21.04.2012 r. odbyło się w naszej parafii drugie już Spotkanie Formacyjno – Modlitewne Schol Dziecięcych ze Słupska i okolic.

Zaszczyciły nas swoją obecnością schole ze słupskich parafii: św. Jacka, św. Faustyny, św. Józefa oraz schole z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Potęgowa i z parafii pw. N.M.P. Gwiazdy Morza w Ustce. Wszystkich uczestników – dzieci i opiekunów – było niemal 140. Tym razem myślą przewodnią była kolejna cnota: NADZIEJA. Spotkaniu, wypełnionemu muzyką i śpiewem wyrażającym chwałę i radosne uwielbienie Boga, przewodniczył ks. Roman, który poprowadził konferencję.

Jednym z punktów programu była praca w grupach, którą poprowadzili rodzice naszych  schowanek oraz starsze scholanki. Zadaniem każdej grupy było wymyślenie hasła i zilustrowanie go na plakacie. Pomysłów i zapału do plastycznych zmagań nie brakowało.
Spotkanie to również zabawa i wzajemne poznanie się kolegów i koleżanek z różnych schol. Po ciężkiej i owocnej pracy był czas na wspólną agapę przy suto zastawionym słodkościami stole. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś dobrego.

Tę część spotkania zakończyła zabawa przy tańcach integracyjnych. Przy tak dużej liczbie uczestników niełatwo było zrobić wspólne koło lub ustawić się w pary, ale na szczęście udało się i w takt radosnej muzyki s. Nikoletta poprowadziła korowód. Tańce wszystkim ogromnie się podobały. Niektórzy mieli w sobie niespożytą energię i tańczyliby tak bez końca. Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na adorację Najświętszego Sakramentu oraz Mszę Św., której przewodniczył ks. Roman.

Spotkanie zakończyliśmy podziękowaniem ks. Romanowi za obecność z nami i przewodniczenie spotkaniu. Nie mogło oczywiście zabraknąć ulubionej piosenki księdza – „Ty, światłość dnia”.

Spotkanie dostarczyło na pewno wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. Już czekamy na następne, które odbędzie się pod koniec czerwca.