Kancelaria

Księża

Siostry Nazaretanki

Liturgia

MSZA ŚWIĘTA

Niedziele:
7:00, 8:30, 10:00 (młodzież), 11:30 (dzieci), 13:00, 17:00, 19:00

Dni Powszednie:
6:45, 7:30, 18:00
W okresie adwentu jest sprawowana tylko jedna Msza św. poranna o 6:30

ADORACJA Najświętszego Sakramentu

od poniedziałku do soboty od 17:00 do 18:00; w niedzielę pomiędzy Mszą o godz. 17.00, a Mszą o godz.19.00

SAKRAMENT POJEDNANIA

Podczas Eucharystii oraz w czasie codziennej adoracji od godziny 17.00

NABOŻEŃSTWA

Dni powszednie: godzina 17:30; Niedziele: godzina 18:00

Wtorek – Nabożeństwo do św. Maksymiliana Kolbego
Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

Maj – Litania Loretańska do NMP
Czerwiec – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
Wielki Post:
– Gorzkie Żale – niedziele, 18:00
– Droga Krzyżowa – piątki – dzieci o 16:30, dorośli po wieczornej Mszy Świętej
Październik
– Różaniec
Listopad – Wypominki za zmarłych (17:15)

Intencje mszalne

25 lutego 2018 r.
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7.00 1) ++ Józef (13 r. śm.), Jan, Stefan DEŃCZYK
8:30 1) ++ rodzice: Petronela i Józef CHUCHLA, ++ dziadkowie z obojga stron oraz ++ Jan i Janina SZANIAWSCY
2) ++ Anna, Tadeusz, Henryk WACHOWSCY, ++ Helena i Stanisława(k) FELISIAK
10:00 1) ++ Brygida PISZKO (5 r. śm.) i Romuald MIŁASZEWSKI (19 r. śm.)
2) + Genowefa DĄBROWSKA (6 r. śm.), ++ Kazimierz, Małgorzata, Henryk, Czesław, Mieczysław
3) W int. ks. Józefa z okazji urodzin
11:30 1) + Barbara FRĄCZEK (4 r. śm.)
2) W int. Szkoły i Przedszkola „ZIARNO”
13:00
1) Za Parafian
CHRZTY
17:00 1) O Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Andrzeja SKAŁECKIEGO z okazji 70 urodzin i dla Janiny SOBCZYK z okazji 75 urodzin
19:00 1) + Amelia RYBICKA

 

Intencje na najbliższy tydzień

Intencje mszalne: 26 lutego – 3 marca 2018 r.

PONIEDZIAŁEK 26 lutego
2 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
6.45 1) + Urszula FRYSZKOWSKA (6 r. śm.), ++ Balbina, Maksymilian, Leszek, Winona, Jerzy, Zofia, Leszek
7.30 1) + Marian ZAJENKOWSKI (2 r. śm.)
2) ++ Kazimiera i Eugeniusz ZIELIŃSCY
18.00 1) + Daniela(k) MIODOWICZ (24 r. śm.)
2) Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Piotra
3) + Aleksander KACZOR

 

WTOREK 27 lutego
2 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
6.45 1) + Ryszard BOCHENEK (int. od bratanicy)
7.30 1) + Janina BRZEZIAK (int. przy okazji dnia urodzin), + Eliasz SUS
2) ++ Stefania, Grażyna, Jan, Leszek KLIMEK, ++ Józef i Maria BARAŃSCY
18.00 1) ++ Wanda (6 r. śm.) i Tadeusz PIWOWARSCY
2) ++ Edward (1 r. śm.) i Tadeusz KUBIK oraz ++ z rodziny
3) O powrót do zdrowia po operacji dla Eugeniusza

 

ŚRODA 28 lutego
2 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
6.45 1) + Jan PASZKOWSKI (1 greg.)
7.30 1) + Teresa JOŃCZYK (2 r. śm.)
2) Dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Andrzeja z okazji 60 urodzin oraz dla rodziny
18.00 1) + Teresa ADAMOWICZ (2 r. śm.) (int. od Wspólnoty Z.A.K.)
2) + Kazimierz KOWALCZYK (3 r. śm.)
3) ++ Stanisław, Ludwika(k), Czesław, Wacław, Wanda, Zbyszek, Maria KARPIŃSCY

 

CZWARTEK 1 marca
2 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
Pierwszy Czwartek Miesiąca
6.45 1) ++ Kazimierz (11 r. śm.) i Czesława(k) FIODOROW, ++ Anastazja i Czesław ŻULPO, + Czesław PIATCZYC
7.30 1) + Jan PASZKOWSKI (2 greg.)
2) W int. Antoniego – z okazji urodzin
18.00 1) + Stanisława(k) DĄBROWSKA (1 greg.)
2) + Jan SKIERKA oraz ++ z rodziny
3) + Włodzimierz SOBCZYK (int. od ss. Nazaretanek z Krakowa)

