Odwiedza nas 2 gości
Odwiedzających: 2188460


okolica__016.JPG
 
Omodlone matury! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 03.05.2015 r.27 marca na Jasnej Górze maturzyści diecezji koszalińsko kołobrzeskiej, na niespełna półtora miesiąca przed tak ważnym dla nich egzaminem, zawierzyli siebie Maryi. Wśród nich byli i młodzi ludzie z naszej parafii - uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Stanisława Reymonta, Zespołu Szkół Katolickich im. św. Marka i V Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta, pod duchową (i nie tylko) opieką księdza Tomasza. Przytaczamy kilka świadectw uczestników pielgrzymki:
Czytaj całość
 
Bierzmowanie 2015 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 30.04.2015 r.

Przeżywany okres wielkanocny skupia naszą uwagę między innymi na tajemnicy Chrztu Świętego. Jednym z przejawów tej refleksji jest udzielenie w tym czasie sakramentu Bierzmowania, które umacnia w chrześcijaninie życie nadprzyrodzone, uzyskane na chrzcie.

Czytaj całość
 
Zmartwychwstanie Pańskie 2015 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 05.04.2015 r.


Chrystus zmartwychwstał! – niech Ten, który pokonał niewolę szatana, grzechu i śmierci, błogosławi każdej i każdemu z Was; przyjmijmy od Niego z wdzięczną ufnością moc i odwagę, byśmy przezwyciężając w codziennym trudzie egoizm i pychę spełniali przykazanie Miłości – Wam i Waszym Bliskim życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
 
-  duszpasterze parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego
 
Pogrzeb dzieci utraconych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 23.03.2015 r.

„Tylko Bóg ma prawo mnie obudzić!” („Oskar i Pani Róża” E.E. Schmitt). Słowa te stanowią przesłanie każdego chrześcijańskiego grobu. Śmierć i żałoba jest kojarzona z odejściem żyjącej osoby, tymczasem są one również udziałem rodziców, którym umiera dziecko poczęte. Razem z nim odchodzą także marzenia i plany związane ze wspólną przyszłością. Jednym z istotnych elementów powrotu do normalnego życia jest złożenie ciała dziecka w grobie.
Czytaj całość
 
Czas na rekolekcje Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.03.2015 r.

Zdarza się nam narzekać,że mamy wciąż te same grzechy, że  ludzie nas krzywdzą, nie są nam wdzięczni, że ktoś z rodziny błądzi na drogach wiary. Tymczasem wystarczy popatrzeć na krzyż. Widzimy tam młodego mężczyznę w sile wieku, który jest naszym Zbawicielem. Po ludzku możemy powiedzieć, że Panu Jezusowi nie udało się życie. Nie nawrócił Piłata, Heroda, faryzeuszów. Nie uleczył wszystkich trędowatych, opętanych, chorych.  Jednak w oczach Bożych te pozornie nieudane momenty są największe, bo w nich spełnia się Jego wola.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 538