Aktualności

Zmarł ks. Jan Cychowski

Zmarł ks. Jan Cychowski

Dnia 11 maja 2018 r. o godz. 18.54 do Wieczności odszedł ks. Jan Cychowski, proboszcz parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Miastku. W minionych latach ksiądz Jan pełnił w naszej parafii posługę kapłańską jako wikariusz. Przez ostatni rok zmagał się z ciężką chorobą, którą przeżywał z dojrzałością głębokiej wiary i w pokoju serca. Pogrzeb ks. Jana Cychowskiego odbędzie się we wtorek, 15 maja 2018 r. O godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Edwarda Dajczaka. Po Mszy św. dalsza część obrzędów pogrzebowych na cmentarzu komunalnym w Miastku.  Proszę o modlitwę w Jego intencji.

ks. Lucjan

 

(ks. Jan Cychowski autor zdjęcia: Karolina Pawłowska źródło zdjęcia: Gość Niedzielny)

 

Uczciwe zawody symbolem jedności

„Wasz wytrwały wysiłek i radość ze zwycięstw nabiera znaczenia symbolu, do którego może odwołać się każdy człowiek pragnący duchowo wzrastać, a szczególnie chrześcijanin, który – jak pisze św. Paweł – w „dobrych zawodach występuje”, aby ukończywszy bieg życia, otrzymać z rąk Chrystusa „wieniec sprawiedliwości” (por. 2 Tm 4, 6-7).” (św. Jan Paweł II na zakończenie olimpiady w Rzymie w 2000 roku).

Istotnie uczciwe współzawodnictwo, którego celem jest zwycięstwo, jest symbolem, rzeczywistością prawdziwej jedności. Jeżeli, jako chrześcijanie prawdziwie popatrzymy na ołtarz Chrystusa, wokół którego gromadzimy się w każdą niedzielę, czy uroczystości lub przy innej okazji, to zobaczymy w Nim spoiwo jedności. Celem jest zwycięstwo, którym jest Chrystus!

Osobami, które w sposób szczególny gromadzą się przy ołtarzu są członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza. Jej najmłodsi członkowie pokazali w ostatnią sobotę, że ministrant, to także dobry sportowiec.

W sobotę 21.04.2018 r. w Jastrowiu został rozegrany Finał Diecezjalnej Ligi Ministranckiej. W rozgrywkach uczestniczyło wiele drużyn z parafii z Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Rozgrywano go w trzech kategoriach wiekowych: ministrant, lektor młodszy, lektor starszy. Aby dotrzeć do finałów musieliśmy rozegrać wiele meczów w turniejach finałowych i półfinałach. Z każdej kategorii wiekowej do finału przeszły po cztery najlepsze drużyny. Z naszej parafii ministranci rywalizowali w kategorii “ministrant”.

W finale spotkaliśmy się z drużynami z Parafii Św. Józefa ze Słupska, z Bornego Sulinowa i Tuczna. Ostatecznie po zaciętej walce i rzutach karnych wywalczyliśmy mistrzowskie pierwsze miejsce. W ceremonii dekoracji uczestniczyli Biskup Krzysztof Zadarko, Burmistrz Jastrowia Piotr Wojtiuk oraz Proboszcz Parafii NMP Stanisław Łącki.

Teraz już wiemy: warto było trenować, trenować i jeszcze raz trenować pod okiem najlepszego trenera Mariusza Głaszcz.

Do finału dostaliśmy się dzięki grze:

 • Damian Jankowski
 • Jakub Mazuś
 • Maksymilian Zdanowicz
 • Adam Przyborka
 • Jan Michalkiewicz
 • Stanisław Chachuła
 • Maciej Głaszcz
 • Krzysztof Plumbaum
 • Maksymilian Bibik
 • Daniel Stachowicz
 • Krzysztof Stachowicz
 • Marek Włodarczyk
 • Paweł Mielczarek
 • Mateusz Tomaszewski
 • Piotr Giez
 • Bartosz Giez

Po selekcji trenera w finale zagrali:

 • Jakub Mazuś
 • Maksymilian Zdanowicz
 • Maciej Głaszcz
 • Daniel Stachowicz
 • Krzysztof Stachowicz
 • Paweł Mielczarek
 • Mateusz Tomaszewski
 • Piotr Giez
 • Bartosz Giez
 • Szymon Kucharski

 

J. i K. Giez, ks.Wojtek