Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2521187


okolica__029.JPG
 
Poświęcenie sali św. Józefa Utwórz PDF Drukuj
dodano: 19.03.2009 r.

Dzisiejsze święto Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, świętego Józefa ma rangę uroczystości. Święty Józef, obok Najświętszej Maryi Panny i świętego Michała Archanioła, jest patronem Kościoła powszechnego. Przypomnijmy, że ten tytuł nadał mu papież Pius IX w 1870 roku. Czcimy go także jako patrona małżonków i rodzin chrześcijańskich. Z tego wzgłędu nadaliśmy jego imię nowej sali poradnictwa rodzinnego, znajdującej się w domu parafialnym obok sal: Caritas i św. Maksymiliana. Wydarzenie nadania imienia było wpisane w dzisiejszą uroczystość błogosławieństwa sali św. Józefa w obecności narzeczonych, uczestniczących w katechezie przedmałżeńskiej oraz parafialnych doradców życia rodzinnego.

 
Ruszyły szkolne rekolekcje wielkopostne Utwórz PDF Drukuj
dodano: 17.03.2009 r.

 W poniedziałek, 16. marca rozpoczęły się szkolne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, uczącej się na terenie naszej parafii. Duchowym przewodnikiem tych spotkań jest ks. Jacek Dziadosz, wikariusz Parafii pw. św. Józefa w Połczynie Zdroju. Bohaterami, z którymi spotyka się młodzież są postaci Starego Testamentu - Jonasz i Dawid. Natomiast we wtorek, 17. marca, rozpoczęły się rekolekcje szkolne dla dzieci ze szkół podstawowych. Ks. Paweł Wojtalewicz zaprosił na rekolekcje wyjątkowego gościa - św. Pawła Apostoła, który podpowiada dzieciom jak trenować, by w życiowych zawodach zdobyć nieprzemijającą nagrodę.

Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w serwisie wielkopostnym >>>

 
Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej Utwórz PDF Drukuj
dodano: 12.03.2009 r.

 Organizujemy pielgrzymkę na Misterium Męki Pańskiej, odgrywane w plenerze, w najstarszym polskim sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej. Wyjazd odbędzie się w sobotę, 28. marca. Zapisy wraz z wpłatą, 40 zł, przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o historii sanktuarium i przedstawieniu męki pańskiej, to zajrzyj TUTAJ >>>

 
Niedziela solidarności z misjonarzami Utwórz PDF Drukuj
dodano: 08.03.2009 r.

 "Misjonarz sługą życia" - to hasło, wokół którego koncentrują się tegoroczne obchody Niedzieli "Ad Gentes". Jak wskazuje bp Wiktor Skworc, odpowiedzialny za misje z ramienia Episkopatu, "misjonarzy można porównać do dobrego samarytanina, który śpieszy z pomocą chorym, porzuconym, poranionym, bezsilnym, odepchniętym i opuszczonym, pomagając im zebrać resztki sił, by mogli samodzielnie wstać i cieszyć się godnym życiem".

Po raz czwarty II Niedziela Wielkiego Postu, przypadająca w tym roku 8. marca, to jednocześnie dzień modlitwy za misjonarzy, postu w intencji ich posługi oraz solidarności, wyrażonej poprzez złożenie datku na projekty realizowane na misjach.

Kilka dni temu otrzymaliśmy list od polskiego misjonarza, ks. Jarosława Wiśniewskiego. Dzieli się z nami swoim świadectwem wiary. Zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej jego działalności.

Czytaj całość
 
Rusza Wielki Post Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.02.2009 r.

 Kończy się tegoroczny Karnawał! 25. lutego przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 531 - 540 z 555