Logo

Odwiedzających: 2438466


okolica_019.JPG
 
Odpust w Roku św. Pawła Apostoła Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.04.2009 r.

 Program Parafialnej Pielgrzymki Odpustowej do Kościoła Mariackiego, który jest świątynią stacyjną Roku Św. Pawła – środa, 29 kwietnia:

19:00 – modlitwa różańcowa

19:30 – koncert modlitewny: Maksymilianki i Miraculum 

19:40 – przygotowanie procesji: na zewnątrz kościoła, przy krzyżu (grupy parafialne niosą sztandary, Straż Honorowa niesie relikwie św. Maksymiliana)

20:00 Procesja (wejście głównymi drzwiami), uroczyste odsłonięcie obrazu i rozpoczęcie Najświętszej Eucharystii

Zobacz też - Odpust ku czci św. Pawła Apostoła >>>

 
Tydzień Biblijny Utwórz PDF Drukuj
dodano: 28.04.2009 r.

 "Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II” (publiczne stowarzyszenie wiernych erygowane przez Konferencję Episkopatu Polski) zaprasza do przeżycia Pierwszego Tygodnia Biblijnego (26.04 - 02.05). Celem Dzieła Biblijnego jest pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Świetego zgodnie z nauką Kościoła oraz kształtowanie duchowosci i kultury biblijnej w duszpasterstwie, szczególnie kaznodziejstwie i katechezie, a także w indywidualnej formacji wiernych. Nie ulega bowiem wątpliwości, że Chrystusa może się lękać tylko ten, kto Go nie zna, bo nie zna Ewangelii.

Wszystkich, którzy pragną zgłębiać Pismo Świąte w naszej Parafii zachęcamy do czynnego udziału w Kręgu Biblijnym, który nie jest tylko grupą osób czytających Pismo Święte. W Kręgu Biblijnym przede wszystkim "Nauczysz się rozpoznawać Oblicze Boga w słowach Boga" (Grzegorz Wielki). Spotkania w Kręgu Biblijnym to czas, gdzie zaczynasz więcej wierzyć, początek gdzie zaczynasz robić coś, co jest pragnieniem Bożym. Po przeanalizowaniu danego fragmentu w modlitwie pytasz się Ojca Niebieskiego, w co masz uwierzyć, co przestać robić, a co zacząć, co natomiast masz robić lepiej niż dotychczas. I wtedy dostajesz odpowiedz, bo Krąg Biblijny to miejsce gdzie On sam przychodzi do nas i zmienia "SŁOWO W CIAŁO" (2 Tm 3,16, J 1,1; 14).

Spotkania Kręgu Biblijnego prowadzi ks. Piotr Zieliński. Zasadniczo odbywają się one w drugi i czwarty wtorek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej.

 
Pola Nadziei Utwórz PDF Drukuj
dodano: 26.04.2009 r.

    Pola Nadziei to coroczna kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych. Żonkile - symbol kampanii - są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

   W ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zbierają w niedzielę - 26 kwietnia - po Mszach Świętych ofiary na powstające w Darłowie hospicjum Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, wręczając ofiarodawcom świeżego żonkila.

 
Odpust ku czci św. Pawła Apostoła Utwórz PDF Drukuj
dodano: 25.04.2009 r.

    Rok św. Pawła, ogłoszony przez Ojca św. Benedykta XVI w związku z dwutysięczną rocznicą narodzin Apostoła Narodów (trwa od 28 czerwca 2008 r. do 29 czerwca 2009 r.) jest w Kościele okazją do uzyskania licznych odpustów. Również w naszym mieście.

   Penitencjaria Apostolska, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, dekretem z dnia 10 maja 2008 r. ogłosiła warunki uzyskania odpustu zupełnego w Roku św. Pawła. Dekret dotyczy uzyskania odpustu zupełnego w Rzymie w Bazylice św. Pawła za Murami, we wszystkich miejscach kultu św. Pawła w Kościołach lokalnych oraz w określone dni w kościołach wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego.

   Parafialna Pielgrzymka Odpustowa do Kościoła Mariackiego, który jest świątynią stacyjną Roku Św. Pawła – odbędzie się w środę, 29.04. Zapraszamy wszystkich Parafian na 20:00 do Kościoła Mariackiego na uroczystą Eucharystię ku czci św. Pawła Apostoła.

Czytaj całość
 
"Amen Bogu na chwałę" Utwórz PDF Drukuj
dodano: 25.04.2009 r.

bp ZadarkoW sobotę, 25 kwietnia, grupa naszych Parafian oraz księży uczestniczyła w liturgii święceń biskupich ks. Krzysztofa Zadarki w koszalińskiej katedrze. Głównym konsekratorem był bp Edward Dajczak, a współkonsekratorami – abp Kazimierz Nycz oraz bp Tadeusz Werno.

W homilii bp Dajczak mówił do nowego biskupa: „Uczyń sobą ten Kościół w koszalińsko-kołobrzeskiej cząstce jeszcze bardziej wiernym Bogu i jeszcze bardziej uległym”.

Na zakończenie liturgii biskup Krzysztof, dziękując wszystkim za obecność - mówił - nawiązując do swojego zawołania z 2. Listu św. Pawła do Koryntian „Amen Bogu na chwałę” (2 Kor 1,20). „Jest to moje wezwanie i na nowo postanowienie, nieodwołalna, prostolinijna decyzja kontynuacji pracy pasterskiej w Kościele i dla Kościoła (...). Dziś, w tym świętym zgromadzeniu eucharystycznym, w środku Kościoła, świadomy swojej ludzkiej słabości, upraszam Boga dla siebie o ewangeliczną mądrość, wytrwałość i miłość niezbędną dla każdego biskupa”.

 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 511 - 520 z 552