Bogu za 25 lat obecności Sióstr Nazaretanek w Słupsku. Natomiast w środę, 14 października, po wieczornej Mszy odbędzie się prelekcja pt. „I tak mi się przedstawiło życie Nazaretu” – 25 lat posługi Sióstr Nazaretanek w Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku.

Siostry Nazaretanki na stałe wpisały się w krajobraz naszego duszpasterstwa parafialnego. Obecnie siostry zaangażowane są duszpastersko w następujące grupy: „Wiara i Światło”, zespół młodzieżowy „Miraculum”, schola dziecięca „Maksymilianki”, chór parafialny, Szkolne Koło Caritas. Siostry przygotowują dzieci do Sakramentu Eucharystii i młodzież do Bierzmowania. Są wręcz niezastąpione jeśli chodzi o pracę katechetyczną oraz w zakrystii. Mamy nadzieję, że Boża Opatrzność pozwoli im jeszcze przez długie lata kontynuować ważne i piękne dzieło, które rozpoczęły w 1984r.

25 lat posługi Sióstr Nazaretanek w Słupsku – pobierz prezentację