Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2438972


okolica_018.JPG
 
III Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu Utwórz PDF Drukuj
dodano: 16.05.2015 r.
 
Dzień Pierwszej Komunii Świętej Utwórz PDF Drukuj
dodano: 09.05.2015 r.


W dniu swojej Pierwszej Komunii Świętej siedmioletni św. Dominik Savio zrobił cztery postanowienia:
1. Będę się często spowiadał i przystępował do Komunii Św. za każdym razem, gdy spowiednik mi na to pozwoli.
2. Pragnę święcić dni świąteczne.
3. Moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja.
4. Wolę raczej umrzeć niż zgrzeszyć.

Przyrzeczeniom tym pozostał wierny przez całe swojej życie, czyli zaledwie jeszcze siedem lat. Te postanowienia zawstydzają nas, ludzi dorosłych, ale nie bez powodu jako przykład wiary Pan Jezus stawia przed nami małe dziecko. Już niedługo, w bo w najbliższe niedziele (10 i 17 maja o godz. 11.00)  grupa 131  dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do sakramentu  Eucharystii. Już dziś otoczmy te dzieci naszą modlitwą, by to spotkanie z Jezusem Eucharystycznym było dla nich prawdziwym wydarzeniem jak w życiu św. Dominika.

 
Ministrancka majówka Utwórz PDF Drukuj
dodano: 09.05.2015 r.
 Tradycyjnie już pierwszy majowy dzień ministranci z całej diecezji spędzili w WSD w Koszalinie. Wśród 530 reprezentantów Służby Liturgicznej byli i ministranci z Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego wraz ze swym opiekunem, ks. Wojciechem. Spotkanie to służyło integracji, wymianie doświadczeń, formacji.
Czytaj całość
 
Nasi delegaci w Skrzatuszu Utwórz PDF Drukuj
dodano: 05.05.2015 r.
W II Diecezjalnej Pielgrzymce Akcji Katolickiej i Parafialnych Rad Duszpasterskich w Skrzatuszu uczestniczyli również przedstawiciele Parafii pw. św. Maksymiliana w Słupsku. Tematem tegorocznego spotkania były słowa św. Jana Pawła II Nie ma wolności bez odpowiedzialności.

Czytaj całość
 
Omodlone matury! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 03.05.2015 r.27 marca na Jasnej Górze maturzyści diecezji koszalińsko kołobrzeskiej, na niespełna półtora miesiąca przed tak ważnym dla nich egzaminem, zawierzyli siebie Maryi. Wśród nich byli i młodzi ludzie z naszej parafii - uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Stanisława Reymonta, Zespołu Szkół Katolickich im. św. Marka i V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta, pod duchową (i nie tylko) opieką księdza Tomasza. Przytaczamy kilka świadectw uczestników pielgrzymki:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 552