Odwiedzających: 2214128


okolica__009.JPG
 
Festyn parafialny Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.08.2015 r.

Tradycją już stał się festyn parafialny towarzyszący odpustowi. W tym roku parafianie bawili się w niedzielne popołudnie 16 sierpnia.
Pogoda sprzyjała, atrakcji zapowiedziano wiele, więc i chętnych do udziału nie brakowało. O godz. 14.00 swoim występem, festyn otworzyła Patrycja Baczyńska. Parafianie i goście mogli skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej - pyszna grochówka, grillowe specjały, barszczyk czy bezkonkurencyjne pierogi przygotowane - jak zwykle - przez nieocenione panie z parafialnego oddziału Caritas.
Czytaj całość
 
Cześć Ich Pamięci Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.08.2015 r.

Parafialna uroczystość przypada w wigilię Święta Wojska Polskiego - rocznicy Cudu nad Wisłą. Pamiętali o tym Parafianie, którzy dla uczczenia pamięci bohaterów narodowych po Mszy św. odpustowej wieczór spędzili na śpiewaniu pieśni patriotycznych, poczynając od „Pieśni Konfederatów Barskich”, mało dziś znanej młodemu pokoleniu. Inicjatorem tej świątecznej wieczornicy był ks. Proboszcz Lucjan Huszczonek, na którego zaproszenie wystąpili: Kamila Niemczycka, Piotr Staszewski i Tomasz Ernestowicz. Miejmy nadzieję, że jest to początek pięknej tradycji wspólnego świętowania.
 
Odpust parafialny 2015 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.08.2015 r.
 14 sierpnia nasza Parafia obchodziła swoje patronalne święto. Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. biskup Krzysztof Zadarko, który w swej homilii podkreślił znaczenie ofiary św. Maksymiliana Kolbego, ofiary płynącej z bezinteresownej miłości. Przeciwstawił jej, wielokrotnie mocno to akcentując, negatywny wpływ bardzo dziś popularnej mody na tzw. hejtowanie. Stało się ono tak popularne w internetowym świecie, że wykorzystywane jest nawet w kampaniach wyborczych. Kim jest hejter? To osoba, która umieszcza w Internecie wpisy, w których źle o kimś (rzadziej o czymś) pisze, obrażając tego kogoś i nie zamieszczając przy tym żadnej konstruktywnej krytyki, nienawistnik, który usiłuje wpłynąć na postawy internautów.

Czytaj całość
 
Zakon Rycerzy Jana Pawła II Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.06.2015 r.

W niedzielę, 21 czerwca, w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy przedstawicieli Zakonu Rycerzy Jana Pawła II Chorągwi Ducha Świętego. Czym zajmuje się ta organizacja?  Zakon Rycerzy Jana Pawła II jest katolicką, polską organizacją świecką o charakterze charytatywnym. Powstał jako żywe wotum dziękczynne za dar pontyfikatu i beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Skupia katolickich mężczyzn, którzy w odpowiedzi na nauczanie Jana Pawła II pragną służyć Kościołowi i Ojczyźnie. Zakon został kanonicznie erygowany przez arcybiskupa Henryka Hosera, ordynariusza warszawsko-praskiego, 2 kwietnia 2012 roku, w siódma rocznicę odejścia Jana Pawła II.
Czytaj całość
 
Nowi członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 13.06.2015 r.

Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, w miniony czwartek dziewiętnaścioro dzieci z naszej parafii, które w większości w tym roku przyjęły I Komunię Świętą wstąpiło w szeregi Eucharystycznego Ruchu Młodych. Jest to o tyle ważne wydarzenie, że formacja ta wdraża dzieci do czynnego udziału we Mszy Świętej i innych form kultu Pana Jezusa obecnego w Eucharystii. Ukazuje Jezusa, jako przyjaciela każdego człowieka, a także uczy dzieci systematycznej pracy nad sobą.

Zobacz galerię
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 539