Logo

Odwiedzających: 2392524


okolica_008.JPG
 
Zaproszenie na koncert charytatywny na rzecz ks. Jarosława Krylika Utwórz PDF Drukuj
dodano: 03.09.2016 r.

Fundacja „Pokoloruj Świat” z Koszalina, zaprasza wszystkich serdecznie na wspaniały koncert charytatywny na rzecz Wielkiego Przyjaciela Ludzi, Księdza Jarosława Krylika, proboszcza  parafii pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty, który odbędzie się w dniu 24 września 2016 r. o godzinie 18.00 w koszalińskim amfiteatrze.
Prosimy bardzo o rozpropagowanie tego koncertu (również na stronach internetowych) oraz do wzięcia w nim udziału. Zebrane środki pieniężne przeznaczone będą na dalsze leczenie ks. Jarosława Krylika.
Z góry dziękujemy.
 
Medytacja o Matce Utwórz PDF Drukuj
dodano: 05.08.2016 r.


Niech w przygotowaniu do poświęcenia figury Najświętszej Maryi Panny w dniu uroczystości odpustowej, 14 sierpnia,  będzie nam pomocą medytacja „O Matce” napisana specjalnie na tę okazję przez ks. Henryka Romanika.


Księdzu Henrykowi serdecznie dziękuję.

Ks. Lucjan


warto zobaczyć


Czytaj całość
 
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY SKIEROWANE PRZEZ BISKUPÓW DO POLSKIEJ MŁODZIEŻ Utwórz PDF Drukuj
dodano: 18.06.2016 r.


Drodzy Młodzi Przyjaciele!

 „Jezus spojrzał z miłością na niego” (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości.

Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła.

Czytaj całość
 
Pomagajcie mi być dobrym biskupem! Utwórz PDF Drukuj
dodano: 11.06.2016 r.
 „Powołanie biskupa z pewnością jest wielkim wyróżnieniem. Nie oznacza to jednak, że kandydat został wybrany spośród wielu jako wybitny człowiek i chrześcijanin. Biskup zostaje wyróżniony przez to, że Jego powołaniem jest stanąć pośrodku Kościoła i być pierwszym w wierze, pierwszym w miłości, pierwszym w wierności i pierwszym w służbie. Jeżeli ktoś widzi w biskupstwie tylko wyróżnienie dla samego siebie, nie zdoła dobrze wypełnić swojego biskupiego powołania. Pierwsze i najważniejsze źródło czci należnej biskupowi tkwi w odpowiedzialności związanej z Jego posługą. „ ( św. Jan Paweł II, „Wstańcie, chodźmy!”).
Czytaj całość
 
LIST PASTERSKI BISKUPA DIECEZJALNEGO Utwórz PDF Drukuj
dodano: 04.06.2016 r.
 Ja ciebie chrzczę, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego - Siostro i Bracie, tak były głoszone nad Tobą słowa chrześcijańskiego zwiastowania, tak były wykonywane nad Tobą Jezusowe polecenia. Zostałeś ochrzczony na chrześcijanina, odrodzony z wody i Ducha Świętego, stałeś się nowym stworzeniem i przyoblekłeś się w Chrystusa (Ga 3,27).
Teraz, w Twoim życiu, realizuje się to przez wiarę w Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Od tej pory również Twoje imię zostało zapisane w księdze życia ręką Boga. Bóg, Siostro i Bracie, poznał Twoje imię, mało tego, że poznał, pokochał, wyjątkową miłością – miłością Boga bliskiego i zatroskanego. Ten cenny dar może być przyjęty tylko w akcie ufnej wiary, ta zaś możliwa jest tylko dzięki Bogu, który udziela człowiekowi Ducha Świętego. Dlatego chrzest jest wyjątkowym darem Ducha Świętego, jak i sakramentem wyznania naszej wiary. Ten dar spełnia się, kiedy Miłość Boga łączy się z miłością człowieka. Ta boska Miłość jest odpowiedzialnością za nas. On czuje się odpowiedzialnym, to znaczy: pragnie naszego dobra i chce nas widzieć szczęśliwymi, napełnionymi radością i pokojem (Papież Franciszek). Jego miłość przyjmuje mnie w Kościele, bez względu na to, czy jestem bogaty czy biedny, pogardzany czy uwielbiany przez ludzi. Bóg zna mnie i woła mnie po imieniu. Jestem powołany, by czynić coś i być kimś, do czego nie jest powołany nikt inny (por. bł. J. H. Newman), a realizuje się to w naszym życiu przez wiarę w Jezusa Chrystusa, którą można w pełni przeżywać tylko we wspólnocie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 547