Logo

Odwiedza nas 6 gości
Odwiedzających: 2460161


 
"Maksymilian" Utwórz PDF Drukuj

   Maksymilian - kwartalnik parafialny, to kontynuator naszej prasy parafialnej. Za czasów ks. Proboszcza Jana Rataja wydawane było u nas pismo "Iskierka", redagowane przez kleryków naszej Parafii: Arka Oslisloka, Andrzeja Saguna i Adama Sobczyka, którzy formowali się w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Kiedy redaktorzy zostali księżmi, pismo nieodwracalnie zawiesiło działalność...

   W 2001 r. prosto z Brukseli przybył do nas nowy proboszcz - ks. Marian Subocz. Stwierdził, że w tak wielkiej wspólnocie koniecznością jest wydawanie własnego pisma. Podjął się tego zadania neoprezbiter, ks. Sebastian Kowal, który rozpoczął wydawanie "Maksymiliana". Pierwszy numer ukazał się w grudniu 2001 r. Pismo stało się miesięcznikiem (w okresie wakacyjnym wydawany był podwójny numer). W latach 2005-2007 redaktorem naczelnym był ks. Krzysztof Witwicki, który wprowadził nową szatę graficzną i sprawił, że część "Maksymiliana" ukazuje się w kolorze.

   Od września 2007 do sierpnie 2010 pismem opiekował się ks. Piotr Zieliński. Wraz z rokiem kościelnym 2007/2008 pismo zmieniło swój charakter. Od tego czasu jest to kwartalnik (ukazuje się jesienią, na Boże Narodzenie, Wielkanoc i przed wakacjami), który opisuje tylko i wyłącznie życie naszej Parafii. Zmiana częstotliwości wydawania spowodowana była aktualnymi potrzebami wspólnoty. Tematy ogólne podejmowane są przez prasę katolicką ogólnopolską, a nasze pismo ma zupełnie inny, lokalny charakter.
   Od września 2012 pismem opiekuje się ks. Wojciech Skiba.

   "Maksymilian" ukazuje się w nieregularnym nakładzie, uśredniając: 300 egz. na kwartał. Nasze pismo drukuje: Drukarnia BOXPOL.