Logo

Odwiedza nas 2 gości
Odwiedzających: 2363129


okolica_019.JPG
 
Czas jasełek Utwórz PDF Drukuj
dodano: 17.01.2009 r.

 W niedzielę, 11. stycznia, w czasie Mszy Świętej o 11:30 siostra Dobromiła Mielnicka z przygotowanymi przez siebie dziećmi z Miejskiego Przedszkola Nr 3, przy ul. Zygmunta Augusta, wystawiła jasełka. Scenariusz jasełek, opracowany przez siostrę Dobromiłę, przypomniał wszystkim historię zbawienia od rajskiego drzewa aż po wcielenie Bożego Syna, który przyszedł by człowiek odzyskał to, co stracił w raju. Rymowane teksty wniosły wiele radości w przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia.
Galeria zdjęć >>>

Natomiast w niedzielę, 18. stycznia, po Mszy Św. o 17:00, swoje jasełka pokażą uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Jasełka pt. "Idźcie na cały świat", przygotowała siostra Modesta, katechetka w SP 3.

 
Jubileusz pierwszego Proboszcza Utwórz PDF Drukuj
dodano: 11.01.2009 r.

Image Z okazji zbliżającego się jubileuszu 50- lecia kapłaństwa Księdza Kanonika Juliana Mizery, budowniczego i pierwszego Proboszcza naszej Parafii zapraszamy na uroczystą Eucharystię - w niedzielę, 18. stycznia, o godzinie 13.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Jubilat, a homilię wygłosi ks. kanonik Ireneusz Maraszkiewicz.

Czytaj całość
 
Objawienie Pańskie - Trzech Króli Utwórz PDF Drukuj
dodano: 03.01.2009 r.

We wtorek, 6. stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem,  który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod podejmując ich dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą...

Czytaj całość
 
"Maksymilianki" śpiewają kolędy Utwórz PDF Drukuj
dodano: 30.12.2008 r.

  Parafialna schola dziecięca "Maksymilianki" ma już na swoim koncie kilka płyt. Właśnie trwają intensywne przygotowania do wydania kolejnej - poświęconej pamięci Jana Pawła II. 
W okresie Bożego Narodzenia kolędy i pastorałki, które znalazły się na płycie "Maksymilianek" towarzyszą wszystkim, odwiedzającym naszą stronę.
Na płycie znalazło się dwanaście kolęd i pastorałek, w tym tytułowy hit - świeć gwiazdeczko.
Życzymy miłego i radosnego słuchania Uśmiech

 
Świąteczne życzenia Utwórz PDF Drukuj
dodano: 25.12.2008 r.
 Niech Święta Bożego Narodzenia dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa
i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy,
w nasze rodziny i serce każdego
z nas. Niech ta Boża radość
i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność
2009 roku.
Duszpasterze Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 531 - 540 z 545