właśnie – te proste słowa nabierają znów na znaczeniu – Siostro i Bracie.. pomódlmy się za Chorych, za Medyków, za Zmarłych – Zdrowaś Maryjo..

To niezwykle ważne, abyśmy w tym czasie pozostawali w duchowej łączności i dbali o czułą, solidarną bliskość. Przesyłamy sobie niezliczoną ilość SMS`ów zawierających zabawne memy i mniej lub bardziej sensowne treści, z niepokojem wczytujemy się lub wsłuchujemy w codzienne serwisy informacyjne. Zatrważają nas wieści ze świata o rosnących statystykach będących skutkiem rozwoju pandemii.

Z troski o bliźnich i siebie dostosujmy się do obowiązujących zasad postępowania i, niestety, trudnych ograniczeń, ale, jak ktoś powiedział: „lepiej siedzieć w domu i się nudzić, niż narazić siebie i innych na śmierć”. A propos – jak można się nudzić, gdy tyle jest rzeczy, które wołają o naszą uwagę: nieprzeczytane książki, niewysłuchana jeszcze muzyka, nieobejrzane wartościowe filmy.. może czas na trudne rozmowy z domownikami, a jeśli już oduczyliśmy się rozmawiać – może warto napisać list.. tak, list do kogoś, kto właśnie siedzi w drugim pokoju, a jest między nami odległość jak między Ziemią a Saturnem.. list do gwiazdy Twojego życia.. 🙂

Wierzę, że Bóg jest teraz bardzo blisko naszych serc, On jednak nie krzyczy, nie przyśle nam SMS`a, raczej szepcze lub, co najbardziej pewnie lubi – milczy.. powiedział już wszystko, co miał do powiedzenia.. Tę Obecność można wyczuć tylko pod warunkiem, że przymkniemy oczy, uszy, usta.. – poświęćmy więcej czasu na relację z Nim.. co to jest czytanie duchowne?, medytacja?, jak się modlić na Różańcu?, czym jest Komunia duchowa?.. zadajemy sobie teraz wiele pytań..

  • E tam, księże, ogólniki i frazesy, wełna i bawełna..

  • No tak.. prawda – ale, tylko Ty możesz z ogólników, z tej wełny, utkać w swoim życiu coś wyjątkowego i szczególnego, tylko Ty, nikt inny..

Aha.. bardzo proszę, pomóżcie nam zebrać 1000 subskrypcji, abyśmy przy pomocy parafialnego kanału na YouTube mogli przekazywać na żywo sygnał z naszego kościoła, tzn Msze święte, nabożeństwa – uczymy się, by i dzięki Internetowi i technologii modlić się we Wspólnocie, śpiewać pieśni Panu..

Link do subskrypcji: https://www.youtube.com/channel/UCWNgl0uP_4Vb6fkdfwhHpOQ

– dziękuję, ks. Lucjan