Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2392553


okolica_008.JPG
 
Słupskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne Utwórz PDF Drukuj
dodano: 24.01.2009 r.

 Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku
we współpracy
z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego
Parafią Rzymskokatolicką pw. św. M. Kolbego
serdecznie zapraszają na

Słupskie Warsztaty
Liturgiczno-Muzyczne
27-28 lutego i 1 marca 2009 r.

Honorowy Patronat Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
JE ks. biskup Edward Dajczak

INFORMACJE >>>       PROGRAM >>>

 
Pytania i odpowiedzi... Utwórz PDF Drukuj
dodano: 22.01.2009 r.

 Szczególną formą pomostu w budowaniu wspólnoty parafialnej jest w naszym portalu dział "Zapytaj". W tym dziale chcemy otworzyć się na tych wszystkich, którzy noszą w sobie wątpliwości w wierze, a czasami nie mają siły, by zadać pytanie księdzu czy bliskim. Jeżeli macie pytania dotyczące wiary, zasad życia chrześcijańskiego i aktualnego życia Kościoła możecie zadawać pytania w przygotowanym formularzu. Będziemy je publikowali razem z odpowiedziami ku wzajemnemu zbudowaniu. Niestety ze względu na problemy techniczne nasz formularz nie działał w ostatnim czasie prawidłowo. Jeżeli nie dostałeś jeszcze odpowiedzi - zadaj pytanie kolejny raz.

 
Czas jasełek Utwórz PDF Drukuj
dodano: 17.01.2009 r.

 W niedzielę, 11. stycznia, w czasie Mszy Świętej o 11:30 siostra Dobromiła Mielnicka z przygotowanymi przez siebie dziećmi z Miejskiego Przedszkola Nr 3, przy ul. Zygmunta Augusta, wystawiła jasełka. Scenariusz jasełek, opracowany przez siostrę Dobromiłę, przypomniał wszystkim historię zbawienia od rajskiego drzewa aż po wcielenie Bożego Syna, który przyszedł by człowiek odzyskał to, co stracił w raju. Rymowane teksty wniosły wiele radości w przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia.
Galeria zdjęć >>>

Natomiast w niedzielę, 18. stycznia, po Mszy Św. o 17:00, swoje jasełka pokażą uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Jasełka pt. "Idźcie na cały świat", przygotowała siostra Modesta, katechetka w SP 3.

 
Jubileusz pierwszego Proboszcza Utwórz PDF Drukuj
dodano: 11.01.2009 r.

Image Z okazji zbliżającego się jubileuszu 50- lecia kapłaństwa Księdza Kanonika Juliana Mizery, budowniczego i pierwszego Proboszcza naszej Parafii zapraszamy na uroczystą Eucharystię - w niedzielę, 18. stycznia, o godzinie 13.00. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Jubilat, a homilię wygłosi ks. kanonik Ireneusz Maraszkiewicz.

Czytaj całość
 
Objawienie Pańskie - Trzech Króli Utwórz PDF Drukuj
dodano: 03.01.2009 r.

We wtorek, 6. stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Trzej królowie być może byli astrologami, którzy ujrzeli gwiazdę - znak narodzin Króla. Jednak pozostanie tajemnicą, w jaki sposób stała się ona dla nich czytelnym znakiem,  który wyprowadził ich w daleką i niebezpieczną podróż do Jerozolimy. Herod podejmując ich dowiaduje się o celu podróży. Podejrzewa, że narodził się rywal. Na podstawie proroctwa w księdze Micheasza (Mi 5, 1) kapłani jako miejsce narodzenia Mesjasza wymieniają Betlejem. Tam wyruszają Mędrcy. Odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują mu swe dary. Otrzymawszy we śnie wskazówkę, aby nie wracali do Heroda, udają się do swoich krajów inną drogą...

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 531 - 540 z 547