Od dziś (18 kwietnia 2013 r.) w naszej parafii rozpoczęła działalność nowa wspólnota – Koinonia Jan Chrzciciel.

„Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską” (J 1,23) Bóg Ciebie kocha! Kimkolwiek jesteś, zależy Mu na Tobie! Posłał swojego Syna, aby uwolnił Cię od lęku, samotności i grzechu! – oto dewiza, która łączy i prowadzi członków wspólnoty.

Koinonia (Wspólnota) Jan Chrzciciel narodziła się z posoborowego powiewu Ducha Świętego, który poruszył założyciela, o. Ricardo Argañaraz oraz trojga pierwszych członków wspólnoty: dwóch braci i jednej siostry. W końcu lat siedemdziesiątych zamieszkali oni razem, aby oddać się życiu modlitwy. Każde z nich przeżyło głęboko spotkanie z Jezusem – Zbawicielem i Panem, i to ono było początkiem życia w dziewictwie, ubóstwie i uległości, do którego poczuli się zaproszeni przez Boga. Ich doświadczenie było ze wszech miar pionierskie: wspólnota osób konsekrowanych, składająca się z braci i sióstr – to jeszcze dziś nowość w Kościele.

Ponadto z czasem okazało się, że także osoby żyjące w małżeństwie i niemieszkające wraz z celibatariuszami, zapragnęły przyłączyć się do wspólnoty przez modlitwę, spotkania, a potem także wspólne apostolstwo. W ten sposób powstało nowe dzieło, obejmujące wszystkie stany – otwarte dla każdego, kto czuje się powołany przez Pana do misji Jana Chrzciciela.

Kolejne spotkanie już w maju. Zapraszamy!!!

więcej na www.koinoniagb.pl