Odwiedzających: 2214102


okolica__027.JPG
 
Mamy nowego biskupa Utwórz PDF Drukuj
dodano: 07.05.2016 r.

 Drodzy Diecezjanie

Dnia 7. maja 2016 roku Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce, przekazał naszej diecezji następujący komunikat: „Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata Krzysztofa Włodarczyka, dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii koszalińsko-kołobrzeskiej, biskupem pomocniczym tejże diecezji, przydzielając mu stolicę tytularną Surista”.

Decyzję Ojca Świętego przyjmujemy z wielką radością. Wdzięczność nasza jest szczególna, ponieważ diecezja, tak rozległa terytorialnie, otrzymuje nowego biskupa pomocniczego, który jest człowiekiem tej ziemi i naszej diecezjalnej wspólnoty. Biskup Nominat Krzysztof ma wielkie doświadczenie duszpasterskie, a przez ostatnie lata, będąc dyrektorem wydziału duszpasterskiego, współtworzył wszystkie programy duszpasterskie naszej diecezji.

Ta nominacja jest również wyrazem szacunku dla całych pokoleń kapłanów naszej diecezji i ważnym znakiem uznania dla nas wszystkich, jako wspólnoty koszalińsko-kołobrzeskiego Kościoła.
Święcenia biskupie odbędą się 11. 06. 2016 r. w Kołobrzegu, w dniu dziękczynienia naszej diecezji za dar wiary i łaskę chrztu św.

Siostry i Bracia, prośmy razem w modlitwie, by Bóg obficie udzielał Biskupowi Nominatowi Krzysztofowi darów Ducha Świętego i błogosławił Jego posłudze. Powierzamy Jego życie i nowe ewangelizacyjne zadania opiece naszej Pani Skrzatuskiej oraz patronom diecezji: św. Wojciechowi i św. Maksymilianowi.


 Wam wszystkim, Siostry i Bracia, niech Bóg błogosławi!
 + Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

zdjęcie: GK24.PL

          


 
Wizytacja biskupia Utwórz PDF Drukuj
dodano: 02.04.2016 r.

Biskup jest posłany w imię Chrystusa jako pasterz mający troszczyć się o powierzoną mu część Ludu Bożego. Za pośrednictwem Ewangelii i Eucharystii powinien sprzyjać jej wzrostowi jako rzeczywistości komunii w Duchu Świętym. Stąd bierze się dla biskupa początek, reprezentowanie i kierowanie powierzonym mu Kościołem, wraz z władzą niezbędną do sprawowania posługi pasterskiej otrzymanej w sposób sakramentalny jako uczestnictwo w konsekracji i misji Chrystusa. Na mocy tego «biskupi kierują powierzonymi sobie poszczególnymi Kościołami, jako zastępcy i legaci Chrystusa, radami, zachętami, przykładem, ale także mocą swego autorytetu i świętej władzy, z której jednak korzystają tylko dla budowania swojej trzody w prawdzie i świętości, pamiętając o tym, że kto jest większy, ma być jak mniejszy, a przełożony jak sługa
Czytaj całość
 
IV Diecezjalne Forum Charyzmatyczne Utwórz PDF Drukuj
dodano: 08.03.2016 r.

W imieniu ks. Bp. Edwarda Dajczaka zapraszamy na IV Diecezjalne Forum Charyzmatyczne. Odbędzie się ono pod hasłem „W mocy Słowa”. Wśród prelegentów zaproszeni są: ks. Marek Dziewiecki, p. Małgorzata Stuła – Topolska czy ks. Janusz Lemański. Wszelkie informacje na plakatach i na stronie internetowej:
Czytaj całość
 
Święty Kościół grzesznych ludzi - spotkanie przedsynodalne Utwórz PDF Drukuj
dodano: 30.01.2016 r.

W sobotę 16 stycznia odbyło się w naszej parafii przedsynodalne spotkanie przedstawicieli słupskich dekanatów z księdzem biskupem Edwardem Dajczakiem, który w ten sposób pragnie zachęcić diecezjan do głębokiego namysłu nad Kościołem. Okazją do kolejnego już z cyklu takich spotkań jest zbliżający się synod diecezjalny. Ks. biskup w słowie skierowanym do zgromadzonych wyjaśnił, że synod ten to poszukiwanie dróg, po których powinna kroczyć wspólnota wiary, dróg Ewangelizacji w społeczeństwie, w którym nastąpiła gwałtowna i - jak to określił ks. biskup - karkołomna zmiana mentalności. Widać to zwłaszcza w odejściu od tradycji. Zasadniczym pytaniem staje się więc; „Jak dziś głosić Ewangelię?”
Czytaj całość
 
Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2015 Utwórz PDF Drukuj
dodano: 24.12.2015 r.
 "Znajdziecie Niemowlę.." (Łk 2, 12)

Pasterze, którzy usłyszeli te słowa byli czujni, "trzymali straż nocną nad swoją trzodą" (Łk 2, 8). Chwała Pańska przeraziła ich, byli jednak posłuszni słowom Anioła, odważnie poszli szukać i znaleźli Niemowlę.

By zmieniać siebie i świat nie trzeba wielkich słów i czynów, trzeba CZUWAĆ, SŁUCHAĆ i SZUKAĆ: czuwać nad sumieniem, słuchać głosu Boga i szukać Jego Obecności.

Siostro, Bracie - przyjmij proste życzenia: błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, najpotrzebniejszych darów od Dzieciątka Jezus oraz opieki Maryi i Józefa dla Ciebie i Twojej Rodziny w Nowym Roku Pańskim 2016!

Szczęść Boże!

Duszpasterze parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 539