Logo

Odwiedza nas 4 gości
Odwiedzających: 2438259


okolica_029.JPG
 
I ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH Utwórz PDF Drukuj
dodano: 18.11.2017 r.
ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA I ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICHNie miłujmy słowem, ale czynem

1.«Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!» (1J 3, 18). Te słowa Apostoła Jana wyrażają nakaz, od którego żaden chrześcijanin nie może się uchylić. Powaga, z jaką umiłowany uczeń przekazuje aż do naszych czasów polecenie Jezusa, jest jeszcze bardziej podkreślona przez kontrast zachodzący pomiędzy pustymi słowami, które często znajdują się w naszych ustach, a konkretnymi faktami, z jakimi mamy się zmierzyć. Miłość nie pozwala sobie na wymówki: kto zamierza kochać tak, jak kochał Jezus, powinien postępować zgodnie z Jego przykładem, i to przede wszystkim wtedy, kiedy jest wezwany do okazania miłości ubogim. Sposób, w jaki kocha Syn Boży, jest dobrze znany i św. Jan jasno o tym pisze. Miłość Syna Bożego opiera się na dwóch kolumnach: Bóg pierwszy nas umiłował (por. 1J 4, 10.19), dając całego siebie, również swoje życie (por. 1J 3, 16).

Taka miłość nie może pozostać bez odpowiedzi. Mimo, iż została ona dana jednostronnie i nie domaga się niczego w zamian, miłość ta rozpala serca tak bardzo, że jeśli ktoś jej doświadczy, to czuje się wezwanym, aby ją odwzajemnić pomimo własnych ograniczeń i grzechów. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy łaska Boga, Jego miłość miłosierna, jest przyjęta, na ile jest to tylko możliwe, w naszym sercu tak, że porusza ona naszą wolę oraz uczucia, kierując je w stronę zarówno Boga samego, jak i bliźniego. W ten sposób miłosierdzie, które wypływa z serca Trójcy Świętej, może dotrzeć i poruszyć nasze życie, wzniecając współczucie oraz angażując nas w dzieła miłosierdzia przeznaczone dla braci i sióstr, którzy znajdują się w potrzebie.
Czytaj całość
 
Dlaczego Bliski Wschód? Utwórz PDF Drukuj
dodano: 11.11.2017 r.
 
Ustawa o ochronie danych osobowych i drażliwych Utwórz PDF Drukuj
dodano: 04.11.2017 r.
 

 
Czytaj całość
 
Po co są Wypominki? Utwórz PDF Drukuj
dodano: 29.10.2017 r.


W ostatnich dniach do mieszkańców naszej Partii dostarczane są koperty z tytułem „Wypominki”, a w nich kartka z prośbą o wypisanie imion zmarłych z rodziny, czy znajomych i dostarczenie ich do naszej świątyni w celu modlitwy za Nich. Dlaczego? Może to wymysł księży, żeby mieli co robić? Jeżeli ktoś tak myśli jest w wielkim błędzie!
Czytaj całość
 
Dwie Korony Utwórz PDF Drukuj
dodano: 15.10.2017 r.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 552