Odwiedzających: 2214099


okolica__018.JPG
 
Orszak Trzech Króli 2015 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 08.01.2015 r.

Kilkutysięczny, kolorowy tłum towarzyszył Trzem Mędrcom, którzy zasięgnąwszy informacji od ludzi dobrze poinformowanych wyruszyli sprzed kościoła pw. św. Maksymiliana w poszukiwaniu Nowonarodzonego. Kolędy w wykonaniu Wiktorii i Patryka (uczniów z V LO) były dla wielu sygnałem, że w parafii św. Maksymiliana dzieje się coś niezwykłego! I rzeczywiście - posłaniec króla Heroda obwieścił edykt, na mocy którego wszyscy obywatele Rzymu mieli się dać zapisać w swoich rodzinnych miastach. Przybył więc i Józef z Maryją, jednak w karczmie, gdzie właśnie miały miejsce hulanki i swawola, nie było dla nich miejsca. Wyruszyli w drogę, a niemalże tuż za nimi podążyli Królowie…
Czytaj całość
 
Orszak Trzech Króli Utwórz PDF Drukuj
dodano: 04.01.2015 r.
 
Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2014 r Utwórz PDF Drukuj
dodano: 24.12.2014 r.

Tematem tegorocznego duszpasterskiego wezwania są słowa Pana Jezusa: nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Siostry i Bracia – bez osobistego wysiłku i trudu codziennej pracy nad sobą nie będzie możliwe nawrócenie.. rozpocznijmy je od przyjęcia Dzieciątka Jezus aktem woli, dobrym pragnieniem wyznawania wiary w Niego i życia z Nim na codzień – wtedy będziemy nosili w sobie Boże światło, mimo słabości
i upadków, będziemy prawdziwie dziećmi światłości, będziemy mieli serca gościnne dla Boga i ludzi – tego życzę Wam i samemu sobie.. błogosławionych, spokojnych, pełnych radości Świąt Narodzenia Jezusa!!

Czytaj całość
 
Rozpoczął się Rok Życia Konsekrowanego! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 30.11.2014 r.

Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 2 lutego roku 2016  w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.

Ogłaszając ten Rok w listopadzie 2013 r., papież powiedział:  „Życie konsekrowane jest złożone, jest pełne łaski, ale i grzeszności. W tym roku pragniemy uznać i wyznać nasze słabości, pragniemy też z mocą pokazać światu, ile wśród nas jest świętości i żywotności. Jak wiele jest świętości ukrytej w naszych domach, klasztorach, ale przez to nie mniej owocnej, która sprawia, że konsekrowani są “żywymi ikonami Boga” po trzykroć Świętego..
Czytaj całość
 
Nowy rok duszpasterski Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.11.2014 r."Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” – tak brzmi hasło roku duszpasterskiego, który rozpoczyna się wraz z pierwszą niedzielą Adwentu, tj. 30 listopada 2014 roku. Głównym zadaniem duszpasterzy będzie ukazanie wiernym wartości  sakramentu pokuty i pojednania, a także pomoc tym ochrzczonym, którzy go zaniedbali, by odkryli w nim źródło Bożego Miłosierdzia.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 539