Dziś (27 maja 2012 r.) nasza schola dziecięca „Maksymilianki” oraz grupa muzyczna z Zespołu Szkół Katolickich brała udział w XXIII Festiwalu Pieśni Religijnej.

Festiwal odbywał się w hali koszalińskiego kina „Kryterium”. Ku naszej radości zespoły z naszej parafii zajęły całe podium:

I miejsce: „Maksymilianki”
II miejsce: Grupa Muzyczna z Zespołu Szkół Katolickich
III miejsce: „Maksymilianki” (sekcja starsza)

Nasza schola występowała jak zwykle w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych. Maksymilianki  Młodsze przedstawiły piosenki: Duch Świety niech jednoczy nas i Papież słowiański, natomiast Maksymilianki Starsze : Amen i W Twoich oczach.

W tym roku Festiwal odbywał się dwa dni. 26. 05. 2012r. występowali tylko soliści, a następnego dnia brały udział same zespoły. Poziom konkursu był w tym roku wysoki. Komisji przewodniczyła p. Monika Zytke. W skład komisji weszła również Becky Thomas z Wielkiej Brytanii, która w minionym tygodniu prowadziła w Słupsku, wspólnie z p. Monika Zytke, warsztaty muzyki gospel.

Scholankom akompaniowała na gitarze s. Nikoletta i Klaudia Walczak, na flecie poprzecznym Agata Potrykus, na skrzypcach p. Picz ze słupskiej filharmonii oraz na klawiszach jak zawsze niezawodny p. Piotr Kozłowski. Kilka dziewczynek grało również na fletach poprzecznych. Nasze występy bardzo się podobały publiczności, a nasze dziewczynki i chłopcy mieli okazję obejrzeć i posłuchać występów innych zespołów.

Koncert Galowy zakończył się wspaniałym występem gwiazdy reggae Darka Malejonka z zespołem Maleo Reggae Rockers.

Wszystkim uczestnikom z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!