Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2438974


okolica__016.JPG
 
Czym jest prawdziwy Adwent? Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.11.2015 r.

„Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym"( Łk 21, 36). Przytoczony fragment Ewangelii z I niedzieli Adwentu tego roku mówi nam: módlcie się w każdej chwili,  nie tylko w czasie Adwentu. To znaczy: czuwajcie w każdym dniu waszego życia. Trzeba nam czuwać! Wprowadzimy tę prawdę w życie, jeżeli prawdziwie zrozumiemy i uwierzymy czym jest Adwent! Czym on jest?
Czytaj całość
 
Wizyta duszpasterska już w Adwencie Utwórz PDF Drukuj
dodano: 28.11.2015 r.


Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w tym roku wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy już w Adwencie. Oto jej dwutygodniowy plan:
Czytaj całość
 
ABC Skautingu Utwórz PDF Drukuj
dodano: 03.10.2015 r.
Czytaj całość
 
Festyn parafialny Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.08.2015 r.

Tradycją już stał się festyn parafialny towarzyszący odpustowi. W tym roku parafianie bawili się w niedzielne popołudnie 16 sierpnia.
Pogoda sprzyjała, atrakcji zapowiedziano wiele, więc i chętnych do udziału nie brakowało. O godz. 14.00 swoim występem, festyn otworzyła Patrycja Baczyńska. Parafianie i goście mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej - pyszna grochówka, grillowe specjały, barszczyk czy bezkonkurencyjne pierogi przygotowane - jak zwykle - przez nieocenione panie z parafialnego oddziału Caritas.
Czytaj całość
 
Cześć Ich Pamięci Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.08.2015 r.

Parafialna uroczystość przypada w wigilię Święta Wojska Polskiego - rocznicy Cudu nad Wisłą. Pamiętali o tym Parafianie, którzy dla uczczenia pamięci bohaterów narodowych po Mszy św. odpustowej wieczór spędzili na śpiewaniu pieśni patriotycznych, poczynając od „Pieśni Konfederatów Barskich”, mało dziś znanej młodemu pokoleniu. Inicjatorem tej świątecznej wieczornicy był ks. Proboszcz Lucjan Huszczonek, na którego zaproszenie wystąpili: Kamila Niemczycka, Piotr Staszewski i Tomasz Ernestowicz. Miejmy nadzieję, że jest to początek pięknej tradycji wspólnego świętowania.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 552