Logo

Odwiedzających: 2438475


okolica__008.JPG
 
Zbliżamy się do Wielkanocy Utwórz PDF Drukuj
dodano: 04.04.2009 r.

Niedzielą Palmową, 5. kwietnia, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm odbywa się w czasie każdej Mszy Świętej. Palmy przygotowane przez Żywy Różaniec można nabyć przed wejściem do kościoła.

Za kilka dni będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne. Święte… Cóż ma to znaczyć dla naszego chrześcijańskiego przeżywania owego czasu? Otóż zgodnie z etymologią słowo „święty” oznacza oddzielony, odseparowany, ale także czysty przez odłączenie od tego, co nieczyste. Święte dni Paschy są więc dniami wyłączonymi z całej przestrzeni czasu określonego jako rok liturgiczny. Łacińskie słowo triduum oznacza dokładnie 'trzy dni'. Tradycja pozwala rozumieć triduum również jako trzy fazy misterium Odkupienia: Ostatnia Wieczerza, śmierć Chrystusa na krzyżu oraz spoczynek w grobie i cud zmartwychwstania.

Czytaj całość
 
Czwarta rocznica śmierci Jana Pawła II Utwórz PDF Drukuj
dodano: 01.04.2009 r.
 Ciągle żywe pozostaje w naszych sercach wpomnienie odejścia do domu Ojca Papieża Jana Pawła II. Drugiego kwietnia będziemy obchodzili czwartą rocznicę jego śmierci. Stąd o 21:00 gromadzimy się w naszym kościele parafialnym na Apelu Jasnogórskim oraz mszy świętej, w czasie której bedziemy modlili się o rychłą beatyfikację sługi bożego Jana Pawła II.
 
Przedświąteczna zbiórka żywności Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.03.2009 r.

    Trwa przedświąteczna zbiórka żywności Caritas. Dary można składać codziennie w „Pawilonie” oraz „u Pana Stasia” przy ul. Zygmunta Augusta. Natomiast w sobotę 4. kwietnia (od 9:00 do 14:00) - w „Hali pod Wieżą”, w sklepie „sieć 34” przy ul. 11-Listopada, „Sano” przy ul. Królowej Jadwigi oraz Netto przy ul. Małcużyńskiego. Kosz na dary znajduje się także w kościele. 

   Przedświąteczne wydawanie darów żywnościowych w Caritas będzie miało miejsce: 1, 3, 6 i 8 kwietnia; w godzinach: od 16:00 do 18:00.

 
Rekolekcje wielkopostne Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.03.2009 r.

 Zakończyliśmy już rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Dzisiaj zaczynamy rekolekcje dla dorosłych. Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące tych rekolekcji:
29. marca-1. kwietnia (niedziela-środa)
Rekolekcjonista: ks. Bogdan Gibczyński
Niedziela: Msze z nauką wg porządku niedzielnego
Poniedziałek-środa:
- Msze z nauką: 6:45, 9:00, 18:00, 20:00
(Nie ma Mszy o 7:30!!!)
- Adoracja Najśw. Sakr.: 16:00-18:00
- Sakrament Pojednania: od pn. do śr. – od 8:30 do 9:00 oraz od 16 do 18:00

 
Medialne podsumowanie Słupskich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 24.03.2009 r.

 W Słupskich Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych, przygotowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego w Słupsku oraz Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku, w dniach od 27. lutego do 1 marca, wzięło udział kilkadziesiąt osób. Byli to nauczyciele, katecheci, osoby duchowne, muzycy, instruktorzy i uczestnicy chórów, zespołów muzycznych działających przy parafiach oraz osoby zainteresowane muzyką wokalno-instrumentalną w kościele. Celem warsztatów było rozwijanie wiedzy i zainteresowań muzyką religijną; rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych; poznanie warsztatu pracy instruktora prowadzącego zespoły muzyczne; praca nad emisją głosu, dykcją i rozwijaniem słuchu muzycznego.

Dzisiaj zapraszamy do wideogalerii Słupskich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych >>>

 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 521 - 530 z 552