Odwiedza nas 2 gości
Odwiedzających: 2188428


 
Ogłoszenia duszpasterskie Utwórz PDF Drukuj
dodano: 30.11.1999 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII TYDZIEŃ ZWYKŁY
PARAFIA PW. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO
SŁUPSK  SŁUPSK    19 – 26  II 2017
 
1.Dzisiajspotkanie uczniów klas II gimnazjalnych pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców po Mszy o godz. 10.00; * spotkanie rodziców dzieci z klas II, które do I Komunii przystąpią w naszej parafii w roku 2018 ze szkół podstawowych nr 4, 8 i 10 – po Mszy św. o godz. 11.30; * po obu tych Mszach w holu dolnego kościoła rodzice „Maksymilianek” zapraszają do zakupu ciasta domowego wypieku; * Msza św. w intencji małżonków, którzy śluby składali w lutym o godz. 13.00; * w nowennie przed 40. rocznicą istnienia parafii  modlimy się w każdą niedzielę po Mszy o godz. 17.00 w intencji osób poranionych, skrzywdzonych, nieporadnych, spychanych na margines życia, podlegających różnym formom terroru oraz za uchodźców– patronem nowenny w lutym jest bł. Honorat Koźmiński;

PONIEDZIAŁEK: po Mszy wieczornej wznowienie adoracji Najświętszego Sakramentu z udziałem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym;

WTOREK: Rycerstwo Niepokalanej – stowarzyszeni wezmą udział we Mszy św. o godz. 18.00 – po Mszy spotkanie formacyjne; * osoby zainteresowane śpiewem w chórze spotkają się na próbie po Mszy wieczornej;

ŚRODA: Święto Katedry św. Piotra Apostoła; * spotkanie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego po Mszy wieczornej;

CZWARTEK: Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika; * bezpłatną poradę prawną będzie można uzyskać w siedzibie Civitas Christiana przy ul. Paderewskiego 9 w godz. 16.00 – 17.30; * po Mszy wieczornej spotkanie biblijne;

SOBOTA: o godz. 10.00 w kościele katedralnym w Koszalinie rozpocznie się Msza św. i otwarcie II Synodu Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej;

Kochani Diecezjanie!
   W najbliższą sobotę 25 lutego 2017 r. o godz. 10.00 w katedrze - świątyni, która jest matką wszystkich kościołów naszej diecezji, rozpoczniemy uroczyście II Synod Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
Przygotowywaliśmy się do tej chwili przez dni skupienia, rekolekcje odprawiane przez przedstawicieli poszczególnych parafii, a także przez modlitwę osobistą i wspólnotową za naszą diecezję.
Dzisiaj zapraszam każdą i każdego z Was, a więc kapłanów, osoby konsekrowane
i wiernych świeckich tworzących nasz Kościół diecezjalny, do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Bądźmy razem 25 lutego 2017 r.
w katedrze, zwłaszcza delegaci synodalni z parafii oraz członkowie diecezjalnych ruchów, stowarzyszeń i wspólnot. Niech w tak historycznym i ważnym dniu dla naszej diecezji
nie zabraknie przedstawicieli z żadnej parafii.
    Gdy w sobotę o godz. 10.00 będziemy rozpoczynać uroczyste spotkanie, proszę, aby rozległ się dźwięk wszystkich dzwonów naszej diecezji. Niech każdemu ogłaszają,
że nasza diecezja zaczyna święty czas modlitwy i zamyślenia nad drogami Boga w życiu naszego Kościoła dzisiaj i na jutro.
    Tych, którzy nie będą mogli być osobiście, proszę Siostry i Bracia, przyjdźcie do świątyń, nawet w najmniejszych miejscowościach, na chwilę modlitwy za diecezję. Bądźmy w tej świętej chwili zjednoczeni na modlitwie, by mogło się wypełnić słowo Pana: „Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20).
Nasze diecezjalne „Dobre Media” przeprowadzą także transmisję uroczystości w Internecie.
    Obejmuję Was moją modlitwą i z serca Wam błogosławię na synodalną drogę odnowy naszego koszalińsko-kołobrzeskiego Kościoła.
+ Edward Dajczak           
    Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

NIEDZIELA:
gościć będziemy o. Stanisława Gronia, jezuitę, Krajowego Dyrektora Apostolstwa Modlitwy; * spotkanie obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania w tym roku po Mszy o godz. 10.00; * ofiary z tacy na budowę kościołów w naszej diecezji; * po Mszy zbiórka ofiar na Chleb św. Antoniego; * rozpoczęcie 50. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu;

2.Organizujemy wyjazd na uroczyste otwarcie synodu w Koszalinie w najbliższą sobotę – zapisy w zakrystii do środy; * w minioną niedzielę ofiarowaliście na wsparcie rodzin w Aleppo w Syrii 1492,40 zł; -do lipca przekazujemy miesięcznie 2550,00 zł dla 5 rodzin objętych naszym patronatem; *Caritas prosi o przekazywanie 1 % podatku i oferuje pomoc w wypełnieniu formularza zeznania podatkowego; * do nabycia jest „Gość Niedzielny”;

Zmarli w tygodniu:

+ Teofila (k) Araszkiewicz l. 94;
+ Piotr Igras l. 54;                                         
+ Wanda Parszukowa l. 92;
+ Maria Szot l. 71;
+ Janina Sosnowska l. 71;                        
+ Aleksy Heck l. 57;
+ Władysław Przygócki l. 95;
+ ks. Stanisław Smuniewski

                                                                                          - wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie..

ks. Lucjan Huszczonek, proboszcz