Dzisiaj w słupskim hospicjum, nad którym duchową pieczę sprawuje nasza parafia, miało miejsce spotkanie wigilijne. Zaproszono wielu znamienitych gości, w tym między innymi ks. bpa Pawła Cieślika oraz wiceprezydenta Słupska pana Andrzeja Kaczmarczyka. Spotkaniu towarzyszył chór „Fantazja” pod przewodnictwem pani Lilianny Zdolińskiej.

Biskup Paweł przypomniał chorym, pracownikom, wolontariuszom, jak i wszystkim zgromadzonym, że Chrystus, który ponad 2000 lat temu narodził się na Ziemi, przyjął także nasze cierpienia i słabości. Pomni na słowa Jezusa: „wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”(Mt 25, 40), możemy odnajdywać Chrystusa szczególnie w takim miejscu jak hospicjum. Ponadto nieść z Nim wszelkie choroby i cierpienia, tak jak to czynił bł. Jan Paweł II.

Pani Teresa Jerzyk, Dyrektor słupskiego hospicjum, nie kryje ogromnego zadowolenia ze swoich pracowników i wolontariuszy. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego,  jak istotną rolę w takim miejscu odgrywa domowa atmosfera. „Ważne, by z okazji Świąt pracownicy, wolontariusze, chorzy i ich rodziny wspólnie się spotkali. Każdy coś przygotowuje. Swoje domowe specjały. Nie wyobrażam sobie, by w naszej wspólnocie nie było wigilii”- stwierdza Pani Dyrektor.