 

PIĄTEK 2 marca
2 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
Pierwszy Piątek Miesiąca
6.45 1) + Leon MICHALSKI (4 r. śm.) oraz ++ rodzice i dziadkowie
z obojga stron
7.30 1) + Anna ŻUROWSKA (12 r. śm.) oraz ++ z rodziny
2) + Jacek ORLIKOWSKI (16 r. śm.)
16.00 1) ++ rodzice: Bronisław i Stanisława(k) SZATYŃSCY
18.00 1) + Jan PASZKOWSKI (3 greg.)
2) + Stanisława(k) DĄBROWSKA (2 greg.)

 

SOBOTA 3 marca
2 TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU
Pierwsza Sobota Miesiąca
6.45 1) ++ Kazimierz i Halina RZEPECCY
2) + Stanisława(k) MAĆKOWIAK (10 r. śm.), ++ Stanisław, Marian, Waldemar
7.30 1) + Regina CEROWSKA (7 r. śm.)
2) + Stanisława(k) DĄBROWSKA (3 greg.)
11.00 1) + Kazimierz KOZAK (8 r. śm.)
18.00 1) + Jan PASZKOWSKI (4 greg.)
2) ++ Helena i Kazimierz JUREWICZ oraz ++ rodzice i dziadkowie
3) + Jan GRUSZOWSKI (13 r. śm.)

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
PARAFIA PW. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO
SŁUPSK  25 II – 4 III 2018r.

 

1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu; * gościmy ks. Tomasza Tomaszewskiego, sekretarza synodu; * obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkół średnich po Mszy św. o godz. 10.00; * po Mszy św. o godz. 11.30 rodzice dzieci z klas II złożą deklaracje dotyczące I Komunii św. ich dzieci w roku 2019; * po Mszy zbiórka ofiar na Krajowy Fundusz Misyjny; * Gorzkie Żale o godz. 18.00 w intencji ekspiacji za tych którzy promują aborcję i zabijają nienarodzone dzieci;

WTOREK: spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy św.;

ŚRODA: uczniowie V LO im. Zbigniewa Herberta i Civitas Christiana zapraszają na inscenizację poświęconą Żołnierzom Wyklętym pt. „nie jesteśmy żadną bandą” – początek o godz. 16.30 w auli liceum przy ul. Deotymy 15;

CZWARTEK: I czwartek miesiąca – od godz. 17.00 nabożeństwo w intencji błagalnej za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne; * Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych – Msza św. w intencji Ofiar wojen i totalitaryzmów w kościele św. Jacka o godz. 18.00;

PIĄTEK: I piątek miesiąca – adoracja i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00; * Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godz. 16.30, z udziałem młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00 prowadzona przez społeczność szkoły katolickiej; * w okresie Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żalów możemy uzyskać odpust zupełny; * Wielkopostne Czuwanie Młodych pod hasłem Woda i Ogień w kościele mariackim o godz. 20.00 – serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania;

SOBOTA: I sobota miesiąca – adoracja Pana Jezusa i nabożeństwo I soboty do Niepokalanego Serca NMP o godz. 10.00, o 11.00 Msza święta; * księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; * obowiązkowe spotkanie młodzieży z klas I szkół średnich na pierwszej próbie przed uroczystością bierzmowania rozpocznie się o godz. 12.00 – prosimy o punktualność;

NIEDZIELA: I niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie Straży Honorowej po Mszy św. o godz. 8.30; * przyjmujemy zgłoszenia na Mszę św. o godz. 11.30 w intencji osób urodzonych w marcu;

2. Na „Chleb św. Antoniego” ofiarowaliście 1382,86 zł; * zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek, które można wziąć z pulpitów przy wyjściu z kościoła; * bardzo prosimy o 1% na Caritas – szczegóły na ulotkach; * w siedzibie Caritas wciąż udzielana jest pomoc żywnościowa z darów unijnych;

3. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka serdecznie zapraszamy do skorzystania z daru Miłosierdzia Bożego w sakramencie pojednania w akcji „24 godziny dla Pana” w czasie 24.godzinnej posługi w konfesjonale – wydarzenie będzie miało miejsce w naszym kościele od piątku 9 III od godz. 15.00 – do soboty 10 III do godz. 15.00 – dyżur w konfesjonale przez całą dobę pełnili będą kapłani parafii dekanatu Słupsk Zachód;

Zmarli w tygodniu:
+ Danuta Słowińska l. 80;
+ Krystyna Czarnecka l. 81;

 

– wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…
proboszcz, ks. Lucjan Huszczonek