Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2521630


okolica__030.JPG
 
Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2015 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 24.12.2015 r.
 "Znajdziecie Niemowlę.." (Łk 2, 12)

Pasterze, którzy usłyszeli te słowa byli czujni, "trzymali straż nocną nad swoją trzodą" (Łk 2, 8). Chwała Pańska przeraziła ich, byli jednak posłuszni słowom Anioła, odważnie poszli szukać i znaleźli Niemowlę.

By zmieniać siebie i świat nie trzeba wielkich słów i czynów, trzeba CZUWAĆ, SŁUCHAĆ i SZUKAĆ: czuwać nad sumieniem, słuchać głosu Boga i szukać Jego Obecności.

Siostro, Bracie - przyjmij proste życzenia: błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, najpotrzebniejszych darów od Dzieciątka Jezus oraz opieki Maryi i Józefa dla Ciebie i Twojej Rodziny w Nowym Roku Pańskim 2016!

Szczęść Boże!

Duszpasterze parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku
 
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Utwórz PDF Drukuj
dodano: 05.12.2015 r.

13 marca 2015 roku papież Franciszek ogłosił w Bazylice św. Piotra Nadzwyczajny Rok Święty, którym jest Jubileusz Miłosierdzia. Ten szczególny czas rozpocznie się otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 2015 roku i zakończy się 20 listopada 2016 roku wraz z uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ojciec Święty powiedział: „To jest czas miłosierdzia. Ważnym jest, aby wierni świeccy żyli nim i zanieśli je do różnych środowisk społecznych. Naprzód!”.
Czytaj całość
 
Chrzest  nowe życie Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.11.2015 r.

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nie tylko nowy rok kościelny i liturgiczny, ale także duszpasterski. Tematem najbliższych miesięcy będzie nadal przypominanie wiernym, jak wielką łaską jest Chrzest święty. Tematem tego roku są słowa: Chrzest – nowe życie. Warto się zastanowić, na czym polega to nowe życie?Chrzest jest początkiem nowego życia - życia we wspólnocie z Jezusem Chrystusem i z wszystkimi, którzy w Niego wierzą.
Czytaj całość
 
Czym jest prawdziwy Adwent? Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.11.2015 r.

„Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym"( Łk 21, 36). Przytoczony fragment Ewangelii z I niedzieli Adwentu tego roku mówi nam: módlcie się w każdej chwili,  nie tylko w czasie Adwentu. To znaczy: czuwajcie w każdym dniu waszego życia. Trzeba nam czuwać! Wprowadzimy tę prawdę w życie, jeżeli prawdziwie zrozumiemy i uwierzymy czym jest Adwent! Czym on jest?
Czytaj całość
 
Wizyta duszpasterska już w Adwencie Utwórz PDF Drukuj
dodano: 28.11.2015 r.


Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w tym roku wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy już w Adwencie. Oto jej dwutygodniowy plan:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 555