1 listopada o 19:45 na starym cmentarzu – przy krzyżu katyńskim odbędzie się czuwanie modlitewne młodzieży Litania Miast.

Celem spotkania jest pamięć o wszystkich, którzy tworzyli naszą historię i osiągnęli świętość. Pomoże w tym łączność medialna z kilkunastoma polskimi miastami. Niech każdy przyniesie otwarte serce i symboliczną świecę.

Podczas spotkania każde z miast przedstawia konkretną osobę, związaną z danym regionem, która w swoim życiu osiągnęła ideały chrześcijańskie i świętość. W tym roku Słupsk będize prezentował swojego patrona, bł. Bronisława Kostkowskiego.

Litania pomaga zobaczyć głębszą perspektywę uroczystości Wszystkich Świętych, wskazując, że wobec spraw ostatecznych jesteśmy do siebie najbardziej podobni i sobie potrzebni. Litania Miast zapoczątkowana została w Gdańsku w 1994 roku, kiedy to w dniu 1 listopada młodzież spotkała się przy Pomniku Poległych Stoczniowców, aby pełniej przeżyć uroczystość Wszystkich Świętych. Litania Miast obejmuje: Gdańsk, Gdynię, Cieszyn, Elbląg, Ełk, Giżycko, Gniew, Iławę, Kartuzy, Kraków, Łowicz, Malbork, Poznań, Sieradz, Słupsk, Sopot, Starogard Gdański, Tczew i Wejherowo.