Logo

Odwiedzających: 2521644


okolica_022.JPG
 
Przedświąteczna pomoc potrzebującym Utwórz PDF Drukuj
dodano: 01.12.2008 r.

Ogrzejmy dzieciństwo miłościąZ nastaniem adwentu Parafialna Caritas rozpoczyna przedświąteczną zbiórkę żywności. Dary można składać codziennie w Pawilonie oraz „u Pana Stasia” przy ul. Zygmunta Augusta. Natomiast w soboty, 6 i 13 grudnia - także w Netto przy ul. Małcużyńskiego, w Sano przy ul. Królowej Jadwigi, w markecie „Sieć 34” przy ul. 11-Listopada oraz w Hali Pod Wieżą. Kosz na dary będzie się znajdował w okresie adwentu także w kościele.
W każdą niedzielę Adwentu, w dolnym kościele po Mszach można nabyć świece Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom CARITAS, ozdoby świąteczne i opłatek. Zapalone świece na wigilijnym stole mają przypominać nam o dzieciach ubogich, zaniedbanych i pochodzących z rodzin niepełnych. Opłatki i świece w dni powszednie będą do nabycia w zakrystii.

 
Radosny czas oczekiwania Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.11.2008 r.
Roraty ze św. Pawłem

  W niedzielę, 30.11, rozpoczyna się ADWENT. Podobnie jak pastuszkowie i mędrcy, którzy szli za gwiazdą betlejemską, i my musimy pójść do Betlejem. Nasza droga będzie oczywiście symboliczna. Będą ją wyznaczały RORATY, czyli Msze święte ku czci Maryi - Matki Jezusa. W czasie tych Eucharystii będziemy zaglądali w głąb naszych serc, zastanawiając się nad naszą drogą do Jezusa.
   Zapraszamy więc dorosłych z lampionami, od poniedziałku do soboty, na godzinę 6.45 (w czasie Adwentu nie ma Mszy o 7.30).
   Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami, od poniedziałku do środy na 16.30. Adwentowy szlak dzieci będą przemierzały razem ze św. Pawłem Apostołem.

Posłuchaj hymnu tegorocznych rorat >>

 
Bierzmowanie Utwórz PDF Drukuj
dodano: 15.11.2008 r.

 dekoracja kościołaPo podnad trzyletnim okresie przygotowań i uczestnictwa w katechezie parafialnej 184 młodych chrześcijan naszej wspólnoty parafialnej przyjęło sakramet bierzmowania. Udzielił go w czasie uroczystej Mszy Świętej, sprawowanej 13 listopada (czwartek) o 17.00, biskup Tadeusz Werno. Przedstawiciele rodziców, w czasie powitania biskupa, mówili: Zdajemy sobie sprawę, że jest to dla naszych dzieci trudny okres, gdyż obok radosnych i szczęśliwych chwil młodości są momenty załamań, słabości, wykroczeń przeciwko Bożej miłości. Ale właśnie teraz chcemy stać obok nich, chcemy razem z nimi wyznawać wiarę słowem i życiem. W tej pięknej atmosferze wspólnoty rodzin młodzież wyraziła biskupowi swoje oczekiwania: Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Oby wytrwali w swoim pragnieniu. Módlmy się o to.

Zapraszamy do GALERII>> z tej uroczystości.

 
Herbert na wystawie Utwórz PDF Drukuj
dodano: 15.11.2008 r.
Z okazji trwającego Roku Zbigniewa Herberta – V Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, chcąc uczcić swojego patrona zaprasza w niedzielę, 16 listopada, po Mszach do dolnego kościoła na wystawę prezentującą sylwetkę poety.
 
Startujemy Utwórz PDF Drukuj
dodano: 28.10.2008 r.

Odpowiadając na liczne prośby naszych Parafian uruchamiamy nową witrynę Parafii. Jednocześnie zapraszamy do współtworzenia tego "pomostu", który pozwoli nam lepiej budować lokalną wspólnotę wiary. Przepraszamy, że w czasie uruchamiania tej witryny nie możewsz znaleźć tu jeszcze wszystkich informacji. Wkrótce się pojawią...

duszpasterze Parafii św. Maksymiliana w Słupsku

Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada 2008 r.   

 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 551 - 555 z 555