Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2392530


okolica__007.JPG
 
Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2014 r Utwórz PDF Drukuj
dodano: 24.12.2014 r.

Tematem tegorocznego duszpasterskiego wezwania są słowa Pana Jezusa: nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Siostry i Bracia – bez osobistego wysiłku i trudu codziennej pracy nad sobą nie będzie możliwe nawrócenie.. rozpocznijmy je od przyjęcia Dzieciątka Jezus aktem woli, dobrym pragnieniem wyznawania wiary w Niego i życia z Nim na codzień – wtedy będziemy nosili w sobie Boże światło, mimo słabości
i upadków, będziemy prawdziwie dziećmi światłości, będziemy mieli serca gościnne dla Boga i ludzi – tego życzę Wam i samemu sobie.. błogosławionych, spokojnych, pełnych radości Świąt Narodzenia Jezusa!!

Czytaj całość
 
Rozpoczął się Rok Życia Konsekrowanego! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 30.11.2014 r.

Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 2 lutego roku 2016  w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.

Ogłaszając ten Rok w listopadzie 2013 r., papież powiedział:  „Życie konsekrowane jest złożone, jest pełne łaski, ale i grzeszności. W tym roku pragniemy uznać i wyznać nasze słabości, pragniemy też z mocą pokazać światu, ile wśród nas jest świętości i żywotności. Jak wiele jest świętości ukrytej w naszych domach, klasztorach, ale przez to nie mniej owocnej, która sprawia, że konsekrowani są “żywymi ikonami Boga” po trzykroć Świętego..
Czytaj całość
 
Nowy rok duszpasterski Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.11.2014 r."Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – tak brzmi hasło roku duszpasterskiego, który rozpoczyna się wraz z pierwszą niedzielą Adwentu, tj. 30 listopada 2014 roku. Głównym zadaniem duszpasterzy będzie ukazanie wiernym wartości  sakramentu pokuty i pojednania, a także pomoc tym ochrzczonym, którzy go zaniedbali, by odkryli w nim źródło Bożego Miłosierdzia.
Czytaj całość
 
W wolnej Polsce! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 15.11.2014 r.


11 listopada 1918 roku nie od razu Polska mogła cieszyć się odzyskaniem niepodległości. Kształtowanie granic, powstania, wojna z bolszewikami, podstawowe reformy gospodarcze – budowanie państwowości nie było sprawą łatwą. Euforia pierwszych dni wolności ustępowała pod ciężarem zadań niełatwych do zrealizowania. Od początku jednak podkreślano wagę właśnie chrześcijańskiego charakteru naszej tożsamości.

Czytaj całość
 
Piękna Pani Utwórz PDF Drukuj
dodano: 02.11.2014 r.
Zrodzone w modlitwie, natchnione miłością
                  - serdecznie polecam i zapraszam na koncert u św. Maksymiliana..

                                   ks. Lucjan Huszczonek
Piękna Pani
- to tytuł premierowego koncertu pieśni pielgrzymkowych i modlitewnych, na który zapraszamy:

8 listopada godz. 18.40 do kościoła pw.  św.Maksymiliana M. Kolbego

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 547