Odwiedzających: 2214126


okolica_008.JPG
 
Boże Narodzenie w Parafii Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.12.2008 r.

Bóg się rodzi!   W dzień wigilii Bożego Narodzenia zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu, jako symbolu oczekiwania na zbliżające się święta. Wigilia jest wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Pamiętajmy, że dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole niekoniecznie musi pozostać puste… Pamiętajmy o lekturze Pisma Świętego, modlitwie i wspólnym śpiewie kolęd.
Pobierz książeczkę modlitwy przy wigilijnym stole >>>
  
   Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy Pasterkami w noc wigilijną o godzinie 22.00 i 24.00.
   Pierwszy dzień świąt:
- nie będzie Mszy o 7.00
- pozostałe zostaną odprawione w porządku niedzielnym
- Kto przyjął Komunię świętą na Pasterce może to uczynić po raz kolejny w czasie dnia. 
   Drugiego dnia obchodzimy święto Św. Szczepana:
- Msze Św. odprawiamy w porządku niedzielnym
- W tym dniu na terenie naszej metropolii ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na Wydział Teologiczny US.
W czasie świąt spowiedzi nie będzie. Ostatnia okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek, od 17.00.

 
Rycerstwo Niepokalanej w naszej Parafii! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 17.12.2008 r.

Rycerstwo NiepokalanejRekolekcje adwentowe, które odbyły się w naszej Parafii od 14 do 17 grudnia 2008 r. były niezwykłym wydarzeniem. Duchowym Przewodnikiem tych dni był o. Janusz Szypulski, franciszkanin - duchowy brat i spadkobierca św. Maksymiliana Kolbego, pełniący funkcję zastępcy prezesa Zarządu Narodowego Rycerstwa Niepokalanej.

Owocem tych rekolekcji jest powstanie w naszej wspólnocie parafialnej Rycerstwa Niepokalanej. Ostatniego dnia rekolekcji ponad dwustu parafian zostało uroczyście przyjętych do tego stowarzyszenia.

Więcej o WSPÓLNOCIE >>>

Galeria zdjęć >>>

 
Adwentowe czuwanie młodych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 13.12.2008 r.

Zapraszamy serdecznie na adwentowe czuwanie młodych naszego miasta, które odbędzie się w sobotę, 20 grudnia, w Kościele Mariackim. Razem z nami będzie czuwał i przewodniczył spotkaniu biskup Edward Dajczak. Początek – godzina 16.00.

Czytaj całość
 
Rekolekcje Adwentowe Utwórz PDF Drukuj
dodano: 13.12.2008 r.

   Czas Adwentu z wolna chyli się ku końcowi. Trzecią niedzielą adwentu (14.12) wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas?

   Pomogą nam rekolekcje adwentowe. Słowo „rekolekcje” pochodzi od łacińskiego recollectio, tzn. pozbierać się. Pozbierać się zaś można w różny sposób. Stąd postaramy się nieco „pogimnastykować” w sferze intelektu, emocji i woli. Rekolekcje to czas, który nakierowuje nas na to, co warto w życiu mieć i zdobywać. Może warto tym razem przezwyciężyć pokusy i spróbować choć trochę mocniej uwierzyć Bogu. Przez te dni zbliżamy się do Boga. Upewniamy się, że jest KTOŚ, dla kogo się żyje. Czy tak się stanie?

Czytaj całość
 
Przedświąteczna pomoc potrzebującym Utwórz PDF Drukuj
dodano: 01.12.2008 r.

Ogrzejmy dzieciństwo miłościąZ nastaniem adwentu Parafialna Caritas rozpoczyna przedświąteczną zbiórkę żywności. Dary można składać codziennie w Pawilonie oraz „u Pana Stasia” przy ul. Zygmunta Augusta. Natomiast w soboty, 6 i 13 grudnia - także w Netto przy ul. Małcużyńskiego, w Sano przy ul. Królowej Jadwigi, w markecie „Sieć 34” przy ul. 11-Listopada oraz w Hali Pod Wieżą. Kosz na dary będzie się znajdował w okresie adwentu także w kościele.
W każdą niedzielę Adwentu, w dolnym kościele po Mszach można nabyć świece Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom CARITAS, ozdoby świąteczne i opłatek. Zapalone świece na wigilijnym stole mają przypominać nam o dzieciach ubogich, zaniedbanych i pochodzących z rodzin niepełnych. Opłatki i świece w dni powszednie będą do nabycia w zakrystii.

 
««  start « poprz. 51 52 53 54 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 531 - 539 z 539