W dniach 18-19 lutego 2012r.
dla naszych „Maksymilianek” po raz kolejny zostały zorganizowane warsztaty muzyczne, które poprowadziła dr hab. Monika Zytke – muzyk,  dyrygent,  profesor  w Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.
 

Warsztaty trwały całą sobotę i niedzielny poranek. Rozpoczęły się oczywiście porządną rozśpiewką. Zajęcia odbywały się zarówno z całą scholą, jak i w grupach:
• przedszkole – kl. IV
• kl. V- kl. III gimnazjum.

Na początku wszystkie „Maksymilianki” musiały się zapoznać z nowymi piosenkami, nad którymi będą pracowały. Pani Monika zwracała szczególną uwagę na dykcję i pracę z tekstem. Oczywiście nie mogło zabraknąć całej gamy ćwiczeń emisyjnych doskonalących słuch i rytm muzyczny, a tym samym rozwijających możliwości wokalne naszych scholanek. Dziewczynki miały również możliwość pokazać swoich umiejętności gry na fletach prostych i poprzecznych. Ważna też była postawa podczas śpiewu i ekspresja ruchowa.

W przerwie pomiędzy zajęciami wszyscy mogli się delektować smakiem dobrej pizzy, zamówionej specjalnie, by żadna ze scholanek nie wróciła do domu głodna i by miała siły do dalszej pracy.

W czasie, kiedy młodsze “Maksymilianki” miały zajęcia, starsza grupa oglądała ciekawy film, dzięki czemu czas pomiędzy zajęciami upłynął dziewczynkom w miłej i spokojnej atmosferze.
Podsumowaniem zdobytych na warsztatach umiejętności będzie oprawa muzyczna niedzielnej Mszy św. o 11.30, na której “Maksymilianki” zaprezentują się w nowych utworach, poznanych i opracowanych podczas warsztatów. Mamy nadzieję, że parafianom śpiew naszych scholanek będzie się podobał. Scholą gościnnie będzie dyrygowała pani Monika Zytke.