Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2319521


okolica_002.JPG
 
Czas na rekolekcje Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.03.2015 r.

Zdarza się nam narzekać,że mamy wciąż te same grzechy, że  ludzie nas krzywdzą, nie są nam wdzięczni, że ktoś z rodziny błądzi na drogach wiary. Tymczasem wystarczy popatrzeć na krzyż. Widzimy tam młodego mężczyznę w sile wieku, który jest naszym Zbawicielem. Po ludzku możemy powiedzieć, że Panu Jezusowi nie udało się życie. Nie nawrócił Piłata, Heroda, faryzeuszów. Nie uleczył wszystkich trędowatych, opętanych, chorych.  Jednak w oczach Bożych te pozornie nieudane momenty są największe, bo w nich spełnia się Jego wola.

Czytaj całość
 
Zmarł p. Jerzy Walczak Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.03.2015 r.

19 marca 2015 r., w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP,  o godz. 6.10 w słupskim hospicjum Miłosierdzia Bożego odszedł do Wieczności świętej pamięci Jerzy Walczak, publicysta, założyciel słupskiego Klubu Przyjaciół tygodnika Niedziela.
Pan Jerzy Walczak był współorganizatorem konkursu Mój Kościół na Pomorzu, wspomagał działania organizacji katolickich i w niezwykle aktywny sposób dokumentował i krzewił pamięć o Kardynale Elekcie Ignacym Jeżu. Był nominowany do nagrody im. Biskupa Ignacego Jeża - Radość z Nadziei.
Czytaj całość
 
"Raczej śmierć wybiorę niż sprzeniewierzę się powołaniu, którym Bóg mnie zaszczycił" Utwórz PDF Drukuj
dodano: 11.03.2015 r.W tych dniach obchodzimy setną rocznicę urodzin Patrona Słupska, bł. Bronisława Kostkowskiego, który  urodził się 11 marca 1915 r. w naszym mieście przy ul. Wileńskiej. Po zakończeniu I wojny światowej jego rodzina przeniosła się do Bydgoszczy i tam Bronisław ukończył szkołę.
Czytaj całość
 
Czas nawrócenia! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 19.02.2015 r.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy czterdziestodniową drogę wielkopostną, która doprowadzi nas do radości Zmartwychwstania Pańskiego. Na tym duchowym szlaku nie jesteśmy sami, bo od początku towarzyszy nam Kościół, który wspiera nas Słowem Bożym, w którym zawiera się program życia duchowego i pokuty. W tym roku w Kościele w Polsce wsłuchujemy się szczególnie w słowa: Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię. Co znaczy to wezwanie?
Czytaj całość
 
Błogosławiona Noc! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 20.01.2015 r.

Cud Bożego Narodzenia trwa nadal! Mówi nam o tym nie tylko wiara w Jezusa, który przychodzi do nas w Eucharystii, ale także świąteczny wystój, kolędy oraz niesamowite wydarzenie, jakim były jasełka wystawione w ostatnią niedzielę przez rodziców dzieci z naszej parafialnej scholi „Maksymilianki”.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 544