Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2392539


okolica_017.JPG
 
Odpust parafialny 2015 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.08.2015 r.
 14 sierpnia nasza Parafia obchodziła swoje patronalne święto. Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. biskup Krzysztof Zadarko, który w swej homilii podkreślił znaczenie ofiary św. Maksymiliana Kolbego, ofiary płynącej z bezinteresownej miłości. Przeciwstawił jej, wielokrotnie mocno to akcentując, negatywny wpływ bardzo dziś popularnej mody na tzw. hejtowanie. Stało się ono tak popularne w internetowym świecie, że wykorzystywane jest nawet w kampaniach wyborczych. Kim jest hejter? To osoba, która umieszcza w Internecie wpisy, w których źle o kimś (rzadziej o czymś) pisze, obrażając tego kogoś i nie zamieszczając przy tym żadnej konstruktywnej krytyki, nienawistnik, który usiłuje wpłynąć na postawy internautów.

Czytaj całość
 
Zakon Rycerzy Jana Pawła II Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.06.2015 r.

W niedzielę, 21 czerwca, w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy przedstawicieli Zakonu Rycerzy Jana Pawła II Chorągwi Ducha Świętego. Czym zajmuje się ta organizacja?  Zakon Rycerzy Jana Pawła II jest katolicką, polską organizacją świecką o charakterze charytatywnym. Powstał jako żywe wotum dziękczynne za dar pontyfikatu i beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Skupia katolickich mężczyzn, którzy w odpowiedzi na nauczanie Jana Pawła II pragną służyć Kościołowi i Ojczyźnie. Zakon został kanonicznie erygowany przez arcybiskupa Henryka Hosera, ordynariusza warszawsko-praskiego, 2 kwietnia 2012 roku, w siódma rocznicę odejścia Jana Pawła II.
Czytaj całość
 
Nowi członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 13.06.2015 r.

Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, w miniony czwartek dziewiętnaścioro dzieci z naszej parafii, które w większości w tym roku przyjęły I Komunię Świętą wstąpiło w szeregi Eucharystycznego Ruchu Młodych. Jest to o tyle ważne wydarzenie, że formacja ta wdraża dzieci do czynnego udziału we Mszy Świętej i innych form kultu Pana Jezusa obecnego w Eucharystii. Ukazuje Jezusa, jako przyjaciela każdego człowieka, a także uczy dzieci systematycznej pracy nad sobą.

Zobacz galerię
Czytaj całość
 
V Marsz dla Życia Utwórz PDF Drukuj
dodano: 12.06.2015 r.
 
Warsztaty nauki modlitwy Utwórz PDF Drukuj
dodano: 07.06.2015 r.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 547