Logo

Odwiedza nas 2 gości
Odwiedzających: 2319507


okolica_029.JPG
 
W wolnej Polsce! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 15.11.2014 r.


11 listopada 1918 roku nie od razu Polska mogła cieszyć się odzyskaniem niepodległości. Kształtowanie granic, powstania, wojna z bolszewikami, podstawowe reformy gospodarcze – budowanie państwowości nie było sprawą łatwą. Euforia pierwszych dni wolności ustępowała pod ciężarem zadań niełatwych do zrealizowania. Od początku jednak podkreślano wagę właśnie chrześcijańskiego charakteru naszej tożsamości.

Czytaj całość
 
Piękna Pani Utwórz PDF Drukuj
dodano: 02.11.2014 r.
Zrodzone w modlitwie, natchnione miłością
                  - serdecznie polecam i zapraszam na koncert u św. Maksymiliana..

                                   ks. Lucjan Huszczonek
Piękna Pani
- to tytuł premierowego koncertu pieśni pielgrzymkowych i modlitewnych, na który zapraszamy:

8 listopada godz. 18.40 do kościoła pw.  św.Maksymiliana M. Kolbego

Czytaj całość
 
Pamiętaj w modlitwie o swoich zmarłych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 01.11.2014 r.Św. Monika, umierając, powiedziała do swoich synów: To nieważne, gdzie złożycie moje ciało. Zupełnie się o to nie martwcie! Tylko o jedno was proszę, żebyście – gdziekolwiek będziecie – wspominali o mnie przed Ołtarzem Pańskim. Wspominajcie o mnie przy Ołtarzu Pańskim…

Św. Monika (IV w.) w młodym wieku została wydana za mąż za pogańskiego urzędnika rzymskiego, człowieka popędliwego i niewiernego. Dzięki modlitwom żony, jej dobroci i cierpliwości pod koniec swego życia nawrócił się i przyjął chrzest. Podobnie życie jednego z jej synów, Augustyna, było dla matki udręką. Augustyn wiódł życie próżniacze i oddawał się rozpuście, wiele lat żył z kobietą bez ślubu, został członkiem jednej z sekt religijnych. Św. Monika przez długie lata cierpliwie i wytrwale modliła się za swego zbłąkanego syna, błagając o jego nawrócenie. I  tak się też stało. Augustyn został biskupem, osiągając świętość. W swojej duchowej autobiografii napisał: „Matka płakała nade mną bardziej, niż płaczą matki nad grobami swych dzieci" - łzom i modlitwom matki przypisywał swoje nawrócenie.


Czytaj całość
 
Szczegolny czas dla małżeństw! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 04.10.2014 r.


Ogólnopolski Ruch Spotkań Małżeńskich
ZAPRASZA NA WEEKEND DLA MAŁŻEŃSTW
Jeśli nachodzą Cię refleksje:

- że dawno nie mieliście czasu dla siebie…
- że Twoje małżeństwo jest chyba nieudane…...
- że Twój współmałżonek/ka nie jest Ci tak bliski jak przed laty w dniu ślubu?
- jeśli chcesz przeżyć ten jesienny weekend, aby pogłębić i umocnić Waszą więź ZAPRASZAMY!!!
Czytaj całość
 
Modlitwa w rodzinach naszej parafii Utwórz PDF Drukuj
dodano: 27.09.2014 r.

Podczas diecezjalnej pielgrzymki do Skrzatusza w ręce delegatów parafii diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przekazano ikonę "Salus Populi Romani" wraz z różańcem. Również Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego otrzymała tę ikonę, która - jak już informowaliśmy - będzie peregrynowała przez cały październik po rodzinach naszej parafii, a jej obecność wśród nas będzie zachętą i wezwaniem do modlitwy za młodzież, szczególnie z naszej diecezji, która przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy i przyjęcia ikony. Zapisy w zakrystii i u ks. Tomasza Kędzierskiego.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 544