Logo

Odwiedza nas 2 gości
Odwiedzających: 2319487


okolica_003.JPG
 
Pomagajcie mi być dobrym biskupem! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 11.06.2016 r.
 „Powołanie biskupa z pewnością jest wielkim wyróżnieniem. Nie oznacza to jednak, że kandydat został wybrany spośród wielu jako wybitny człowiek i chrześcijanin. Biskup zostaje wyróżniony przez to, że Jego powołaniem jest stanąć pośrodku Kościoła i być pierwszym w wierze, pierwszym w miłości, pierwszym w wierności i pierwszym w służbie. Jeżeli ktoś widzi w biskupstwie tylko wyróżnienie dla samego siebie, nie zdoła dobrze wypełnić swojego biskupiego powołania. Pierwsze i najważniejsze źródło czci należnej biskupowi tkwi w odpowiedzialności związanej z Jego posługą. „ ( św. Jan Paweł II, „Wstańcie, chodźmy!”).
Czytaj całość
 
LIST PASTERSKI BISKUPA DIECEZJALNEGO Utwórz PDF Drukuj
dodano: 04.06.2016 r.
 Ja ciebie chrzczę, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego - Siostro i Bracie, tak były głoszone nad Tobą słowa chrześcijańskiego zwiastowania, tak były wykonywane nad Tobą Jezusowe polecenia. Zostałeś ochrzczony na chrześcijanina, odrodzony z wody i Ducha Świętego, stałeś się nowym stworzeniem i przyoblekłeś się w Chrystusa (Ga 3,27).
Teraz, w Twoim życiu, realizuje się to przez wiarę w Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Od tej pory również Twoje imię zostało zapisane w księdze życia ręką Boga. Bóg, Siostro i Bracie, poznał Twoje imię, mało tego, że poznał, pokochał, wyjątkową miłością – miłością Boga bliskiego i zatroskanego. Ten cenny dar może być przyjęty tylko w akcie ufnej wiary, ta zaś możliwa jest tylko dzięki Bogu, który udziela człowiekowi Ducha Świętego. Dlatego chrzest jest wyjątkowym darem Ducha Świętego, jak i sakramentem wyznania naszej wiary. Ten dar spełnia się, kiedy Miłość Boga łączy się z miłością człowieka. Ta boska Miłość jest odpowiedzialnością za nas. On czuje się odpowiedzialnym, to znaczy: pragnie naszego dobra i chce nas widzieć szczęśliwymi, napełnionymi radością i pokojem (Papież Franciszek). Jego miłość przyjmuje mnie w Kościele, bez względu na to, czy jestem bogaty czy biedny, pogardzany czy uwielbiany przez ludzi. Bóg zna mnie i woła mnie po imieniu. Jestem powołany, by czynić coś i być kimś, do czego nie jest powołany nikt inny (por. bł. J. H. Newman), a realizuje się to w naszym życiu przez wiarę w Jezusa Chrystusa, którą można w pełni przeżywać tylko we wspólnocie.

Czytaj całość
 
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.05.2016 r.

Nasz parafianin, o. Bogusław Kochaniewicz OP (dominikanin) świętuje swój srebrny jubileusz. W związku z tym   pragniemy mu złożyć wyrazy uznania i życzenia:

Czcigodny Jubilacie, Ojcze Bogusławie!
W dzisiejszych, niełatwych czasach każdy jubileusz - pierwsza rocznica, dziesiąta, dwudziesta piąta - wiąże się z określeniem „aż” lub „już”. Ty, duchowy synu św. Dominika, jako osoba wierząca, zgłębiająca tajemnice dogmatów, zapewne powiesz: „To dopiero 25 lat…”
Czytaj całość
 
Mamy nowego kapłana z naszej parafii Utwórz PDF Drukuj
dodano: 21.05.2016 r.

Ks. Mateusz, dla wielu Mateusz, dla niektórych „Szczepan”! Na początku były te jakże znane słowa: „Pójdź za mną!”, które usłyszał w chwili pamiętanej tyko przez Niego. Kiedy wchodził w progi seminarium, być może Jego serce biło nieco inaczej niż zwykle, jakby zwariowało – bo coś nowego!Na trzecim roku nogi plątały się Mu w sutannie. Sześć lat przygotowania do kapłaństwa, sześć lat seminaryjnej rzeczywistości - w tym może i obawy, że… przełożeni dadzą Mu czerwoną kartkę; zapewne też i wahania - czy to właściwa droga, czy wytrwa… Jednak czerwona lampka w  kaplicy mówiła Mu stop, zostań. To był znak Jezusa, który Go wybrał i doprowadził do dnia, w którym stał się Jego kapłanem - 21 maja 2016 r. Daty tej nie zapomni do końca życia, tym bardziej  roku, bo przecież  w nim odwiedzi nasz kraj bliski Jego sercu papież Franciszek.
Czytaj całość
 
Zaproszenie na święcenia kapłańskie i prośba o modlitwę Utwórz PDF Drukuj
dodano: 14.05.2016 r.

Diakoni, a wśród nich nasz parafianin, Mateusz Szczepański, którzy mają przyjąć święcenia prezbiteratu od soboty 14 maja do piątku 20 maja przebywają na rekolekcjach w Lipiu. W ich imieniu serdecznie prosimy o wsparcie przez modlitwę i post.
Święceń udzieli diakonom bp Edward Dajczak, a uroczystość ta rozpocznie się 21 maja o godz. 10 w koszalińskiej katedrze.
Serdecznie zapraszamy!
Zarząd i alumni WSD w Koszalinie, oraz duszpasterze parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 544