Aktualności

Marsz dla Życia i Rodziny

„10 czerwca po raz ósmy ulicami Słupska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. O godzinie 13.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Po Eucharystii uczestnicy wyruszą ulicami Słupska w kierunku skweru przy ulicy Szarych Szeregów. Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości złożą kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Warszawskich. Podczas festynu rodzinnego, który zaplanowano na zakończenie marszu, odbędzie się kwesta na rzecz mieszkańców Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

Honorowy patronat nad Słupskim Marszem dla Życia i Rodziny objął ordynariusz diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej, biskup Edward Dajczak.
Zapraszamy wszystkich do udziału w tym radosnym wydarzeniu. Zamanifestujmy w ten sposób, że pragniemy żyć w kraju otwartym na życie i przyjaznym rodzinie!”

Zmarł ks. Jan Cychowski

Zmarł ks. Jan Cychowski

Dnia 11 maja 2018 r. o godz. 18.54 do Wieczności odszedł ks. Jan Cychowski, proboszcz parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Miastku. W minionych latach ksiądz Jan pełnił w naszej parafii posługę kapłańską jako wikariusz. Przez ostatni rok zmagał się z ciężką chorobą, którą przeżywał z dojrzałością głębokiej wiary i w pokoju serca. Pogrzeb ks. Jana Cychowskiego odbędzie się we wtorek, 15 maja 2018 r. O godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Edwarda Dajczaka. Po Mszy św. dalsza część obrzędów pogrzebowych na cmentarzu komunalnym w Miastku.  Proszę o modlitwę w Jego intencji.

ks. Lucjan

 

(ks. Jan Cychowski autor zdjęcia: Karolina Pawłowska źródło zdjęcia: Gość Niedzielny)