Odwiedzających: 2214105


okolica__013.JPG
 
Modlitwa za rodziny i w intencji synodu Utwórz PDF Drukuj
dodano: 27.09.2014 r.

W Rzymie 5 października rozpocznie się III Zgromadzenie Nadzwyczajne Synodu Biskupów, którego tematem będą Wyzwania duszpasterskie związane z rodziną w kontekście ewangelizacji.  Papież i biskupi podzielą się swymi doświadczeniami duszpasterskimi  i scharakteryzują sytuację rodziny w poszczególnych krajach. W 2015 roku, na kolejnym zgromadzeniu, zostaną przyjęte wnioski i propozycje dla duszpasterstwa rodzin.
Zanim to jednak nastąpi, wierni, szczególnie w rodzinach, mogą łączyć się w modlitwie osobistej w dniach poprzedzających oraz w czasie trwania synodu. Szczególnym dniem modlitwy będzie 28 września bieżącego roku. Zachęca się do odmawiania w tym dniu napisanej przez Papieża Franciszka
Czytaj całość
 
W odwiedzinach u Matki! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 22.09.2014 r.

Grupa 100 osób z naszej Parafii dołączyła do ośmiu tysięcy pielgrzymów, którzy przybyli na doroczny odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.
Po raz kolejny było to niesamowite wydarzenie wiary. Sanktuarium skrzatuskie nie było w stanie pomieścić takiej rzeszy wiernych. Spotkanie przebiegało w ustawionym obok świątyni namiocie.  Rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego o pomorskich sanktuariach maryjnych. Każde z nich, począwszy od Swarzewa, poprzez Smołdzino, Górę Chełmską, Domacyno po Skrzatusz, zaprezentowano na krótkim filmie. Centralnym momentem była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia. Podczas adoracji kapłan z monstrancją przechodził między ludźmi zgromadzonymi w namiocie, w tym czasie bp Edward Dajczak modlił się za diecezję koszalińsko-kołobrzeską: - Jezu, Synu Dawida ulituj się nad naszą diecezją! Tylu, których znasz po imieniu od momentu chrztu, zapomniało już o Tobie. Tylu o Tobie nie pamięta. Ulituj się, Panie, nad nimi! Otwórz im oczy! Niech przejrzą! Otwórz im serca, pokaż im drogi, po których się chodzi jak pielgrzym, wiedząc, dokąd się idzie! Spraw, by nie byli już włóczęgami niewiedzącymi, skąd są i dokąd zmierzają i po co żyją! Uzdrawiaj, Panie, lud tej diecezji! Tu jest miejsce, z którego wołamy do Ciebie. Ulituj się Panie, ufamy Ci, bo Ty jesteś miłością. Bądź uwielbiony!
Czytaj całość
 
Jezus równa się życie! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 22.09.2014 r.

Tradycyjnie w przeddzień głównego odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu odbyło się doroczne spotkanie młodzieży z naszej diecezji pod hasłem: „Jezus = życie”.
„Ile razy dzisiaj, w tym namiocie, w sanktuarium, w konfesjonałach padły słowa o tym, jak Bóg nas kocha? Bez tej miłości nie mamy siły. W ostateczności to miłość decyduje o tym, czy możemy coś zmienić w swoim życiu! - powiedział bp. Edward Dajczak do pięciu tysięcy młodych - (…) Tyle mówimy o cywilizacji, rozwoju, technologii, a tak niewiele o tym, jak być człowiekiem dla drugiego człowieka. To, co nazywamy naszą tożsamością, bierze się z głosu Jezusa. Życie bierze się z Jego słowa”. Słowa pasterza diecezji trafiały do serc młodych ludzi. Wśród nich była siedemdziesięcioosobowa grupa z naszej parafii, która do Skrzatusza pojechała wraz z ks. Robertem, s. Christellą, s. Małgorzatą oraz s. Moniką. 
Czytaj całość
 
Patron wytrwałego bronienia wartości Utwórz PDF Drukuj
dodano: 18.09.2014 r.


Podczas ostatniej audiencji generalnej papież Franciszek w słowie skierowanym do Polaków nawiązał do postaci św. Stanisława Kostki, Patrona polskiej młodzieży. Mówił: „Jego zdecydowane pójście w młodym wieku za głosem powołania, pragnienie świętości i wierności ideałom są wymownym znakiem także dla młodych naszego czasu. Niech będzie on dla was wszystkich, a zwłaszcza dla młodzieży, szczególnym wzorem, byście w swoim życiu z odwagą bronili najwyższych wartości (Rzym,17.06.2014.r.).
„Prawda fundamentem wychowania” – pod takim hasłem przeżywamy już IV Tydzień Wychowania. Przytoczona wypowiedź Ojca Świętego doskonale wpisuje się w jego przeżywanie, bowiem przykład świętych nas pobudza do życia według wartości, a ich bratnia modlitwa w tym wspomaga. Prawda jest najwyższą wartością i jej należy uparcie szukać, jej uparcie służyć - tego uczy nas św. Stanisław Kostka.
Warto może z tej okazji przybliżyć postać Świętego.

Czytaj całość
 
Nowy duszpasterz Utwórz PDF Drukuj
dodano: 06.09.2014 r.
Decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka od 25 sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej cieszymy się posługą duszpasterską ks. Roberta Stwory. Otoczmy nowego Duszpasterza swoją modlitwą, by podołał zadaniom, które dobry Bóg stawia przed nim na nowym etapie życia.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 539