Logo

Odwiedzających: 2438477


okolica_012.JPG
 
Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego Utwórz PDF Drukuj
dodano: 25.05.2009 r.

    Trzydzieści lat temu, Sługa Boży Jan Paweł II, podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski, jako papież, wypowiedział słowa, które dotknęły głęboko naszych serc i odmieniły losy naszego kraju, Europy, a nawet całego świata. Były to słowa homilii na dawnym Placu Zwycięstwa w Warszawie. Jan Paweł II przywoływał w nich wydarzenia z Jerozolimskiego Wieczernika, prosząc, by Boży Duch nadal zstępował w nasze życie, jak zstąpił na wylęknionych i jeszcze nie dowierzających w zmartwychwstanie Jezusa Apostołów.

   W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę - 31 maja, o 19:00 - młodzież klas trzecich gimnazjum i wszyscy chętni zgromadzą się w naszym kościele wspominając rocznicę tamtych wydarzeń. Przyjdźmy do naszej świątyni, by wołać, z podobną wiarą i gorliwością, o doświadczenie na sobie tej przemieniającej mocy Ducha Jezusa.

 
Koncert muzyki chóralnej Utwórz PDF Drukuj
dodano: 17.05.2009 r.

 W sobotę 23 maja 2009 r. o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się koncert muzyki chóralnej. Wystąpią w nim dwa słupskie chóry: Młodzieżowy Chór Kantele z I LO w Słupsku oraz Chór Kameralny im. Zofii Kurowskiej pod dyrekcją Violi Widomskiej. Będzie to koncert dyplomowy dyrygentki chórów Violi Widomskiej - studentki dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku. W programie koncertu usłyszymy utwory sakralne oraz świeckie kompozytorów: D. Bortniański, R. Drozd, P. Jańczak, M. Jasiński, A. Koszewski, K. M. Prosnak, S. Rachmaninow, F. Rubcow, J. Świder, G. Turnau.

Wstęp wolny.

 
Diecezjalny Dzień Wolontariusza i Seniora Utwórz PDF Drukuj
dodano: 17.05.2009 r.

   Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej zaprasza wolontariuszy oraz osoby starsze, chore, niepełnosprawne, samotne wraz z osobami towarzyszącymi i opiekunami na XI Diecezjalny Dzień Wolontariusza i Seniora do Skrzatusza.

Termin spotkania: 06. 06. 2009 (sobota)

Miejsce spotkania: Diecezjalne Sanktuarium MB Bolesnej w Skrzatuszu

Program spotkania:

10.00 – Wspólna modlitwa

11.00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Koszalińsko – Kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka

12.30 – posiłek, gry, zabawy

Parafialna Caritas organizuje wyjazd na to spotkanie w ramach pierwszosobotniego spotkania seniorów w czerwcu. Pielgrzymka jest dotowana ze środków Parafialnej Caritas. Osoby, które chcą wziąć w niej udział mogą zapisywać się w zakrystii lub kancelarii, uiszczając opłatę 10 zł.

 
Nabożeństwo Fatimskie Utwórz PDF Drukuj
dodano: 09.05.2009 r.


   Wczesną jesienią 2007 roku uczestnicy Parafialnej Pielgrzymki do Fatimy ufundowali kościołowi parafialnemu figurę Matki Bożej Fatimskiej, którą sami przywieźli z Portugalii. Stali się oni tym samym inicjatorami nabożeństw fatimskich.

   Nabożeństwa te są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie się i słowa w Fatimie wypowiedziane do trojga młodych wizjonerów w 1917 roku w Portugalii. W miesiącach, w których dokonywały się objawienia w Fatimie – od maja do października – każdego 13 dnia miesiąca celebrujemy NABOŻEŃSTWA ZA WSTAWIENNICTWEM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ. Na pierwsze w tegorocznym cyklu nabożeństwo fatimskie zapraszamy 13 maja o 20:00. Na nabożeństwo składa się różaniec, Msza Święta oraz procesja ze świecami i figurą Matki Bożej. Prosimy przynieść świece.

Czytaj całość
 
Rekolekcje oazowe Utwórz PDF Drukuj
dodano: 09.05.2009 r.

    Zbliżają się wakacje. Nie masz jeszcze planów? Zapraszamy na rekolekcje Ruchu Światło-Życie. Międzynarodowy Ruch Światło-Życie - zwany popularnie "oazą" - któremu początek dał kandydat na ołtarze, Sługa Boży Ksiądz Franciszek Blachnicki, jest jedną z dróg odnowy życia chrześcijańskiego w wymiarze osobistym i całych wspólnot parafialnych. Piętnastodniowe rekolekcje wakacyjne, czyli tzw. oaza "letnia", to jedno z głównych narzędzi tej odnowy. Są one rodzajem chrześcijańskiego obozu wakacyjnego i stanowią intensywne doświadczenie dzielenia wiarą, przeżywania braterstwa, radości i wzajemnej służby we wspólnocie, pogłębiania wiedzy religijnej i społecznej oraz aktywnej odnowy sił fizycznych.

   Bliższych informacji na temat wyjazdu na rekolekcje udziela w naszej Parafii ks. Krzysztof Witwicki. Możesz zapoznać się także z informacjami zawartymi na stronie Ruchu Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 501 - 510 z 552