Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2392522


okolica__023.JPG
 
Bierzmowanie 2015 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 30.04.2015 r.

Przeżywany okres wielkanocny skupia naszą uwagę między innymi na tajemnicy Chrztu Świętego. Jednym z przejawów tej refleksji jest udzielenie w tym czasie sakramentu Bierzmowania, które umacnia w chrześcijaninie życie nadprzyrodzone, uzyskane na chrzcie.

Czytaj całość
 
Zmartwychwstanie Pańskie 2015 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 05.04.2015 r.


Chrystus zmartwychwstał! – niech Ten, który pokonał niewolę szatana, grzechu i śmierci, błogosławi każdej i każdemu z Was; przyjmijmy od Niego z wdzięczną ufnością moc i odwagę, byśmy przezwyciężając w codziennym trudzie egoizm i pychę spełniali przykazanie Miłości – Wam i Waszym Bliskim życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
 
-  duszpasterze parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego
 
Pogrzeb dzieci utraconych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 23.03.2015 r.

„Tylko Bóg ma prawo mnie obudzić!” („Oskar i Pani Róża” E.E. Schmitt). Słowa te stanowią przesłanie każdego chrześcijańskiego grobu. Śmierć i żałoba jest kojarzona z odejściem żyjącej osoby, tymczasem są one również udziałem rodziców, którym umiera dziecko poczęte. Razem z nim odchodzą także marzenia i plany związane ze wspólną przyszłością. Jednym z istotnych elementów powrotu do normalnego życia jest złożenie ciała dziecka w grobie.
Czytaj całość
 
Czas na rekolekcje Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.03.2015 r.

Zdarza się nam narzekać,że mamy wciąż te same grzechy, że  ludzie nas krzywdzą, nie są nam wdzięczni, że ktoś z rodziny błądzi na drogach wiary. Tymczasem wystarczy popatrzeć na krzyż. Widzimy tam młodego mężczyznę w sile wieku, który jest naszym Zbawicielem. Po ludzku możemy powiedzieć, że Panu Jezusowi nie udało się życie. Nie nawrócił Piłata, Heroda, faryzeuszów. Nie uleczył wszystkich trędowatych, opętanych, chorych.  Jednak w oczach Bożych te pozornie nieudane momenty są największe, bo w nich spełnia się Jego wola.

Czytaj całość
 
Zmarł p. Jerzy Walczak Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.03.2015 r.

19 marca 2015 r., w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP,  o godz. 6.10 w słupskim hospicjum Miłosierdzia Bożego odszedł do Wieczności świętej pamięci Jerzy Walczak, publicysta, założyciel słupskiego Klubu Przyjaciół tygodnika Niedziela.
Pan Jerzy Walczak był współorganizatorem konkursu Mój Kościół na Pomorzu, wspomagał działania organizacji katolickich i w niezwykle aktywny sposób dokumentował i krzewił pamięć o Kardynale Elekcie Ignacym Jeżu. Był nominowany do nagrody im. Biskupa Ignacego Jeża - Radość z Nadziei.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 547