Logo

Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzających: 2438969


okolica__020.JPG
 
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.05.2016 r.

Nasz parafianin, o. Bogusław Kochaniewicz OP (dominikanin) świętuje swój srebrny jubileusz. W związku z tym   pragniemy mu złożyć wyrazy uznania i życzenia:

Czcigodny Jubilacie, Ojcze Bogusławie!
W dzisiejszych, niełatwych czasach każdy jubileusz - pierwsza rocznica, dziesiąta, dwudziesta piąta - wiąże się z określeniem „aż” lub „już”. Ty, duchowy synu św. Dominika, jako osoba wierząca, zgłębiająca tajemnice dogmatów, zapewne powiesz: „To dopiero 25 lat…”
Czytaj całość
 
Mamy nowego kapłana z naszej parafii Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.05.2016 r.

Ks. Mateusz, dla wielu Mateusz, dla niektórych „Szczepan”! Na początku były te jakże znane słowa: „Pójdź za mną!”, które usłyszał w chwili pamiętanej tyko przez Niego. Kiedy wchodził w progi seminarium, być może Jego serce biło nieco inaczej niż zwykle, jakby zwariowało – bo coś nowego!Na trzecim roku nogi plątały się Mu w sutannie. Sześć lat przygotowania do kapłaństwa, sześć lat seminaryjnej rzeczywistości - w tym może i obawy, że… przełożeni dadzą Mu czerwoną kartkę; zapewne też i wahania - czy to właściwa droga, czy wytrwa… Jednak czerwona lampka w  kaplicy mówiła Mu stop, zostań. To był znak Jezusa, który Go wybrał i doprowadził do dnia, w którym stał się Jego kapłanem - 21 maja 2016 r. Daty tej nie zapomni do końca życia, tym bardziej  roku, bo przecież  w nim odwiedzi nasz kraj bliski Jego sercu papież Franciszek.
Czytaj całość
 
Zaproszenie na święcenia kapłańskie i prośba o modlitwę Utwórz PDF Drukuj
dodano: 14.05.2016 r.

Diakoni, a wśród nich nasz parafianin, Mateusz Szczepański, którzy mają przyjąć święcenia prezbiteratu od soboty 14 maja do piątku 20 maja przebywają na rekolekcjach w Lipiu. W ich imieniu serdecznie prosimy o wsparcie przez modlitwę i post.
Święceń udzieli diakonom bp Edward Dajczak, a uroczystość ta rozpocznie się 21 maja o godz. 10 w koszalińskiej katedrze.
Serdecznie zapraszamy!
Zarząd i alumni WSD w Koszalinie, oraz duszpasterze parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku.
Czytaj całość
 
Mamy nowego biskupa Utwórz PDF Drukuj
dodano: 07.05.2016 r.

 Drodzy Diecezjanie

Dnia 7. maja 2016 roku Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce, przekazał naszej diecezji następujący komunikat: „Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata Krzysztofa Włodarczyka, dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii koszalińsko-kołobrzeskiej, biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną Surista”.

Decyzję Ojca Świętego przyjmujemy z wielką radością. Wdzięczność nasza jest szczególna, ponieważ diecezja, tak rozległa terytorialnie, otrzymuje nowego biskupa pomocniczego, który jest człowiekiem tej ziemi i naszej diecezjalnej wspólnoty. Biskup Nominat Krzysztof ma wielkie doświadczenie duszpasterskie, a przez ostatnie lata, będąc dyrektorem wydziału duszpasterskiego, współtworzył wszystkie programy duszpasterskie naszej diecezji.

Ta nominacja jest również wyrazem szacunku dla całych pokoleń kapłanów naszej diecezji i ważnym znakiem uznania dla nas wszystkich, jako wspólnoty koszalińsko-kołobrzeskiego Kościoła.
Święcenia biskupie odbędą się 11. 06. 2016 r. w Kołobrzegu, w dniu dziękczynienia naszej diecezji za dar wiary i łaskę chrztu św.

Siostry i Bracia, prośmy razem w modlitwie, by Bóg obficie udzielał Biskupowi Nominatowi Krzysztofowi darów Ducha Świętego i błogosławił Jego posłudze. Powierzamy Jego życie i nowe ewangelizacyjne zadania opiece naszej Pani Skrzatuskiej oraz patronom diecezji: św. Wojciechowi i św. Maksymilianowi.


 Wam wszystkim, Siostry i Bracia, niech Bóg błogosławi!
 + Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

zdjęcie: GK24.PL

          


 
Wizytacja biskupia Utwórz PDF Drukuj
dodano: 02.04.2016 r.

Biskup jest posłany w imię Chrystusa jako pasterz mający troszczyć się o powierzoną mu część Ludu Bożego. Za pośrednictwem Ewangelii i Eucharystii powinien sprzyjać jej wzrostowi jako rzeczywistości komunii w Duchu Świętym. Stąd bierze się dla biskupa początek, reprezentowanie i kierowanie powierzonym mu Kościołem, wraz z władzą niezbędną do sprawowania posługi pasterskiej otrzymanej w sposób sakramentalny jako uczestnictwo w konsekracji i misji Chrystusa. Na mocy tego «biskupi kierują powierzonymi sobie poszczególnymi Kościołami, jako zastępcy i legaci Chrystusa, radami, zachętami, przykładem, ale także mocą swego autorytetu i świętej władzy, z której jednak korzystają tylko dla budowania swojej trzody w prawdzie i świętości, pamiętając o tym, że kto jest większy, ma być jak mniejszy, a przełożony jak sługa
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 552