Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2438971


okolica__026.JPG
 
"Raczej śmierć wybiorę niż sprzeniewierzę się powołaniu, którym Bóg mnie zaszczycił" Utwórz PDF Drukuj
dodano: 11.03.2015 r.W tych dniach obchodzimy setną rocznicę urodzin Patrona Słupska, bł. Bronisława Kostkowskiego, który  urodził się 11 marca 1915 r. w naszym mieście przy ul. Wileńskiej. Po zakończeniu I wojny światowej jego rodzina przeniosła się do Bydgoszczy i tam Bronisław ukończył szkołę.
Czytaj całość
 
Czas nawrócenia! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 19.02.2015 r.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy czterdziestodniową drogę wielkopostną, która doprowadzi nas do radości Zmartwychwstania Pańskiego. Na tym duchowym szlaku nie jesteśmy sami, bo od początku towarzyszy nam Kościół, który wspiera nas Słowem Bożym, w którym zawiera się program życia duchowego i pokuty. W tym roku w Kościele w Polsce wsłuchujemy się szczególnie w słowa: Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię. Co znaczy to wezwanie?
Czytaj całość
 
Błogosławiona Noc! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 20.01.2015 r.

Cud Bożego Narodzenia trwa nadal! Mówi nam o tym nie tylko wiara w Jezusa, który przychodzi do nas w Eucharystii, ale także świąteczny wystój, kolędy oraz niesamowite wydarzenie, jakim były jasełka wystawione w ostatnią niedzielę przez rodziców dzieci z naszej parafialnej scholi „Maksymilianki”.
Czytaj całość
 
Orszak Trzech Króli 2015 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 08.01.2015 r.

Kilkutysięczny, kolorowy tłum towarzyszył Trzem Mędrcom, którzy zasięgnąwszy informacji od ludzi dobrze poinformowanych wyruszyli sprzed kościoła pw. św. Maksymiliana w poszukiwaniu Nowonarodzonego. Kolędy w wykonaniu Wiktorii i Patryka (uczniów z V LO) były dla wielu sygnałem, że w parafii św. Maksymiliana dzieje się coś niezwykłego! I rzeczywiście - posłaniec króla Heroda obwieścił edykt, na mocy którego wszyscy obywatele Rzymu mieli się dać zapisać w swoich rodzinnych miastach. Przybył więc i Józef z Maryją, jednak w karczmie, gdzie właśnie miały miejsce hulanki i swawola, nie było dla nich miejsca. Wyruszyli w drogę, a niemalże tuż za nimi podążyli Królowie…
Czytaj całość
 
Orszak Trzech Króli Utwórz PDF Drukuj
dodano: 04.01.2015 r.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 552